Druskininkuose lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė (0)

Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė | smm.lt nuotr.

Gruodžio 8 d., Druskininkuose apsilankiusi Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kartu su savo delegacija bei Lietuvos Respublikos Seimo nariu Zenonu Streikumi susitiko su Druskininkų savivaldybės vadovais bei specialistais ir aptarė svarbius klausimus.

„Švietimas ir toliau išlieka prioritetine sritimi. Mums visiems, Druskininkų savivaldybės ir šveitimo įstaigų vadovams kaip ir mokinių tėvams svarbu ne tik mokymo kokybė, bet ir mokyklą baigiančio jaunuolio pasiruošimas gyvenimui. Iš mokyklos jaunuoliai turi išeiti ne tik įgavę žinių, bet ir pasiruošę rinktis gyvenimo kelią. Tik tuomet jie patys galės rinktis tęsti studijas ar įsilieti įdarbo rinką. Jaunimas šiais laikais labai motyvuotas, o Druskininkuose kaip niekur kitur – kūrybingas.“ – kalbėjo švietimo sritį kuruojantis Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Druskininkų savivaldybės rengto susitikimo metu vicemeras L. Urmanavičius svečiams pristatė savivaldybės vystymo strategiją, pasiektus rezultatus, įgyvendinamus projektus. Kalbėta apie Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigas, mokinių skaičiaus kitimą 2008-2017 m., švietimo finansavimą, vieno mokinio išlaikymui bendrojo ugdymo mokyklose skirtų lėšų dinamiką. Susitikime buvo pasidžiaugta Druskininkų savivaldybės švietimo rodikliais, patenkančiais į trečdalį palankiausių savivaldybių įvertinimų ir Druskininkų jaunimo užimtumo centro šią vasarą vykdyta Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa, kurios metu buvo įdarbinti 195 jaunuoliai.

Taip pat kalbėta apie Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigose dirbančių pedagogų skaičių, jų pasiskirstymą pagal amžių. Švietimo ir mokslo ministrė buvo supažindinta su švietimo įstaigų atstovų dažniausiai keliamomis problemomis, diskutuota apie problemines sritis: švietimo finansavimą, mažus pedagogų atlyginimus, priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo tvarką po privalomojo ugdymo įvedimo, nuolat didėjantį mokytojų amžiaus vidurkį, pagalbos specialistų trūkumą.

„Švietimo kokybę kuria pedagogai, tačiau jie nesijaučia užtikrinti dėl savo darbo krūvio, tad keičiame mokytojų apmokėjimo tvarką, nes ši sudėtinga sistema nėra veiksminga. Įvedame etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, kas leistų mokytojui apmokėti ne tik už kontaktines valandas, bet ir už kitas veiklas.“ – apie mokytojų darbo užmokestį kalbėjo Švietimo ir mokslo ministrė.

Druskininkuose apsilankiusi Švietimo ir mokslo ministrė „Ryto“ gimnazijoje bendravo su mokytojais. Jaunimo užimtumo centre J. Petrauskienė domėjosi jaunimo laisvalaikio užimtumu. Ypatingai jautrus buvo Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Druskininkų viltis“ auklėtinių ir Švietimo ir mokslo ministrės susitikimas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: