Dėl išpuolio prieš dr. V. Rubavičių TALKA kreipėsi į valstybės saugumo įstaigas (tiesioginė transliacija) (6)

Vytautas Rubavičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Rubavičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 18 d. visuomeninio judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ nariai raštu kreipėsi į Lietuvos atsakingas įstaigas dėl šių metų gruodžio 11 d. įvykdyto brutalaus išpuolio prieš aktyvų visuomenininką, rašytoją filosofą, Vyriausybės kultūros ir meno premijos bei Poezijos pavasario laureatą, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyresnįjį mokslo darbuotoją dr. Vytautą Rubavičių.

Judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ pirmininko Gintaro Karoso pasirašytame kreipimesi į  Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės priežiūros komisiją bei Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento vadovybę rašoma:

„Esame įsitikinę, kad šiuo precedento neturinčiu išpuoliu prieš garsų kūrėją ir visuomenininką buvo siekiama įbauginti ne tik patį V. Rubavičių, bet ir visą aktyviai žodžio laisve besinaudojančią Lietuvos visuomenę. Kadangi V. Rubavičius savo analitiniais rašiniais ir komentarais žiniasklaidoje nuolat nagrinėjo ir kritiškai vertino Lietuvos politinius, socialinius ir kultūrinius procesus, esame įsitikinę, kad šiuo grubiu išpuoliu yra užsimota prieš patį žodžio laisvės principą. Šis nusikaltimas kelia grėsmę ne tik tiesiogiai nukentėjusiajam V. Rubavičiui, bet Lietuvos valstybės saugumui.

Judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ Tarybos nariai | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ Tarybos nariai | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tokie brutalūs veiksmai primena specialiųjų tarnybų atstovų taikomus moralinio ir psichologinio spaudimo ir bauginimo metodus, ir viešojoje erdvėje formuoja įspūdį, kad V. Rubavičiaus publikacijose aštriai kritikuoti aukšti Lietuvos politikai keršija jam už viešai išsakytas nuomones bei bando įbauginti ir nutildyti kūrėją. Tokiu būdu skatinant susipriešinimą ir didinant įtampą tarp visuomenės ir Lietuvos politinės valdžios keliama grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui“. 

Visos oficialios Lietuvos teisės ir teisėtvarkos bei valstybės saugumo struktūros šiuo kreipimusi raginamos „imtis kuo skubiausių veiksmų siekiant išaiškinti šio beprecedenčio išpuolio organizatorius ir vykdytojus“ ir prašoma apie šio įvykio tyrimo rezultatus pranešti asociacijai „Talka Kalbai ir Tautai“ .

Kaip jau buvo praneštas šių metų gruodžio 11 d., pirmadienį, buvo ne tik įsilaužta į V. Rubavičiaus asmeninį kompiuterį, į kurį buvo siunčiami grasinimai fiziškai susidoroti, bet ir buvo stebimi bei realiu laiku  komentuojami namuose esančių žmonių veiksmai ir pokalbiai. Vėliau į V. Rubavičiaus butą buvo įsibrauta, paimtas jo mobilusis telefonas ir ištrinta jame esanti su šiuo įvykiu susijusi informacija.

Vyks spaudos konferencija  „Valstybės pareiga – piliečių saugumas. Vytauto Rubavičiaus atvejis“

Gruodžio 19 d. 9.30 val. Seimos spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario akademiko Eugenijaus Jovaišos spaudos konferencija „Valstybės pareiga – piliečių saugumas. Vytauto Rubavičiaus atvejis“. Spaudos konferencijoje dalyvaus ne tik pats dr. Vytautas Rubavičius, bet ir judėjimo „Talka Kalbai ir Tautai“ tarybos nariai, politologas Vytautas Sinica, aktorius Gediminas Storpirštis ir Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Endriukaitis. Taip pat dalyvaus rezistentas ir buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Petras Plumpa bei Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

Renginyje bus aptartas mokslininko ir rašytojo dr. Vytauto Rubavičiaus demonstratyvaus sekimo ir bauginimo atvejis, atkreipiamas dėmesys į ankstesnius panašius veiksmus ir į valstybės pareigas užtikrinant piliečių viešąjį saugumą, žodžio laisvę.

Žiūrėkite tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją ir užduokite klausimus internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. ėjom,ėjom ir niekur nenuėjom:

  Tegyvuoja sovietmetis.

 2. Žemyna:

  Nepaprastai užjaučiu p. Rubavičiaus šeimą dėl to, kaip jie jaučiasi po to, kai namuose jų daiktus lietė svetimos rankos… Tie kūnai išėjo, kojos išėjo, tačiau tą svetimą dvasią iš namų negreitai išprašys,. Ilgai jie jausis lyg ne savo namuose. Nepaprastai šlykštus jausmas, apimantis tave kas kartą, vos duris atrakinus.

 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Premjermilicininkas Saulius Skvernelis dabar turi visus svertus, kad būtų išaikintas toks nusikaltimas l. greitai. Stebim būsimus veiksmus Lietuvos naudai, Sauliau.

 4. Kęstutis:

  … na nežinau kokios galimybės pas Rubavičių laikyti šunį, bet koks pitbulterjeras ar kitos veislės sargybinis šuo labai praverstų. Dar tais laikais kai “vilniaus brigada” vaikščiojo “aukštai pakelta galva” giminaitis buvo įsivėles į nesutarimus su jais, tai pagrinde šeimos apsaugai įsigijo vokiečių aviganį. Nebuvo nei vieno mėginimo artintis prie buto ar vėliau namų. Aišku progai pasitaikius automobilį susprogdino…

  • vo tep:

   to Kęstutis. Elektrošokas, ukolas ir puse dienos sargis miega. Šuo tik nuo ilgapirščių ir narkomanu. spec. tarnyboms tai nekliutis. Kažkiek padėti galėtu autonominė slapta vaizdo garso įranga, nesusekama ir atspari radio-eletroninėm glušitkėm. Bet toks dalikėlis velniškai brangus.

   • Kęstutis:

    …ir kaip spec. tarnybos panaudos elektrošoką ar švirkštą, jei šuo už durų jau loją? Išankstinis įspėjimas ir yra svarbiausia, bet aišku geriausia apsauga bus, jei visuomenė į tai pasižiūrės atsakingai ir darys spaudimą teisėsaugai… Jei tai ir paliks be didesnio atgarsio, tai bet kuris pilietis greitu laiku bus taip “raminamas”, o tada jau ir vaizdo kameros nebepadės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: