Prof. V. Juozapaičio spaudos konferencija „Dėl teisės kurti ir žinoti“ (tiesioginė transliacija) (0)

prof. Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

prof. Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

Gruodžio 19 d. 10.30 val. Seimos spaudos konferencijų salėje vyks Lietuvos Respublikos Seimo TS-LKD frakcijos nario prof. Vytauto Juozapaičio spaudos konferencija „Dėl teisės kurti ir žinoti“. Spaudos konferencijoje dalyvaus Lietuvos meno kūrėjų asociacijos Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė doc. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė, Lietuvos muzikų sąjungos tarybos nariai ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai prof. Vladimiras Prudnikovas  ir prof. Juozas Domarkas.

Kaip žinia, spalio 20 d. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Agnė Širinskienė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai apskundė V Juozapaitį dėl galimo jo „uždarbiavimo Seimo posėdžių metu“. Lapkričio viduryje žiniasklaida paskelbė, kad LVŽS nariai Lietuvos Respublikos Seime paskelbė sieksią V. Juozapaičio apkaltos už su Seimo nario mandatu nesuderinamą veiklą kurios išdavoje, esą, buvo pažeista Lietuvos Respublikos konstitucija.

Spalio 21 d. dar ir Kultūros ministrė  Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama ištirti, ar Seimo narys Vytautas Juozapaitis nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, nenurodydamas duomenų apie savo abiejų dukrų ir žento darbovietes, kurių veikla patenka į jo kaip Seimo Kultūros komiteto nario kuruojamą sritį.

Lapkričio 8 d. VTEK paskelbė nesiiimanti tirti skundo dėl Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio elgesio ir tyrimą atlikti perdavė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Lapkričio 20 d. V. Juozapaitis duodamas interviu Alkas.lt į klausimą ar prisipažįsta padaręs jam priskiriamus Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidimus sakė, kad jam metami kaltinimai neturi jokio pagrindo: „Visi tie jokiais įrodymais nepagrįsti kaltinimai yra labai lengvai paneigiami, nes teisę į kūrybinę veiklą ir už ją gaunamą atlygį Seimo nariui garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija ir LRS Statutas.  Šioje vietoje būtų galima dėti ir tašką, tačiau kaltintojai, p. Agnės Širinskienės lūpomis apskritai kvestionuoja mano epizodinę kūrybinės raiškos veiklą koncertuose ar spektakliuose kaip kūrybinę veiklą, teigdami, kad operos solistas, atlikdamas senus kūrinius (pvz. V. A. Mocarto, K. Orfo,  Dž. Verdžio ir kt.) nekuria jokios meninės – kūrybinės vertės, o vykdo ūkinę-komercinę veiklą… Tas pat pasakytina ir apie kito žanro muzikus, dirigentus ir kt…“ (Visą pokalbį skaitykite ČIA).

Gruodžio 6 d. Seimo etikos ir procedūrų komisija išteisino V. Juozapaitį dėl koncerto Rygoje, tačiau dalyvavimą meistriškumo kursuose per Birštono vasaros menų akademijoje pripažino pedagogine veikla net neatsižvelgusi į šio renginio rengėjų paaiškinimus.

V. Juozapaitis nesutinka su tuo, kad jo dalyvavimas negavus jokio atlygio Birštono vasaros akademijos penktame tarptautiniame simpoziume ir meistriškumo kursuose yra laikytina pedagogine veikla. Jis teigia, kad kaip Lietuvos muzikų sąjungos narys jis gali dalyvauti šios asociacijos renginiuose, o bendravimas su jaunaisiais solistais negali būti prilygintas pedagoginei veiklai:  „Birštono vasaros menų akademija – tai vasarą vykstantis simpoziumas, menininkų susitikimas, ir to simpoziumo metu vyksta susitikimas su jaunais kūrėjais, ir aš pakviestas būti kartu ir pasidalyti patirtimi. Dėl šios veiklos aš neturėjau nei darbo santykių, nieko. Tai, ką aš dariau Birštone, jokiu būdu negali būti laikoma pedagogine veikla“, – teigia V. Juozapaitis.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: