Paskelbti Lietuvos muziejų „Idėjų mugės 2017“ laimėtojai (0)

„Idėjų mugė 2017“ | rengėjų nuotr.

„Idėjų mugė 2017“ | rengėjų nuotr.

„Idėjų mugė“ – kasmetis Lietuvos muziejų asociacijos renginys, kviečiantis muziejininkus susitikti su kolegomis, bendrauti, siūlyti idėjas, dalytis patirtimi.

„Svarbiausias šio renginio tikslas – visus mus skatinti svajoti kurti tai, kas, atrodo, neįgyvendinama. Tik taip galima praturtinti vieni kitus ir sugalvoti tikrai kažką naujo, – tokiais žodžiais į baigiamąjį renginį susirinkusius kolegas sveikino Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos narė, „Idėjų mugė 2017“ rengėja Eglė Nedzinskaitė, kviesdama atvirai kalbėtis ir sakyti pastabas konkurso rezultatams. 

Muziejininkams pasiūlyta naujovė – prie mokomųjų programų vadovų šiemet pakviesti prisijungti ir muziejų gidai / ekskursijų vadovai. Taip siekta skatinti, kad ne tik mokomieji užsiėmimai, bet ir ekskursijos Lietuvos muziejuose taptų kūrybingos, įtraukiančios, paveikios.

Kaip ir pernai, projekto dalyviai pasklido po įvairius šalies muziejus. Kiekvieno muziejaus mokomųjų programų vadovai ir gidai / ekskursijų vadovai traukė burtus, kuriame kaimynystėje esančiame muziejuje jie turi apsilankyti. Susipažinus su įdomiausiais eksponatais, kiekvienai komandai reikėjo sukurti mokomojo užsiėmimo ar ekskursijos sumanymą ir jį aprašyti pagal pateiktą formą. Konkursinei programai buvo pateikti 38 mokomieji užsiėmimai ir ekskursijos.

2017 m. „Idėjų mugėje“ apdovanoti: „Darbščiausieji“, „Geriausias edukacinis užsiėmimas“, „Geriausia ekskursija“.

Įvardinimo „Darbščiausieji“ nusipelnė dviejų muziejų komandos. Juo džiaugiasi Žemaičių dailės muziejus (Danutė Einikienė, Irena Jonauskienė, Loreta Gedeikienė) ir Šiaulių „Aušros“ muziejus (Viktorija Spulginienė, Laimutė Tomkuvienė, Tomas Grigas ir Aistė Griciūtė). 

„Geriausias edukacinis užsiėmimas“ laimėtoja tapo Vilma Danguolė Petrikienė (Maironio lietuvių literatūros muziejus) už mokomąjį užsiėmimą vaikams „Žaislų ligoninė“ Žaislų muziejuje Vilniuje.

Apdovanojimas „Geriausia ekskursija“ atiteko Jurgiui Atroškevičiui (Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerija) už ekskursiją „Moterų istorija LDK“ Trakų istorijos muziejaus Salos pilies ekspozicijoje.

Su visais „Idėjų mugei 2017“ pateiktais Lietuvos muziejininkų mokomųjų kultūrinių sumanymų aprašais bus galima susipažinti tinklapyje www.muziejuedukacija.lt.

Rengėjai kviečia visus siūlyti, teikti pastabas ir sumanymus, kad muziejininkai galėtų kurti turiningas, šiuolaikiškas, tikslinių grupių poreikius atitinkančias mokomąsias programas ir ekskursijas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: