Juodkrantėje sužibs „Žvaigždžių sodai“! (2)

ZVAIGZDZIU SODAI-plakatasGruodžio 2 d. (šeštadienį) 16 val. Liudviko Rėzos kultūros centre, Juodkrantėje, atidaroma Virginijaus Kašinsko tapybos paroda „Žvaigždžių sodai“ (Lietuvių mitologija). Paroda veiks iki 2018 01 18. Parodos atidarymo metu Virginijus Kašinskas skaitys  „Tautoraštis“.

Lietuvių mitologijoje kosmogoniniai mitai laikomi esminiais, jie yra amžino grįžimo pradžių pradžion vizija. Lietuvių mitologijoje būdingas dangaus kūnų kultas. Viena iš pagrindinių garbinimo objektų buvo Saulė, Mėnulis ir žvaigždės.

Parodoje eksponuojamų paveikslų ciklas nutapytas remiantis lietuviško ornamento studijomis ir šiaudinių sodų struktūromis bei jų gaminimo ir funkcionavimo tradicija. Šiaudinių sodų struktūra ir jų ritualinė gamyba yra tiesioginėje sąsajoje su žmogaus fizinio ir dvasinio pasaulių gyvenimu. Sodų struktūrose atsispindi lietuvių mitologinio pasaulio suvokimo reliktai, kurių dėka mes neprarandame sąsajų su mūsų tautos dvasinės sąmonės gelmėmis.

Šie paveikslai tai žmogaus dvasinio kosmoso erdvės, kurios atsispindi tautos fiziniame pasaulyje. 

„Žvaigždžių sodų“ paveikslai vaizduoja nuostabų mūsų tautos Dvasinį Kosmosą.

Virginijus Kašinskas | asmeninė nuotr.

Virginijus Kašinskas | asmeninė nuotr.

Apie dailininką:

Virginijus Kašinskas gimė 1955 Šilalės rajone, Žemaitijoje.  1981-1987 studijavo ir baigė Vilniaus dailės institute ( dabar Dailės akademija) tapybos specialybę.

Nuo 1992 Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Lietuvių etninės kultūros draugijos narys.

Lietuvių etninės kultūros ugdytojų sąjungos narys. Nuo 2005 suteiktas meno kūrėjo statusas.

Parodose dalyvauja nuo 1987m.

Dailininkas yra surengęs 86 personalines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje ir užsienyje, taip pat yra Respublikinių ir tarptautinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis. 

image005

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: