Prasidėjo diskusijos dėl valstybės tarnybos pertvarkos (0)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausybė pradėjo diskusijos dėl valstybės tarnybos pertvarkos. Pataisas rengusi Vidaus reikalų ministerija žada, kad įgyvendinus pertvarką valdininkų skaičius mažėtų, o likusių algos augtų.

„Tiek finansų ministras, tiek premjeras akcentavo, kad 2019 metų biudžete neturėtų būti planuojama daugiau (lėšų) valstybės tarnybai“, – sakė Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pasak jo, kitąmet reikės 7-8 proc. sumažinti valstybės tarnautojų skaičių, kad nuo 2019 metų keičiant jų darbo apmokėjimo sistemą nereikėtų papildomų lėšų.

Jei nemažėtų valdininkų ir 2019 metais būtų įvesta nauja apmokėjimo tvarka, papildomai reikėtų 47 mln. eurų.

„Mūsų numatytos pertvarkos ir yra toks tikslas – peržiūrėti funkcijas, ir jeigu nereikės tiek valstybės tarnautojų, atitinkamai konsoliduoti ir truputėlį sumažinti jų skaičių“, – sakė ministras.

E. Misiūno teigimu, pertvarkos reikia, nes dabar valstybės tarnyba nėra patraukli dėl mažų atlyginimų, sunku pritraukti ir išlaikyti gerus specialistus. Anot jo, šiuo metu mažiausias darbo užmokestis valstybės tarnyboj yra 400 eurų, o vidutinis – mažiau nei 800 eurų.

Ministras konkrečiai nesako, kiek po pertvarkos turėtų likti valstybės tarnautojų, šiuo metu jų yra per 50 tūkstančių.

Projektas bus toliau derinamas, prie jo Vyriausybės pasitarime numatoma grįžti po dviejų savaičių.

Pataisas rengusi ministerija siūlo supaprastinti valstybės tarnautojų veiklos vertinimo tvarką, atsisakant jų vertinimo tam sudarytose specialiose komisijose. Siūloma nustatyti, kad valstybės tarnautojo veiklą vertina ir siūlymus dėl to teikia tiesioginis vadovas, o galutinį sprendimą priima į pareigas priimantis asmuo.

Taip pat siūloma įvesti galimybę dirbti nuotoliniu būdu ir įsteigti mentorystės institutą, naikinti valstybės tarnybos rezervą.

Be kita ko, siūloma nustatyti, kad valstybės tarnautojas privalo atlyginti žalą, jeigu ją padarė atlikdamas viešojo administravimo veiklą. Išieškotinos žalos dydis nebūtų ribojamas tais atvejais, kai žala padaryta tyčia.

Tarp reformos ypatumų – Vyriausybės įstaigų vadovai būtų laikomi valstybės tarnautojais, kuriems įvedamos kadencijos. Tai galiotų ir ministerijų kancleriams. Karu su Valstybės tarnybos įstatymu siūloma keisti ir Vidaus tarnybos statutą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: