Verslo analitika: ko tikėtis 2018-aisiais? (0)

Verslo analitika: ko tikėtis 2018-aisiais? | Pixabay nuotr.

Verslo analitika: ko tikėtis 2018-aisiais? | Pixabay nuotr.

Dedikuoti duomenų pareigūnai įmonėse ir verslo analitikos įrankiai, su kuriais bus galima bendrauti balsu – visa to bus galima tikėtis jau 2018-aisiais metais. Verslo analitikos sprendimų kūrėja „Tableau“ tradiciškai apžvelgia kitų metų tendencijas.

Viena iš pagrindinių tendencijų, minimų jau ne pirmus metus, yra dirbtinis protas ir mašinų mokymasis. Pasak analitikos ekspertų, mašinų mokymasis jau dabar yra vienas svarbiausių analitikos sprendimų pagalbininkų, padedančių veiksmingiau ir tiksliau analizuoti duomenis bei daryti gilesnes įžvalgas.

2018 m., vertėtų laukti ir natūraliosios kalbos apdorojimo (angl. natural language processing – NLP) augimo. Didėjantis tokių namų pagalbininkai, kaip „Amazon Alexa“, „Google Home“ ar „Microsoft Cortana“, populiarumas leidžia tikėtis, kad greitu laiku galėsime kalbėtis ir su verslo analitikos įrankiais. Ar nebūtų šaunu, jei jau dabar galėtume balsu paklausti norimo klausimo ir akimirksniu gauti analitikos rezultatus?

Kita tendencija yra akivaizdi jau ne vienerius metus – dar daugiau debesijos verslui. IT ekspertai debesijos augimą mato ne tik kaip naujų debesijos sprendimų pasitelkimą kasdieniams poreikiams, bet ir masišką duomenų bei svarbiausių verslo programų perkėlimą į debesis.

Jei kitais metais ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas sustiprins verslo poreikį turėti Duomenų apsaugos pareigūną (DPO), tai verslo analitikos augimas neišvengiamai reikalaus Vyriausiojo duomenų pareigūno (angl. Chief Data Officer – CDO) arba Vyriausiojo analitikos pareigūno (angl. Chief Analytics Officer – CAO). Šių pareigų įsitvirtinimas turėtų pakeisti nusistovėjusį įprotį duomenų analitiką patikėti įmonės Informacijos pareigūnui (CIO). Pasak „Gartner“, 2020 m. net 80 proc. didžiųjų kampanijų turės dedikuotus duomenų pareigūnus.

Be duomenų pareigūnų vis didesnę svarbą įmonėse įgaus duomenų inžinieriai, galintys tinkamai parinkti duomenų šaltinius ir teisingai interpretuoti gautus verslo analitikos rezultatus. Nuo 2013 m. iki 2015 m. duomenų inžinierių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Vien 2017 m. spalį verslo socialiniame tinkle „LinkedIn“ buvo per 2 500 darbo pasiūlymų su pavadinimu „duomenų inžinierius“.

Augantį duomenų analitikos ekspertų poreikį seka ir universitetai, didinantys duomenų analitikos programų skaičių. Prognozuojama, kad ši tendencija bus svarbi ir kitais metais. Remiantis „PwC“ tyrimu, 2021 m. 69 proc. darbdavių reikalaus analitikos įgūdžių iš potencialių darbuotojų.

„Tableau“ įžvelgia dar vieną įdomią tendenciją 2018 m. – didėjantį poreikį apdrausti duomenis. Šiuo metu duomenų draudimu naudojasi nedidelė dalis įmonių, pavyzdžiui, JAV tik 15 proc. įmonių turi draudimus, kurie kompensuoja kibernetinio saugumo ir duomenų pažeidimų sukeltą žalą.

Tarp kitų tendencijų „Tableau“ mini laisvųjų menų įtaką verslo analitikai: esą duomenų analitika vis labiau yra menas, nei mokslas – kuo daugiau duomenų analizuojama, tuo svarbiau juos vizualiai perteikti, kad būtų suprantami kiekvienam vartotojui.

Taip pat greta augančio daiktų interneto analitikos ekspertai išskiria naują analitikos šaką, kai duomenys analizuojami pagal išmaniųjų įrenginių buvimo vietą, taip vadinamąją „daiktų vietą“ (angl. location of things). Žinant, kurioje vietoje yra analizuojami daiktų interneto įrenginiai, galima tiksliau numatyti, kas įvyks konkrečioje vietovėje, kurti įžvalgas remiantis geografiniais duomenimis.

Išsamus „Tableau“ sudarytų tendencijų 2018-iesiems metams aprašymas: https://www.tableau.com/reports/business-intelligence-trends

Apie „Tableau“
„Tableau“ leidžia žmonėms matyti ir suprasti duomenis. Pažangūs duomenų analitikos sprendimai leidžia greitai analizuoti, vizualizuoti ir dalintis informacija. Šiuo metu „Tableau“ sprendimais naudojasi daugiau nei 54 tūkstančiai verslo vartotojų visame pasaulyje. Tuo tarpu virš 300 tūkst. vartotojų naudoja „Tableau Public“ viešų duomenų dalinimuisi tinklaraščiuose ir svetainėse. Daugiau informacijos apie duomenų analitikos sprendimus: www.tableau.com

Apie „Baltimax“
„Baltimax“ (www.baltimax.com) pažangių IT sprendimų platintoja, kuri pristato spartesnius ir patikimus programinius sprendimus verslo klientams ir namų vartotojams. „Baltimax“ taip pat siūlo gamintojams atstovauti jų gaminius, o platintojams prisijungti prie vieno iš sparčiausiai augančių programinės įrangos platintojų tinklo, todėl „Baltimax“ vizija – globalus, IT inovacijas akseleruojantis traukos centras.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Politika ir ekonomika, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: