„Aktualioji istorija“: Ar Gediminą į Lietuvos sostą iškėlė žemaičiai? (video) (15)

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Inga Baranauskienė | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ toliau nagrinėjame Žemaitijos fenomeną Lietuvos istorijoje. Pirmojoje ciklo laidoje aptarėme Žemaitijos veiksnio Lietuvos valstybėje susiformavimą Mindaugo laikais. Šioje laidoje istorikė Inga Baranauskienė pasakoja apie Žemaitijos raidą po Mindaugo mirties, kai Žemaitija, kaip politinis darinys, įžengė į savo brandos laikotarpį ir sugebėjo plėsti savo teritoriją Pietų Kuršo sąskaita.

Ar Traidenis iškilo su žemaičių parama ir ar jis pateisino žemaičių lūkesčius? Kas sieja žemaičius ir jotvingius? Kokia 1279 m. Žiemgalos sukilimo reikšmė Žemaitijai? Kas buvo šaltiniuose minimas „antras žmogus po Lietuvos valdovo“? Kada Žemaitija vėl atsidūrė priešakinėse kovų su kryžiuočiais linijose? Kuo su Žemaitija susijęs Gediminas? Ar Gedimino giminė kilusi iš Žemaitijos? Kieno vestuvėse kryžiuočiai su išdaviku Pelužiu išžudė 70 Lietuvos kunigaikščių? Kokia šio įvykio reikšmė? Kokią reikšmę Žemaitijai turėjo Margiris? Kodėl po Margirio žūties Žemaitijos kunigaikštį pakeitė Trakų kunigaikštis? Kokią reikšmę Žemaitijai turėjo Kęstučio valdymas ir kokią reikšmę turėjo žemaičiai Kęstučiui?

Šie ir kiti klausimai aptariami laidos metu. Laidą veda istorikas Tomas Baranauskas.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: