Nušalintų Katalonijos ministrų likimas bus sprendžiamas pirmadienį (0)

Nušalintų Katalonijos ministrų likimas bus sprendžiamas pirmadienį | „Scanpix“ nuotr.

Nušalintų Katalonijos ministrų likimas bus sprendžiamas pirmadienį | „Scanpix“ nuotr.

Pirmadienį, gruodžio 4 d., Ispanijos Aukščiausiasis teismas nuspręs, ar už užstatą paleisti aštuonis kalinamus buvusius Katalonijos ministrus ir du kalinamus Katalonijos nepriklausomybės aktyvistus.

Teisėjas Pablas Larena (Pablo Llarena) informavo atsakovų advokatus, kad sprendimas dėl paleidimo už užstatą nebus priimtas iki pirmadienio. Aštuoni nušalinti Katalonijos ministrai kardomajam kalinimui sulaikyti praėjusį mėnesį, baiminantis, kad jie gali pabėgti, kaip tai padarė atstatydintas Katalonijos separatistų lyderis Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont).Jie kaltinami maištavimu ir kurstymu maištauti bei piktnaudžiavimu viešosiomis lėšomis, vykdomas tyrimas dėl jų vaidmens Katalonijoje siekiant nepriklausomybės nuo Ispanijos. Maištavimas Ispanijoje laikomas vienu sunkiausių nusikaltimų, už tai gali būti skiriama iki 30 metų kalėjimo bausmė.

Teismas taip pat svarstys dviejų aktyvistų – Žordžio Sančeso (Jordi Sanchez) ir Žordžio Kušarto (Jordi Cuixart) – prašymus paleisti už užstatą. Jie sulaikyti spalio 16 dieną, dėl įtarimų kursčius maištauti.

Po Katalonijos separatistų bandymo paskelbti Katalonijos nepriklausomybę, Ispanija įvedė regione tiesioginį valdymą, nušalino Katalonijos vyriausybę ir sušaukė pirmalaikius rinkimus, kurie numatyti gruodžio 21 dieną.

Ministrų advokatų teigimu, jie prašo būti paleisti su sąlyga, kad pasižadės nepabėgti. Tuo tarpu K. Pučdemonas vis dar yra Belgijoje su kitais keturiais buvusiais ministrais.

Nušalinti Katalonijos ministrai prašo būti paleisti už užstatą

Penktadienį, Ispanijos Aukščiausiajame teisme pasirodė po Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo nušalinti Katalonijos ministrai. Politikai prašys juos paleisti už užstatą.

Pirmininkaujantis teisėjas Pablas Larena (Pablo Llarena) spręs, ar aštuoni nušalinti ministrai turėtų būti paleisti už užstatą. Praėjusį mėnesį buvę ministrai buvo sulaikyti kardomajam kalinimui dėl kaltinimų maištu, sukilimu ir lėšų pasisavinimu.

Katalonija – autonominis regionas ir istorinė sritis Ispanijos šiaurės rytuose – referendumą dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos surengė spalio 1 dieną. Ispanijos Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad balsavimas buvo neteisėtas.

Spalio pabaigoje, Katalonijos parlamentui balsų dauguma pritarus rezoliucijai, skelbiančiai nepriklausomybę nuo Ispanijos, Ispanijos valdžia nusprendė įvesti Katalonijoje tiesioginį valdymą ir nušalinti visą Katalonijos vyriausybę.

Save

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: