Geriausias 2013 metų lietuviškas filmas „Ekskursantė“ rodomas Rusijos žiūrovams (video) (4)

Filmo „Ekskursantė“ akimirka | kūrėjų nuotr.

Filmo „Ekskursantė“ akimirka | kūrėjų nuotr.

Gruodžio 14 d. režisieriaus Audriaus Juzėno filmas „Ekskursantė“ apie tremtį Sibire parodytas Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje.

Ambasadorius Remigijus Motuzas, kreipdamasis į filmo peržiūrą susirinkusius lietuvių bendruomenės narius, lietuvišku kinu bei istorinės atminties įamžinimu Rusijoje besidominčius svečius, pasidalino ir savo giminių, ištemtų į Sibirą, istorija. Ambasadorius pabrėžė, kad trėmimai palietė beveik kiekvieną Lietuvos šeimą.

Į filmo pristatymą atvykęs filmo režisierius Audrius Juzėnas teigė sulaukęs teigiamų atsiliepimų apie filmą iš Rusijos žiūrovų, nes filmo tematika artima Rusijos auditorijai, jame vaidina daug garsių rusų aktorių. Filmas yra gavęs prestižinį Rusijos kino akademijos apdovanojimą „NIKA“.

Peržiūroje dalyvavęs istorinę atmintį puoselėjančios Rusijos nevyriausybinės organizacijos „Memorial“ atstovas Janas Račinskis pažymėjo, kaip svarbu kalbėti apie trėmimus, puoselėti represijų aukų atmintį, nes tik tada galima tikėtis, kad panašios tragedijos daugiau nepasikartos. Prie to prisideda ir šis filmas.

Daugelį Lietuvos, Rusijos ir kitų šalių apdovanojimų pelniusi „Ekskursantė“ – filmas, sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją.  Kino juosta „Ekskursantė“ gruodžio 17 d. bus uždaromas Rusijos Tomsko mieste pirmą kartą vykstantis Europos Sąjungos šalių kino festivalis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Pikc:

  Geriausias filmas? Rusijai skirtas produktas apie gerietį enkavėdistą, apie NKVD kareivius, kurie Lietuvoje užsiima tik pakeleivingų vaikų pavėžėjimu, o visą “juodą darbą” atlieka patys lietuviai (tiesa, vienas vis dėlto panašus į žydą – bent dalis tiesos išlaikyta)? Filmas, kuriame nėra NĖ VIENO teigiamo veikėjo lietuvio? Filmas, kuris iš esmės ne pasakoja apie okupantų terorą, o šmeižia mūsų pačių tautą? Tai ŠITAS yra “geriausias filmas”???

 2. sarunas:

  Norėjau pakomentuoti, bet Pikc jau sudėjo visus taškus.

 3. Filme vaidina tikrai geri rasiejiniai aktoriai.
  Pvz., ar atpažinsite – NKVD-istas ir čia, ir ten:
  https://www.youtube.com/watch?v=8LxMnSEkn2k

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: