Iškiliems menininkams paskirtos Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2)

Eglė Gabrenaitė | Asmeninio archyvo nuotr.

Eglė Gabrenaitė | Asmeninio archyvo nuotr.

Kultūros ministerijoje paskelbti 2017 metų Nacionalinių kultūros ir meno premijų laimėtojai.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos skirtos – aktorei Eglei Gabrėnaitei – už sceninio charakterio ryškumą ir profesinį maksimalizmą, kompozitorei Justei Janulytei – už vizualiųjų metaforų muzikinį įprasminimą, rašytojai Danutei Kalinauskaitei – už mažųjų meninės kalbos formų turiningumą, scenografui Gintarui Makarevičiui – už scenovaizdžio kūrybišką šiuolaikiškumą, vizualaus meno kūrėjams Svajonei ir Paulius Stanikams – už estetinį kūrybos provokatyvumą ir fotomeninkui Gintautui Trimakui – už fotografijos ištakų sudabartinimą.

„Tai aukščiausias mūsų kūrėjų apdovanojimas, kurį norėtųsi įteikti visiems aukšto lygio menininkas, kurių Lietuvoje turime tiek daug. Sveikinu laureatus ir manau, kad visi, kurie buvo nominuoti šiai premijai, yra nugalėtojai, nes jie – mūsų kultūros ir meno lobynas. Džiaugiuosi, kad šiais metais tarp laureatų yra ypatingai daug moterų kūrėjų“, – kalbėjo kultūros ministrė.

„Atėjo toks laikas, kai moterys tapo vis labiau matomos kultūros ir meno srityje. Kūrybingos moterys pažymi savotišką proveržį, lūžio tašką, kurį mes tikrai įsiminsime“, – teigė Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkė, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

Šiemet nacionalinėms premijoms  buvo pateiktas 41 kultūros ir meno kūrėjas. Praėjusią savaitę nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš jų atrinko dvylika nusipelniusiųjų.

Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, komisijos  nariai – kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, architektas Audrius Ambrasas, teatro ir kino aktorius Juozas Budraitis, muzikologė Jūratė Katinaitė, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, filosofas Nerijus Milerius, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, literatūrologė Jūratė Sprindytė, kino režisierius Audrius Stonys ir menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius ir viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Kasmet skiriamos premijos siekia 30 tūkst. 400 eurų. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laimėtojų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Puota maro metu:
    kol Lietuvoje bus nors vienas vargstantis vaikas ar senelis, ar ligonis, kurio gydymui valstybė stokoja lėšų, tol toks pinigų taškymas yra amoralus.

  2. Arūnas:

    kadangi Lietuvoje “nebeliko” kam verta skirti nacionalines kultūros ir meno premijas, tai 30 % premijų teko skirti emigrantams. Jei norit Lietuvoje būti žinomi, tai emigruokit ar ištekėkit už užsieniečio, kad savo asmenybę galėtumėt papuošti globalia pavarde 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: