V. Radžvilas. Nepakeliamas Vyčio klausimo svoris (39)

Nepakeliamas Vyčio klausimo svoris | Alkas.lt koliažas

Nepakeliamas Vyčio klausimo svoris | Alkas.lt koliažas

Laukiant Seimo sprendimo dėl Lukiškių aikštės verta prisiminti ir apmąstyti neseniai įvykusią išmintingą diskusiją šiuo klausimu. Pagaliau prabilta iš esmės ir be užuolankų: apie visiškai tikrą valstybės išdavimą. Bunkerio stūmimas yra didelis ir pavojingas išpuolis prieš valstybę. Kartu su kitais Lietuvos ištautinimo ir išvalstybinimo žingsniais (lituanistikos vardo išnykimu VU Filologijos fakultete, planais valstybinę lietuvių kalbą vėl padaryti tik „gimtąja“ – visai kaip sovietmečiu) nuosekliai ir kryptingai rengiama dirva labai rimtiems įvykiams. Daugeliui šito net nesuvokiant, kraštas žingsnis po žingsnio tyliai ir nepastebimai ruošiamas naujai okupacijai.

Mėgindami nuraminti patriotinę sąmonę išsaugojusią ir valstybės reprezentacinės aikštės idėją ginančią visuomenės dalį, aikštės išvalstybinimo architektai ir propagandininkai įrodinėja, kad ginčijamasi tik dėl meninio Laisvės įprasminimo. Esą visų mūsų vertybės tos pačios, nes visi vienodai mylime Lietuvą ir guldytume dėl jos galvas. Tai yra begėdiškas melas. Kartojamas sovietinių kolaborantų teiginys, kad okupacijos metais visi dirbome Lietuvai.

Iš tikrųjų tada buvo, o ir dabar yra kitaip. Sugriauti politinę tautos sąmonę ištrinant jos valstybingumo atmintį – šitoks politinis ir ideologinis užsakymas buvo uoliai vykdomas okupacijos metais. Jis vykdomas ir mūsų dienomis.

Visa Lietuvos istorija – Mindaugo valstybė, karai su Ordinu, Žalgirio pergalė, didvyriški sukilimai – buvo tik šimtmečių kelionė į galutinį lietuvių tautos tikslą – tapti didžiosios TSRS „broliškų tautų šeimos“ nare ir ateityje ištirpti betautėje komunistinėje žmonijoje. Toks buvo sovietinių okupantų ir jų parankinių skelbtas Lietuvos istorijos aiškinimas. Ne – šios ilgaamžės kelionės tikslas ir apvainikavimas buvo siekis sugrįžti į brolišką ES tautų šeimą ir išnykti globalioje kosmopolitinėje ir multikultūrinėje pasaulio pilietijoje. Tokia yra pagrindinė mums dabar peršama istorinė tiesa.

Abiem atvejais galutinis ir aukščiausias kovos už Laisvę tikslas – ne laisva tauta ir nepriklausoma valstybė. Pasirodo, amžiais siektas didysis istorinis Lietuvos tikslas – tiesiog išnykti. Tuo stengiamasi mus įtikinti. Todėl trinama viskas, kas primena, kad amžiais buvo kovojama už tautos ir valstybės laisvę. Todėl neatsitiktinai Sausio 13-ąją vietoje Sąjūdžio metais segėtų Vyčio ženklelių brukama nežinia ką – kokią kovą – draudžianti pamiršti neužmirštuolė. Bunkeris vietoje Vyčio įsakmiai nurodo, kur tikroji Lietuvos valstybės vieta – istorinės atminties ir politinės sąmonės pogrindyje. Ir vėl – kaip sovietmečiu. Ištrinta jos idėja ir vizija turi teisę tyliai glaustis saujelės retrogradiškų piliečių giliausiuose atminties užkaboriuose ar net pasąmonės gelmėse. Padėti lietuviams kuo greičiau „pažangėti“ ir net nebesuprasti, už kokią laisvę kovota, pamiršti, kad apskritai būta kažkokios Lietuvos valstybės – tokia yra tikroji bunkerio paskirtis.

Štai šitaip – apsikarstę išorinio ir tariamo europietiškumo ir modernumo povo plunksnomis –  ruošiamės pasitikti ne tokią jau neįtikimą Putino sakalų viešnagę. Juk ginant laisvę kovojama ir mirštamą už savo tautą ir valstybę.

Kad kada nors būtų grumtasi ir žūta už „žmogaus teisę“ laisvalaikiu gulinėti pievelėse, vedžioti šunis ar rūkyti „žolytę“ – kažkas neregėta ir negirdėta.

Kovos už tokią „laisvę“ pavyzdžių istorijoje nesama.

Būtina aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti: tikėtis, kad vėl ištikus bėdai kovotojai už tokią „laisvę“ gins Lietuvą – tiesiog naivu. Tokia „laisvė“ yra iš principo nesuderinama su sąmoninga ir valinga auka dėl Tėvynės laisvės idealo – kitaip manyti būtų gryniausia saviapgaulė.

Taigi ir šį kartą sprendžiamas ne paminklo, jo meninės formos, bet Lietuvos ateities – jos Laisvės ir Nepriklausomybės klausimas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

39 komentarai

 1. Puikus tekstas:

  Radžvilas meistriškai nuplėšia kaukes nuo Lietuvos valstybę ir tautą naikinančių jėgų..

 2. LosAngeles:

  ‘..Kad kada nors būtų grumtasi ir žūta už „žmogaus teisę“ laisvalaikiu gulinėti pievelėse, vedžioti šunis ar rūkyti „žolytę“ – kažkas neregėta ir negirdėta…’
  Nu tikrai kad negirdeta… Labai vertos autoriaus pastabos ir pastebejimai. Ypac svarbu, kad ivardinta tikroji vykstanciu permainu priezastis: istrinti atminti ir performuoti samone. Suformuoti ‘paklusnu’ darini, nes periodiskai vis sukyla, maistauja, nepaklusta, niurzga…. laisves jiems mat truksta. Vat ir dirbama ir kovojama kryptingai ir atkakliai. Kulturos, svietimo ministeriai(es), sostines meras, ‘pazangus’ intelektualai (Putinaite-Venclova ir co.) – tai tikrieji siandieninio fronto dalyviai. Ir tai tikrai frontas, bekompromisine kova… ‘Neuzmirstuoliu’ akcija pasirodo tebuvo zenklas startuoti, tik pradzia (kad ir kaip butu gaila). Ir galima tik pabandyti suprasti situ ‘kovotoju’ jega ir apimtis: tikrai ispudingai atrodo

 3. Žemyna:

  Stipru. Teisinga.
  AČIŪ!

 4. Antanas:

  “Šmėkla sklando virš Europos – liberastų šmėkla” (K.Marksas. Liberastų partijos manifestas). 😂

  • Diedas:

   Marksas kalbejo apie komunizmo smekla. Ir ji niekur nedingo. Apie kiaules komunistus buvo puikus Radzvilo straipsnis, po kurio jam prasidejo nemalonumai. Sis straipsnis irgi kiaulems komunistams nepatiks. Konkreciai parasyta, kad is viso sito tautiniu vertybiu karambuliazo naudos tures tik okupantai. Musu atveju rusai.

 5. Žemyna:

  Beje, kas klausėte žeminės autoriaus pasisakymus Žinių radijo Beatos laidoje – kaip tobulėja vaikinuko menas rangytis iš situacijos! Gabus vyrukas… Jis jau nebeatšauna Vyčio gynėjams, kad tai jie, esą, partizanų nuopelnus niekiną; jau nesuteikia įvairių kitokių prasmių, kokių buvo diskusijų eigoje prigalvojęs tam subtiliam greideriu staigiai sustumdomam „kūriniui” (beje, tuo pačiu greideriu nebrangiai ir panaikinamam), o teigia, jog tai… PILKAPIS, kokius lietuviai nuo amžių pildavo, tai esąs paminklas pilkapiams!
  ziniuradijas.lt/laidos/moterys-kalba/kas-tas-labasauskas?video=1
  Taigi, pasak Beatos, kas tas Labašauskas?…

 6. Algimantas Zolubas:

  Labai aiškiai, trumpai ir teisingai autorius padėtį nušvietė. Istorinės atminties bei kitų Tautos vertybių naikintojams – visuomenės panieka ir politinis šiukšlynas.

 7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Vilniaus forumo tinklapyje
  va čia
  http://www.vilniausforumas.lt/p/deklaracija.html
  (V dalyje) yra rašoma štai kas
  “Lietuvos priklausomybė Vakarų krikščioniškojo pasaulio civilizacinei ir kultūrinei erdvei yra nepajudinama istorinė duotybė …”

  Vytautai Radžvilai, krikščionybė Lietuvoje – okupacinė.

 8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  “… ruošiamės pasitikti ne tokią jau neįtikimą Putino sakalų viešnagę …”
  Vytautai Radžvilai,
  kaip Rusija taip ir Vokietija bei Lenkija turi, jųjų politikų sukurtą, valstybių plėšrūnų įvaizdį (su paukščio plėšrūno erelio herbu). Šių valstybių politikai, nuolat plėšė draskė naikino ir žemino Lietuvą. Plėšrūnai ir tokių svetimšalių vietiniai pakalikai trukdo statyti Vyčio paminklą Lukiškių aikštėje. Laabai blogai

 9. Kiemsargis:

  Atleiskit ,nesupratau. Tai kas kenkia Lietuvai – liberastai ar “Putino sakalai”? Katrie nenori Vyčio, o katrie nori QWX?

 10. Kažkodėl niekas nenori prisiminti prieš kokį dešimtmetį Vytauto V. Lansbergio režisuoto spektaklio “Bunkeris”. Jame buvo vaidinami įvykiai, gyvenimas vykęs partizanų kovų metu. Taigi, ar ne iš čia atkeliauja meninė idėja partizaninį Lietuvos laikotarpį vadinti bunkeriu, t.y. stribiškai. Neprisimenu, kad dėl to “Bunkerio” būtų tada viešai piktinamasi. O piktintis Lietuvai tikrai būta dėl ko. Tad Landsbergio “Bunkeris” praėjęs tylomis dabar pasišovė įsitvirtinti garsesnėje vietoje – tapti Lukiškių aikštėje paminklu…

 11. Diedas:

  Drisciau papriestaraut autoriui del neigiamo poziurio i puciancius zolyte. Tarp tokiu irgi patriotu yra. Taip rusiuot zmoniu negalima. Mes mokykloj vyna gerem, nesiojom ilgus plaukus ir “teisuoliu” buvom nurasyti kaip beviltiska karta. Ar ilgi plaukai, platus kelniu kliosai vynas ir gitara trukde mylet Lietuva ir nekest okupantu ir ju pakaliku kiauliu komunistu?

  • !!!:

   Sakyk Diedai ar nebūtų gerai jei to,,vyno”męs būtume tiek neišgėrę,primesk kiek sveikatos būtų sutaupyta…

  • !!!:

   O žolytė tūkstantį kartų blogiau už,,vyną”…

   • Diedas:

    Zolytes bandei,kad tiek daug zinai??? Ir kodel zodis vynas “kabutese”???

    • Tvankstas:

     Nyderlandų mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai dėl šalyje vartojamų kvaišalų įtakos (šalyje 17 mln. gyventojų) :
     -2005 m. viso protiškai neįgalių tarp 3-18 metų amžiaus vaikų ir jaunimo buvo 125 tūkst. asmenų (negali užsirišti batų raištelių, …, paaugę negali susiskaičiuoti pinigų, nepajėgia suprasti, kiek gali prekių išsirinkti parduotuvėje iš esamų pinigų,…);
     -2015 m. tokiame amžiuje buvo tokių pat neįgaliųjų 250 tūkst. asmenų;
     -2025 m. pagal numatymus bus tokių pat neįgaliųjų 500 tūkst. asmenų (iš 3 mln. tokio amžiaus visų asmenų).
     Nyderlandų gydymo nuo kvaišalų žvaigždė-psichiatras Bram Bakker labai aiškiai sako :
     – niekada niekas nebus pagydytas nuo priklausomybės;
     -dar nei vienas kanapes vartojęs asmuo netapo profesoriumi, o daugybė profesorių tapo valkatomis;
     -visi vaikai, pradėti bent vienam iš tėvų esant apsvaigusiam kvaišalais, jau pastojant įgyja protinį nepakankamumą.
     Nereikia užmiršti, kad kanapės šiandien yra genetiškai modifikuotos ir savo kvaitinimu prilygsta kokainui.
     Vardinti galėčiau ilgai ir nuobodžiai apie ‘kanapių teikiamą gerovę’, taip pat ir kitų kvaišalų.
     Belieka laukti Diedo keiksmų, užgauliojimų, šmeižtų, už ką esu dėkingas kaip už narkotolerastiją.

    • JUOZAS:

     kvailas klausimas, Diedai, matau, kaip nusirašo rūkantys žolytę. Tai greita pabaiga, o mūsų liko per mažai, kad naikintume patys save. Suprantu, kad pačiam trūksta žinių. Todėl paguglink, kaip britai pribaigė su opiumo pagalba Kiniją

 12. jo:

  Brukdami nieko nereiškiančius paminklus, jie stengiasi, kad Vilnius atrodytų ne kaip Lietuvos Valstybės sostinė, bet kaip eilinis oblasties, gubernijos ar vojevudstvos centras, t.y., kad neerzintų būsimųjų okupantų ir neskatintų lietuvių patriotinių jausmų ir būtų tinkamas kuriai nors okupuojančiai valstybei. Nebūtinai sąmoningai jie tai daro – gali būti tiesiog toks mentalitetas išugdytas.

  • Taip Lenkijos interesais prieš Vilnių kaip sotinę veikiama ir visose kitose srityse, imkime, pvz., “Rail Baltica” maršruto atvejį. Šio greitojo traukinio visų pirma skirto keleiviams pervežti maršrutas eina per visų kitų valstybių sotines, išskyrus Lietuvos sotinę Vilnių. Tai kas čia yra, ar jo neišbraukimas iš sostinių rango, apskritai Lietuvos kaip tokios neišbraukimas iš valstybių tarpo…

 13. Laima:

  Sovietų metais neįmanoma buvo gyventi be melo – taip buvo įprasta, kad viena galvoji, o kita sakai, darai. Visa tai dabar išsirutuliojo į naują gyvenimo filosofiją – man nesvarbu, kas ką sako, kas ką myli ar gerbia, man svarbu, kaip man suktis, kaip man gyventi. Todėl ir ieškoma geriausios išeities – kaip kuo greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis pasigerinti savo egzistavimą, todėl dažniausiai nusprendžiama – emigruojant. Bunkerio apologetai ir yra tie sovietinio dviveidiškumo tęsėjai – man nesvarbu jokie Vyčiai, man reikia vietos pavedžioti šuniuką ar pačiam kur nors pas… Čia tas pats sovietinis visaapimantis dviveidiškumas. Kaip Putinaitės – visi, gyvenę sovietinais metais, yra kolaborantai. Tai jie bunkeriuose sovietmečiu turėjo gyventi?!

  • Žemyna:

   Na, ji pati mokyklą ne bunkeryje baigė – kaip čia taip? Ir aukštąjį būtų ne bunkeryje baigusi, bet jai pasisekė – tėveliai laiku spėjo Nepriklausomybės pasiekti, paskelbti ir dukrelei ant padėklo atnešti… Jei ne jie, gal ir pati ne prezidentūroje darbuotųsi, o… išsilavinusių ir laipsniuotų visur ir visiems reikėjo 🙂

 14. V.Radžvilo tiesa:

  Gerb.Vytautas Radžvilas pasakė tai, ką visi jaučiame, tik negalime patikėti.Tai patvirtina TV reklama,šūkis:”Kokia graži Lietuva”,taip reklamuojama kaip kokia mergelė, juk tik Lietuvoje ES pinigai buvo nukreipti sutvarkyti “viešąsias erdves:
  pakrantes, miestelių gatves, o ne ekonomikos ir gamybos vystymui. Tik gerb.filosofas keistai neįžvelgė, kad ne rusų okupacija, o tų, kurie Rusijoje revoliuciją organizavo ir paskandino kraujo jūroje, pilnu tempu vykdoma.Jos ženklai-mūsų centrinėse aikštėse, o šiemet-ir prezidentūroje patalpinami nedviprasmiški simboliai-žvakės,švenčiamos ne lietuvių , o žydų šventės.Simboliai-kai perkama žemė, įkalami kuolai-simboliai-čia mano, kai grobiama valstybė-tautiniai simboliai blokuojami, nestatomi, o tik tų, kurie čia sau antrąją jeruzalę seniai suprojektavo. jei suskaičiuotume paminklus ir skulptūras aikštėse, tai jųjų -kelis kart daugiau. .Tai patvirtina ir 2016 m. skubos tvarka priimta pilietybės pataisa-visi išvykę žydai ir jų palikuonys turi teisę įgyti Lietuvos pilietybę, kai tuo tarpu mūsų išvyti vaikai-jau nebe. Neatsilieka ir lenkai .taigi, atsimerkim, juk liberalizmas-tai to paties marksizmo iškreipta forma, o jo stūmikai-tie patys.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   “Išvyti vaikai” kartais pasako viešai, kad myli Lietuvą, nori pilietybės. “išvyti vaikai” nežino tik vieno – Lietuva nemyli svetur gyvenančiųjų ir Lietuvą apleidusiųjų. Tikra meilė – dvipradė, su grįžtamuoju ryšiu.
   Kalbant apie žydus, tai jie yra tiesiog gudrūs sukčiai.

  • LosAngeles:

   Va va, teisingai pastebejote. Nuorodoje prof. Degucio pamastymai. ‘..Ilgainiui suvokiau, kad liberalizmas ir marksizmas tai dvi sroves tos pacios upes..’. Stai taip, kas turi akis- temato, kas turi ausis- tegirdi
   h t t p s : / / w w w .youtube.com/watch?v=IIflpattLis

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Dėmesio,
   Lietuvos gynėjams, tikroji konstitucija buvo bei yra tik pirminio pavidalo, priimta 1992.10.25.
   ***
   Kai Vytautas Landsbergis pasirašė antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, bei kai Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo, tai bet kokie konstitucijos straipsnių keitimai (primesti mums visi įstatymai) Seime yra niekiniai.
   Lietuvos gynėjų tvirta nuostata – kelių partijų l. klastingi politikai neteisėtai pasisavino įstatymų kūrybos galias (Seime), įstatymų vykdymo (vyriausybines) galias.
   Daugiau apie tai
   [Teisinė (ne)tvarka]
   va čia
   https://www.lietuva2.lt/pasiulymas/teisine-ne-tvarka/59d9a6560a1d0d0f1c286e2d
   Vardan šventos ramybės, tai yra privaloma žinoti k_i_e_k_v_i_e_n_a_m. Kai sukčiai bus nukenksminti, prasidės stebuklai Lietuvoje : )

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   prezidentas
   pre_zyden_tas
   prie_žydo_tas

 15. Tas:

  Labai taiklios ir prasmingos autoriaus izvalgos.Liudnokas siuolaikines Lietuvos vaizdas.Bet nenuleiskim ranku.Mus, musu valstybe ir valstybine kalba niekino, menkino, draude, enge, treme, zude, prievartavo.Bet mes islikome.Deka pasisventusiu ir sviesiu protu, dirbanciu i kovojanciu uz savarankiska, tautine ir nacionaline Lietuva, mes isliksime.

 16. Diedas:

  Viesas atsiprasymas Tikriausiai pastebejot, kad kartais naudoju placiai liaudyje vartojama zodziu jungini “KIAULES KOMUNISTAI” Uz tai buvau smarkiai sugedintas ir baramas seimos nariu. Todel viesai atsiprasau nekaltu naminiu gyvuneliu kiaulyciu,uz tai,kad ju varda naudojau salia nepakartu pakaruokliu, rubliniu parsidaveliu,paskutiniu svolociu,zmonijos atmatu komunistu vardo. Kiaulyte Dievulio tvarinys, lygiai kaip ir kiti gyvunai, ji nieko bendro su patamsiu gaivalais padugnem komunistais neturi. Dar syki atsiprasau.

 17. SOCIOLOGAS:

  Ir dar stebimais, kad mąstantys studentai nenori klausyti šio rašinio autoriaus paskaitų.

  Aš tai neistebiu – nes ir aš tam negaiščiau laiko.
  Šaunuoliai studentai.

  • Tvankstas:

   Gerbiamasis, ne mąstantys studentai, bet prisitaikėliai studentai prie ES negrizacijos politikos.

  • LosAngeles:

   Tai negaiskite mielasis, negaiskite, bet… panasu jau sugaisote
   O studentai… jei nesugeba suvokti ir destoma medziaga yra ‘per daug sudetinga’, tai tokius mastanciais pavadinti galima tik turint ‘kiaura galva’. Jei per sudetinga- reiskia jiems i proftechnine, amato mokintis, arba… jie turi selektyvius lokatorius. Ten kur ‘reikia’- ir girdi, ir supranta, ir klausyti nori. Ten kur ‘nereikia’- negirdi ir nesupranta (bet kam ‘zinia’ duoti zino). Liaudyje tokie visada turedavo tam tikrus epitetus ir apibudinimus. Jus tai vadinate ‘saunuoliai’, yra ir ne tokiu ‘simpatisku’ apibudinimu… Bet kokiu atveju, su tokiais ‘saunuoliais’ i zvalgyba turbut neiciau…

 18. T0mas J.:

  Lietuviškos tautinės patriotinės šventės proga puošiasi masoniškomis neužmirštuolėmis tik tie, kas gėdijasi Trispalvės, Vyčio ir Gedimino stulpų. Gal ir gerai, kad tokius žmones galime lengvai atpažinti.
  Juk būtų kur kas blogiau, jei jie veiktų užsimaskavę.

 19. Ko daugiau yra Lietuvoje? Už Lietuvą ir valstybinę kalbą ar kitataučiams rodomas dėmesys? Ko daugiau Lietuvoje liko – komunistų, prisiplakėlių ar išdavikų (skaičiuojant kartu imigrantus)? Ko daugiau reikia klausytis – tautos balso ar einančių prieš tautą individų? Jeigu daugiau klausomasi ne tautos balso – tada atia Lietuvai. Ji jau vėl parduota. Kaip siūloma toliau gyventi tokiomis sąlygomis? Ar yra koks protingas planas, ar vėl kabo mūsų tautos likimas ant plauko?Kiek galima bijoti išsakyti savo nuomonę? Kiek dar mes vergausime, tylėsime, kai leidžiami kvaili įstatymai, neatitinkantys mūsų valstybei? Norėčiau gauti į fb pilną atsakymą. Aš nebijau skelbti savo el.paštą atvirai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: