Įteiktos premijos už publicistinius kūrinius (0)

Liutauras Degėsi | Penki.lt nuotr.

Liutauras Degėsi | Penki.lt nuotr.

Gruodžio 15 d. Kultūros ministerijoje įteiktos premijos už publicistinius kūrinius. Premijos laimėtojais tapo – poetas, rašytojas Liutauras Degėsys, eseistas Ernestas Parulskis ir poetas, eseistas Gediminas Kajėnas.

„Turbūt neabejotina, kad vienas svarbiausių mūsų visuomenės iškovojimų – laisvas žodis, teisė išsakyti savo mintis, nebijoti turėti nuomonę. Kartu su šia svarbia, fundamentalia teise ateina ir įpareigojimas – tą laisvą žodį naudoti atsakingai. Man ypatinga garbė įteikti premijas tiems, kurie tą žodį ne tik tausoja, bet ir puoselėja, kurie praturtina mūsų viešąją erdvę ir kultūrą savo įžvalgomis bei naujais rakursais, daro ją įvairesne ir prasmingesne“, – kalbėjo kultūros ministrė.

Degėsys yra išleidęs aštuonis poezijos rinkinius, tris eseistikos knygas ir du romanus. Kasmet eseistas paskelbia per 20 eseistinių-publicistinių straipsnių, analizuojančių kultūros, politikos, švietimo, meno ir literatūros temas. L. Degėsio straipsniai publikuojami įvairiuose kultūros ir meno leidiniuose, interneto portaluose. 2017 m. Vilniaus knygų mugėje rašytojas pristatė savo romaną „Tavo rytoj buvo vakar“.

Premija už nuopelnus publicistinėje veikloje įteikta ir eseistui, menotyrininkui, Nacionalinės dailės galerijos kuratoriui E. Parulskiui. Laimėtojas yra puikiai pažįstamas kaip publicistikos kūrėjas ir kelių knygų autorius – „Žiemos atostogų tankas“ (2015 m.), jis yra knygos „Menas ir pinigai“ (2016 m.) bendraautorius. Iki 2017 m. įvairiuose kultūros ir meno leidiniuose, žurnaluose ir interneto portaluose publikuota daugiau nei pusė tūkstančio įvairių žanrų E.Parulskio tekstų – esė, kultūros komentarų ir apsakymų.

Ernestas Parulskis | kamane.lt nuotr.

Ernestas Parulskis | kamane.lt nuotr.

Kajėno recenzijos, straipsniai, esė, pašnekesiai ir vertimai publikuoti įvairiuose laikraščiuose, žurnaluose ir interneto portaluose. Premijos laimėtojas yra internetinio dienraščio „Bernardinai.lt“ kultūros redaktorius. G. Kajėno eilėraščiai ne vienerius įvairiuose almanachuose.

Gediminas Kajėnas | kvb.lt nuotr.

Gediminas Kajėnas | kvb.lt nuotr.

Premijos už publicistinius kūrinius įsteigtos 2008 m., šios premijos skiriamos už reikšmingiausius ir profesionaliausiai sukurtus publicistinius kūrinius, paskelbtus visuomenės informavimo priemonėse kultūros temomis per praėjusius metus. Premijos laimėtojus išrinko Lietuvos kultūros ir meno taryba.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Literatūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: