Vilniaus etninės kultūros centras kviečia šventes pasitikti prisimenant tradicinę kultūrą (0)

Du sodai_J. Vaiskuno nuotr., alkas. lt

Sodai | J. Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 11–17 d.  Vilniaus etninės kultūros centras kviečia į „Savaitę su etnokultūra“. Tai renginių ciklas, skirtas ir vaikams, ir suaugusiems prisiliesti prie tradicinės kultūros muzikuojant, dainuojant, žaidžiant ar kuriant įvairius rankų darbo gaminius.

Turbūt esate girdėję apie kasmet gegužę ūžiantį Tarptautinį folkloro festivalį „Skamba skamba kankliai“, Vilniaus centre šurmuliuojančias Užgavėnes ar nušvitusią Neries krantinę Rudens lygiadienių vakarais… Visa tai – tik dalis renginių, kuriuos Vilniaus miestui kasmet dovanoja Vilniaus etninės kultūros centras ir jo komanda. Per 25-erius gyvavimo metus Centro darbai plėtėsi ir veiklų sąrašas ilgėjo: šiandien Vilniaus etninės kultūros centras ne tik rengia šventes Vilniaus mieste – tradicinė kultūra puoselėjama ir vykdant įvairias mokomąsias programas vaikams ir suaugusiems bei rengiant leidybos projektus.

Ilgametė Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė pabrėžia, kad etninė kultūra – tai gyvenimas. „Tai, kas buvo vakar, jau yra folkloras. Viskas kinta ir yra neišvengiama, kad mes, laikydamiesi tradicijos kanonų, turime nuolat keistis, ieškoti naujų raiškos formų ir prisitaikyti prie šių laikų“, – apie tradicijų tęstinumą miesto sąlygomis teigia M. Ričkutė. Paklausta, kaip šiuolaikinį jauną miestietį sudominti etnine kultūra, direktorė atsako, jog svarbu įsiklausyti į jaunuolių lūkesčius ir stengtis tradicijas priartinti prie dabarties:  „Svarbu tradicijas tęsti ir pritaikyti jas šiandieną – kūrybiškai, interpretuojant, nes tai jaunam žmogui yra įdomu ir suprantama.“

25-metį švenčiantis Vilniaus etninės kultūros centras kviečia susiburti ir džiugiai pasitikti žiemos šventes apsilankant nemokamų užsiėmimų savaitėje.

„Savaitės su etnokultūra“ metu dalyviai mokysis įvairiausių amatų – juostų vijimo, žvakių liejimo, šiaudinių žaisliukų gamybos – ir išbandys tradicinį muzikavimą – gros kanklėmis ir skudučiais, mokysis sutartinių ir advento dainų.

Vilniaus etninės kultūros centre sau patinkantį užsiėmimą galės rasti ir nedaug laiko turintis modernus miesto žmogus, ir vaikas. Nuo pirmadienio iki penktadienio dirbtuvės bus rengiamos net tris kartus per dieną: kvies užsiėmimų ciklai „Etnokultūra per pietų pertrauką“, „ETNO popietės vaikams“ ir „ETNO vietoj vakarienės“.

Renginių savaitės veiklos tęsis ir savaitgalį – šeštadienį šeimos susiburs kurti šiaudinius žaisliukus ir mokytis advento žaidimų, o sekmadienį Vilniaus rotušėje įvyks nemokamas uždaromasis šventinės savaitės renginys – tradicinis advento koncertas „Vidury lauko grūšelė“, kurio metu džiugią nuotaiką kurs folkloro ansambliai „Dijūta“, „Jorė“, „Obelija“, „Ratilio“, „Vilnelė“, „Visi“, „Ūla“.

Daugiau žinių apie veiklas rasite čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: