Lietuvos archeologijos draugija Piliakalnių metus apibendrino leidiniu (0)

piliakalniu metai_fbLietuvos archeologijos draugija, prisidėdama prie Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvų, įgyvendino projektą „Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas“, publikuodami naują piliakalnių temai pristatyti ir nagrinėti skirtą leidinį. Pagrindinis projekto ir mokslo studijos uždavinys – parengti vizualiai ir informatyviai patrauklų leidinį, nuosekliai, vaizdingai ir konstruktyviai pristatantį Rytų Baltijos regiono piliakalnius.

Knygoje „Baltų piliakalniai: nežinomas paveldas“ pateikiami pagrindiniai duomenys apie piliakalnius visame kadaise baltų apgyventame areale – ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, buvusioje Prūsijos teritorijoje, atitinkamose Latvijos, Lenkijos ir Rusijos teritorijose, o taip pat  aptariamas baltų piliakalnių kaip archeologijos paveldo objektų išskirtinumas, jų vieta Europos gynybinių įtvirtinimų kontekste, dabartinės piliakalnių pažinimo tendencijos.

Baltu piliakalniai_kpd.lt_

kpd.lt nuotr.

Mokslinio ir mokslo populiarinimo pobūdžio leidinio autoriai – doc. dr. Gintautas Zabiela ir doc. dr. Manvydas Vitkūnas – siekė atskleisti piliakalnių, kaip vieno unikaliausių nekilnojamojo kultūros paveldo objektų Rytų Baltijos regione, potencialą pažintinei ir mokslinei veiklai, viešinti ir populiarinti informaciją tarptautiniu lygmeniu bei pristatyti ją patraukliai ir lengvai suprantamai plačiai piliakalnių mylėtojų bendruomenei.

Leidinys yra parengtas ir publikuotas lietuvių, anglų, (atskiros knygelės) rusų kalbomis, siekiant sudaryti galimybes jį platinti visose šalyse, kuriose aptinkami piliakalniai ir vietose, kuriose lankosi įvairių šalių piliakalnių paveldo ir istorijos entuziastai.

Leidinio pristatymas Vilniuje numatomas Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, pirmoje sausio mėn. pusėje.

Susipažinti su leidinio turiniu ir įvadu galite čia

Projektą iš dalies lėšomis parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: