Pasirengimo Europos Vadovų Tarybai centre – „Brexit“ derybos (0)

Europos vadovų taryba | lrp.lt nuotr.

Europos vadovų taryba | lrp.lt nuotr.

Trečiadienį, gruodžio 13 d., europarlamentarai kartu su Europos Komisijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju Fransu Timermansu (Frans Timmermans) ir ES „Brexit“ vyriausiuoju derybininku Mišeliu Barnieriu (Michel Barnier) aptars pasirengimą 14-15 d., Briuselyje, vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai. Tikėtinos temos – gynyba, socialinė politika, švietimas, migracija ir „Brexit“.

Europarlamentarai vertins, ar Europos Komisijos ir Jungtinės Karalystės derybininkai pasiekė pakankamai pažangos derindami JK pasitraukimo iš ES sąlygas tokiose srityse kaip piliečių teisės, Šiaurės Airijos ir Airijossiena bei „skyrybų sąskaita“. Pakankama pažanga leistų deryboms pereiti į antrą etapą, t.y. būsimų JK ir ES santykių aptarimą.

Galutinį sprendimą dėl derybų pažangos, gruodžio 15 d., priims 27 ES valstybių vadovai. Savo ruožtu JK pasitraukimo iš ES susitarimui bus būtinas Europos Parlamento pritarimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: