Seimas domėjosi, ar Lietuvos rinkai tiekiamas maistas yra žemesnės kokybės (1)

consumerreports.org nuotr.

consumerreports.org nuotr.

Seimo Laikinoji tyrimo komisija dėl Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų galimai žemesnės kokybės maisto gaminių gruodžio 6 d. posėdyje apklausė buvusius ir esamus šalies institucijų pareigūnus.

Buvusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nurodė, kad jos vadovavimo ministerijai laikotarpiu institucija buvo atsakinga už „horizontaliąją“ maisto kontrolę (gamyboje naudojamas trąšas, pesticidus ir pan.), o kitą, kontrolę vykdyti buvo pavesta Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos. R. Šalaševičiūtės manymu, Sveikatos ministerijai reikėtų suteikti daugiau funkcijų maisto kokybės kontrolės srityje.

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius nurodė, kad Lietuva, kaip Europos Sąjungos narė, turi vadovautis bendromis taisyklėmis. Europos Sąjungoje privaloma deklaruoti, kokia yra maisto produktų sudėtis. Tyrimai, kai analizuojama produktų sudėtis buvo atliekami, tačiau lyginamųjų to paties produkto sudėties tyrimų skirtingose ES šalyse atliekama nebuvo. Taip pat buvęs vadovas nurodė, kad tarnyba negavo skundų, kad šalyje įsigyti produktai kokybe skyrėsi nuo ES šalių rinkoje esančių prekių. J. Miliaus teigimu, tarnyba kartą siūlė šį klausimą įrašyti į Europos Komisijos darbotvarkę, tačiau tai nebuvo padaryta. Buvusio vadovo manymu, skirtingų sudėčių maisto produktai gali būti tiekiami ir importuotojų užsakymu, nes skirtingų ES šalių vartotojų perkamoji galia skiriasi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pridūrė, kad jos vadovaujama tarnyba nėra gavusi skundų dėl maisto produktų kokybės skirtumo tarp Lietuvoje ir kitose šalyse parduodamų prekių.

Laikinosios komisijos pirmininkė Guoda Burokienė pažymėjo, kad šiuo metu Europos Komisija pradėjo rengti konkrečias priemones, kuriomis siekiama užtikrinti patikimus ir palyginamus duomenis maisto produktų srityje. Šiuo metu rengiamos gairės dėl bendros tyrimų metodikos, siekiant atlikti maisto produktų kokybės palyginamuosius tyrimus visoje Europos Sąjungoje.

Komisija nusprendė šiuo klausimu į kitą posėdį kviesti vartotojų ir verslo asociacijų atstovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: