Lietuvos mokslininkų tyrimų projektams skirta 35 mln. eurų (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Aukšto lygio moksliniams tyrimams Lietuvos universitetų ir mokslo institutų mokslininkams konkurso būdu paskirstyta 35 mln. eurų ES struktūrinių fondų lėšų.

Finansavimą gaus 60 mokslinių tyrimų projektų, kuriuos tarptautiniai ekspertai pripažino ypač stipriais ir ateityje galinčiais konkuruoti dėl Europos Komisijos dotacijų.

„Lietuvos mokslininkai yra pasiekę puikių rezultatų, laimėję prestižinių tarptautinių dotacijų ir savo atradimais prisidėję prie visuomenės pažangos. Čia mūsų mokslo stiprybė ir turime jį toliau stiprinti bei skatinti inovatyvų mokslą, tai daryti kryptingai, investuojant į mokslo kokybės ir konkurencingumo stiprinimą. Tikiuosi, kad ši reikšminga finansinė parama padės perspektyviems Lietuvos mokslininkams žengti į tarptautinę erdvę“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Vienam 3,5–4 metų trukmės projektui numatyta iki 600 tūkst. eurų – dvigubai daugiau nei gali būti suteikta pagal kitas Lietuvos konkursinio finansavimo priemones.

Konkursui buvo pateiktos 195 mokslininkų grupių paraiškos. Tinkamomis pripažintos 105 paraiškos, iš jų užsienio ekspertai geriausiomis išrinko 39 patyrusių mokslininkų grupių ir 21 jaunųjų mokslininkų grupių teiktą paraišką.

Daugiausiai projektų vykdys fizinių, biomedicinos, taip pat – socialinių ir humanitarinių mokslų srities tyrėjai. Bus atliekami žemės ūkio, ekologijos, aplinkotyros ir kitų sričių mokslo tyrimai.

Daugiausiai projektų laimėjo Vilniaus universiteto mokslininkai – 23. Paramą gavo 6 Kauno technologijos universiteto mokslininkų projektai, po 4 – Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto (VMTI) Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkų projektai. Po 3 projektus įgyvendins Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tyrėjai, po 2 – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, VMTI Inovatyvios medicinos centro ir Gamtos tyrimų centro mokslininkai.

Po 1 dotaciją laimėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos socialinių tyrimų centro, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Šiaulių universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ir Lietuvos energetikos instituto mokslininkų grupės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: