Naujas lietuvių atradimas – įspūdžių kupinos atostogos Odesoje (2)

Odesa | „SEOhelis“ nuotr.

Odesa | „SEOhelis“ nuotr.

Pigūs skrydžiai į Odesą sulaukia vis didesnio lietuvių susidomėjimo. Šis Ukrainos miestas – pigi ir įdomi, pramogų pilna kelionių kryptis. Daugybė lankytinų objektų, nedidelis atstumas nuo Lietuvos, nerūpestingoms atostogoms įkvepiantis klimatas ir ypatingai pozityvi atmosfera leidžia suprasti: dėl gero poilsio keliauti toli nebūtina.

Ką veikti Odesoje?

Odesa puikiai tinka atostogoms visais metų laikais. Kaip ir kituose kurortiniuose miestuose, vasarą turistų čia daugiausia – juos vilioja Juodosios jūros pakrantė. Kai didžioji tingių poilsiautojų karštinė atlėgsta, ateina metas kultūriniams atradimams. Daugybė originalių muziejų, paminklų, puikiai prižiūrimų parkų, kokybiškų renginių lengvai patenkina įspūdžių išsiilgusio keliautojo apetitą. Viešint Odesoje, patartina išmėginti kuo daugiau pramogų meniu punktų. Pateikiame kelis įdomiausius iš jų.

Potiomkino laiptai

Tai – vienas pagrindinių miesto simbolių. Legendinio filmo „Šarvuotis Potiomkinas“ garbei pavadinti laiptai, sudaryti iš 192 pakopų, sujungia miestą su pajūriu. Įspūdingo dydžio laiptus įveikti padeda patogios aikštelės. Jei ieškote smagaus iššūkio ar vietos romantiškiems susitikimams su jūra, Potiomkino laiptai tiks puikiai.

Paminklai

Odesoje paminklų daugybė. Pagarba šūsnį eilėraščių čia sukūrusiam A. Puškinui atiduodama netoli legendinių laiptų. Šalia stovi paminklas ir kitam žymiam miesto istorijos veikėjui – kunigaikščiui de Rišeljė. Kurį laiką valdęs Odesą, jis smarkiai prisidėjo prie uostamiesčio suklestėjimo. Dar vienas įdomus paminklas skirtas netikėtam objektui: apelsinui. Istorikai teigia, kad laiku Povilą I pasiekęs gardžiausių apelsinų kyšis padėjo sugrąžinti finansavimą miestui.

Muziejai

Visus metus organizuojami pigūs skrydžiai į Odesą – galimybė apsilankyti išskirtiniuose muziejuose. Apie gyventojų verslumą sužinosite apžiūrinėdami Kotrabandos muziejaus eksponatus, kūrybiškumą – Kino muziejaus saugomą medžiagą. Dėmesio vertas ir Šokolado muziejus. Vakarų ir Rytų meno, A. Puškino, Literatūros muziejai apie kultūrinį gyvenimą Odesoje padės susidaryti dar geresnį įspūdį.

Katakombos

Odesos centras stebina ne tik puošniais senamiesčio pastatais. Dalį keliautojų gerokai labiau intriguoja tai, kas slepiasi po miestu. Net 2 500 kilometrų besidriekiančios katakombos – ilgiausi rankomis iškasti tuneliai pasaulyje. Iki galo neištyrinėtus požemius geriausia apžiūrėti padedant patyrusiam gidui. Tai – garantija, kad nepraleisite šiurpių istorijų apie pogrindžio veikėjus ir kontrabandininkus.

Ko nepamiršti keliaujant į Ukrainą?

Jei norite nebrangios ir patogios kelionės, patariame iš anksto pasirūpinti esminiais atostogų akcentais.

Pinigai

Atsiskaitymui Odesoje naudokite grivinas. Už vieną eurą, priklausomai nuo valiutos kurso, galite įsigyti kiek daugiau nei 30 grivinų. Nakvynę galite rasti už keliolika eurų. Sotiems pietums dviem žmonėms užteks panašios sumos.

Kalba

Jei nemokate ukrainietiškai, su Odesos gyventojais susikalbėsite rusiškai. Bendraudami su jaunais žmonėmis, galite panaudoti ir anglų kalbos žinias.

Susisiekimas

Pigūs skrydžiai į Odesą vykdomi į tarptautinį oro uostą. Iš čia iki viešnagės vietos galite keliauti autobusu, troleibusu, maršrutiniu mikroautobusu ar taksi. Šios susisiekimo priemonės pravers ir norint apžiūrėti visą miestą. Tikslą Odesoje taip pat galite pasiekti vykdami tramvajumi. Miesto centrą lengvai apeisite pėsčiomis.

Žemos kainos ir galybė idėjų pramogoms – derinys, kuris sužavi daugelį Odesos svečių. Jei paskubėsite, dar spėsite įsigyti pigius bilietus šiems metams ir prisijungti prie gausaus miesto gerbėjų būrio.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: