A. Zolubas. Kultūros ministerijos konkursą dėl Lukiškių aikštės turime laikyti niekiniu (46)

Kultūros ministerija Vilniaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | Alkas.lt koliažas

Kultūros ministerija Vilniaus Lukiškių aikštėje siūlo vietoje Vyčio statyti bunkerį | Alkas.lt koliažas

2016 m. vasario 16 d. vertinimo komisija paskelbė geriausius Vyčio paramos fondo paskelbto skulptūros, įamžinančios kovojusius už Lietuvos laisvę, konkurso rezultatus. Daugiausia komisijos narių balų surinko ir konkurso 1-ąją vietą laimėjo skulptorius iš Klaipėdos, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Sakalauskas už skulptūros projektą „Laisvės karys“. 

2017 m. gegužės 2 d. Seimas, 91 Seimo nariui balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl neatidėliotinų veiksmų siekiant sutvarkyti Lukiškių aikštę Vilniuje ir pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progai“.

Priimtu dokumentu Seimas atsižvelgė į tai, kad Lukiškių aikštė Vilniuje formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais; tačiau praėjus aštuoniolikai metų nuo tai nustačiusio Seimo priimto nutarimo įsigaliojimo, nėra jokio aiškumo dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų užbaigimo iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo; Vyriausybės skirto finansavimo nepakanka net būtiniausiems aikštės sutvarkymo darbams užbaigti, o kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialui lėšų iš viso neskirta. Taip pat atsižvelgta į tai, kad idėjai 2018 m. vasario 16 d. Lukiškių aikštėje būtų pastatytas ir atidengti paminklas „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti“, kuriame yra numatyta vieta tautos ir valstybės simboliui Vyčiui, pritarė visuomeninės patriotinės organizacijos.

Vytis | Alkas.lt koliažas

Vytis | Alkas.lt koliažas

Priimta rezoliucija, siekiant, kad iki 2018 m. vasario 16 d. būtų galutinai sutvarkyta Lukiškių aikštė Vilniuje ir pastatytas visų laikų kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimo įamžinimo memorialas, Seimas prašė Vyriausybės skirti papildomų lėšų Lukiškių aikštės sutvarkymo darbams užbaigti iki 2018 m. vasario 16 d.; pritarti Vyčio paramos fondo iniciatyvai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga iki 2018 m. vasario 16 d. Lukiškių aikštėje, Vilniuje, pastatyti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialą su Vyčio skulptūra.

Kartu Seimas ragino Vyriausybę ir Vilniaus miesto savivaldybę, bendradarbiaujant su Vyčio paramos fondu, operatyviai spręsti visus organizacinius klausimus, susijusius su paminklo ,,Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pastatymu iki 2018 m. vasario 16 d.

Nors Lietuvos šviesuomenė beveik vieningai pasisakė už visuomenės surengtame visuomeniniame konkurse išrinkto Vyčio paminklo „Laisvės karys“ statybą Vilniaus Lukiškių aikštėje, tačiau iki šiol kultūrine kompetencija ir organizaciniais gebėjimais nepasižymėję  Kultūros ministerijos valdininkai ir Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) veikėjai paskelbė naują konkursą su internetiniu suktai sukurptu balsavimu, sau pasilikdami teisę net į 50 proc. balsų galią. Konkursas „įvyko“, „nugalėtojas“ (ne Sakalauskas) paskelbtas, pripažintas projektas – žemių sangrūda, pavadinta bunkeriu. Partizaninis karas prieš sovietinius okupantus Lietuvoje vyko 1944–1953 metais, tarsi jiems ir palikta vieta tęsti savo būtį požemyje. O kur memorialas „per amžius kovojusiems ir žuvusiems“?

Kultūros paveldo departamentas nurodė, jog pagal galiojančias vertingąsias aikštės savybes aikštėje neturi būti į „bunkerį“ panašių žemių sangrūdų, todėl projektas patenka ir į teisinę koliziją. 

Įvertinus susiklosčiusią padėtį, visuomenės ir Seimo nuomonę, Kultūros ministerijos konkursą ir laimėtojo paskelbimą turime laikyti niekiniu.

Siūlymai koreguoti „bunkerio“ projektą prilygtų mėšlo perdirbimui į medauninką (spalva gal būtų panaši, bet pirminis kvapas išliktų).

Lukiškių aikštėje Vytis įsiteisėja.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

46 komentarai

 1. p:

  gal jūs trenktas, visuomenės nuomonė ir buvo balsavimas, ar kas čia kątik įvyko?!

   • …kitas žingsnis:
    “Laisvės karys” ir “Vytis”
    esminės skirtybės,
    jau aišku, kad žingsnis
    (deramas po pirmo) UŽ VYTĮ
    žengtas vietoje, laiku bei
    v i s u o t i n a i tinkamai;
    VYČIUI teks atrast tikrąją jo – VYČIO AIKŠTĘ,
    jei visuomeninkai su “visuomeninkais” sutars
    kur…

    Laisvės karys galės t.p. žengt net į Lukiškes,
    kai savavaliai apsodintas ir apšvitintas šios buv.
    rinkos miesto plotas sulauks… gal naujų šeimininkų
    – šią “Tarybą” už Vamzdžių-paminklų šiukšlyno
    savartyną (Vilnių kult.kloaka įvard.) apslenkant
    net į vad. reprezentacijas mieste – nušalinus.

    Ar “gatavas” antstūmis (nuo kurio iniciat. pats Č.Jezerskas
    -jau atsiribojąs) Laisvės kario, pseudopadraikos “Vyčio”,-
    ar gabūt visiškai tinkamiau bei priimtiniau Vilniaus įkūrėjo
    IMPERATORIAUS – Didžiojo karalių karaliaus V y t e n i o
    (pavertusio po mindauginių laikų mus t i k r ą j a euroimperija)
    simbolistinio kario galios bei energijos įvaizdžiu ras p r o g ą
    “įjot” į Lukiškes …ar vėlgi Didžiojo VYTENIO aikštei (po ir su
    VYČIO a.), pagrečiui Vytauto, Kęstučio, Algirdo ir kitų …k l a i d ž i o s i m…
    1917-11-07 teroro chebrytės paveldo dvoku p e r s u n k t i.
    Kiek??

  • Tas:

   Atsibuskit is letargo, ponas “p”.Kokios visuomenes apklausa buvo vykdoma?Is anksto buvo gudriai surezisuota.Kiek zmoniu galejo pabaluoti?Kodel zmoniu nuomone buvo sulyginta su kokios tai komisijos nuomone.Ar po apklausos kokia tai komisija dar gali pasisavinti 50% tos apklausos balsu?Ar gali apie tautos istorinius dalykus savrstyti SMC?Tai izuli nepagarba zmoniu norui ir istoriniai atminciai.

 2. Tvankstas:

  Dėl Vyčio paminklo Lukiškių aikštėje susidaro vaizdas, kad Varšuva užmokėjo KM klerkams su sąlyga – jokio Vyčio Lukiškių aikštėje, o pinigai jau pragerti ir plyštant galvoms nuo pagirių, kažkokie kultūros profanai nacionalistai kelia bangas. Nežino jie, kad įsakymas skamba : Wytias w placu Lukiszek jest zabroniony (Vytis Lukiškių aikštėje yra uždraustas).

  • Žemyna:

   Na, juos irgi suprasti galima. – Tiek laiko derėtasi, planuota, skaičiuota, kur koks srautas tekės, kur kiek nusės… O čia tik pašmakšt, pabrakšt, ateina, mat, su savo pinigais, savo paskaičiavimais ir savo išlaidų kontrole, ir viską sugadinti taikosi! Kaip dabar iš numatyto fondo paimsi tiek, kiek buvo planuota, kaip leisi, kiek buvo numatyta… Ir kaip apskritai visa tai išsrėbti, jei gal netyčia kažkiek jau iš anksto per kokią angelę nutekėjo ir nusėdo… ?
   Žinoma, gili naktis, gal čia sapną savo aprašau, bet iš kažkur vis užneša vėjelis banknotų kvapelį…

 3. aha:

  Aš tai siūlau Seimo rūmus apkasti ir tokiu būdu paversti bunkeriu. seimo narių pavardes iškalt ant sienos, juk jie – tikri Lietuvos gelbėtojai. O baseine pastatyti vytį. Vasaros sezonu dar įjungti vandenį fontane, pageidautina su šviesos efektais. Įdomu, mūsų kultūrologams šiuolaikiškai pasirodys?

 4. markas:

  // A. Zolubas: Partizaninis karas prieš sovietinius okupantus Lietuvoje vyko 1944–1953 metais, tarsi jiems ir palikta vieta tęsti savo būtį požemyje. O kur memorialas „per amžius kovojusiems ir žuvusiems“? // ————- Tinkamesnės idėjos už paminklą Vytis nėra. Mąstantį žmogų pati logika veda link šitokio pasirinkimo įprasminant visų laikų kovotojų ir kovų už Lietuvą atminimą. Be to, iš visų labiausiai estetinį pasigėrėjimą normaliam žmogui kelia būtent Sakalausko Vytis. Be to, šiame paminkle slypi ir iššūkis: kiekvienas nejučia ima lyginti su originalu herbe. Na, o bunkeris… Tai pats primityviausias ir pigiausias variantas, atskleidžiantis biurokratų atmestinį požiūrį į istoriją ir žmones. Čia greičiau paminklas ne kovotojams, o kleptokratijai-biurokratijai: jie labai norėtų, kad Lietuva, visuomenė, žmonės lindėtų “bunkeryje”. Kad niekada nelystų į akis su savo reikalavimais. Kad viskas visada užsibaigtų tik šnekomis “bunkeryje” ir neiškiltų į viešumą. Manau, kad Vyties “mūsų” kleptokratija ir biurokratija bijo ne be reikalo. Jei Vytis nugalės ir bus Lukiškių aikštėje, ji dar išjudins žmones. Gaila tik, kad prieš 25 ar 20, 10 metų tai nebuvo padaryta – šiandien paminklo poveikis visuomenei, ypač jaunesniajai jos daliai, jau būtų davęs rezultatus. Yra tik vienas būdas Vytį nugalėti – tai suformuoti aplinką aikštėje, kuri visiškai nesiderintų ir nedirbtų paminklui.

  • pataisa:
   “Kavaliausko Vytis Bunkeriškių a.”
   grubu, graudu, tačiau
   DABAR ANT AIKŠTĖS
   (pas tokį mulkį merą Šimašių ir ne mažesnį
   mulkį pusmerį Palucką, žinia -skelta”partinių”
   vadus libero-socus)
   į v a i z d y n a s prie savvaalio “medelyno”…
   bet dar grubiau !!

   – jau esančio požeminio (ne bunkerio) įreng. panaudojimas
   pagal paskirtį, – tiesiog prieini prie aikštės, ir sutapatini, – ant vientisos
   erdvės “nugalėtojo” plotelio šoną, prie “nenugalėto” (ir tebeveikeinčio ĮR.)
   tada visiškai visiškai nukraupus ..įsiklausai, dar VYČIU užviršuot… visa TAI

   gal b a i k i t šiuos “sakalauskiškai-kavaliauskiškus” svaigalus ir vien syk
   – baigiam gal ant veikiančio požeminio tualeto aikštės be bunkerio ar su …VYTĮ vilkt

   S u s i p r o t ė t juk metas – KA-DA nors.

   Kai DA-BAR ant aikštės WC

   (( na ir mūsų mąstymo LŪŽIS po 1917-11-07 perversmininkų teroristų, zachvatčikų ir Lietuvos ŠIAM
   šimtmetį p r i e s p a u d o s ir žudynių…
   po ant 2000 Lietuvos karių ties Kremlium gal būt besimėtančio
   vis nei danguj nei žemės vietos negaunančio jų vadeivos iškamšos
   palaidojimo, galiausiai gal ir širdys visų, ir lietuvių sykiu, atsivers ))

   O dabar Kavaliausko-Lenino spąstuose mukdomės kaip…
   (nepaneigt juk LNB vieno ant aikštės temp “nuo savęs” užsigviešusio,
   ir kito… nuo postamento nutraukto).

   Tad kavaliauskišai-leniniškas juokas šis, – ne juokas, o bėda, –
   asmeninė, mano, tavo… Į jovalą paskum b o l š e v i k i z m ą (su veikiančia WC
   kanalizacija) į p u o l u s. Kiek ir kas ant to kampo Į TEN į WC-vietę VYTĮ dar bruks???

 5. !!!:

  Supilkime dvi šiknos formos kalveles,ant stiebo pakelkime vaivorykštinę vėlevą o laikančią sieną pavadinkime raudų siena…tie kas valdo pasaulį liks pagaliau patenkinti ir turės kur šventes švęsti, šiaurės jeruzalėje.

 6. Tadas:

  gal užteks tų atgyvenusių 19 amžiaus pamiklų. šiaip už šitą bunkerių projektą dauguma jaunimo. taip, lad nereikia propagandos ir turgaus lygio paninklų. daugiau progreso ir subtilumo.

 7. Žemyna:

  Kam teko gėrėtis KM pavaduotojos kalbomis per radiją apie tai, kad viskas gerai, tik, va, dar penktadienį susirinks ir susitars, ką čia padarius, kad paveldo apsaugos principai ir normos netrukdytų(!) ŽMONIŲ(!!!) išrinktam memorialai.
  Taigi, taip atvirai bešnekant, kaip bus „patvarkyti” jiems nepatinkantys dokumentai, dar ir akivaizdi netiesa įplukdyta į jos žodžių srautą – ŽMONIŲ DAUGUMA balsavo būtent už Vytį. Ir kitą dieną per įv. apklausas vėl buvo balsuota už Vytį ir STIPRIAI protestuota prieš KM „ekspertų” SAUVALĘ. Taigi, į žmonių nuomonę VISAI nebuvo atsižvelgta, tik į komisijos nuomonę. O žmonių pseudo balsavimą panaudojo kaip priedangą, demokratijos imitacijai.
  Ir dar apie balsavimą – ar ne ta pati pavaduotoja paatviravo dieną prieš tai, kad jie stipriai „paredagavo” balsus už Vytį, nes jiems ne visi buvo tinkami… Taigi, ko gero, už Vytį galėjo būti net ir triuškinama dauguma, jei nebūtų „redagavę”. Todėl surežisavo „beveik perpus pasidalinusią” nuomonę…
  Ar tai rodo, jog iš užkulisių mus mafija valdo – jau nieko nebodama?

  • dėkoju gerb. Žemyna už paprastą žinią (garsu)
   forvo.com/search/%C3%81jluokta%20Drag/sme/

   todėl ir čia, mūsų Vilniuje (netgi šioj Lukiškių rinkoje)
   viskas paprasta, nors miestas ir visų išskirtiniausias
   savu šventumu, šventumo bei šventovių šimtų metų
   senumo paveldu (kalbu apie savas, ne iš svetur mūrą)
   žmonijai žinią ir šviesą teikiantis, – todėl kažkam ir
   maga sumaištį užmaišyt, – įvelt ir apvelt visa; na apie
   tą vis tebeveikiančią ties “bunkeriu” pašonėje aiškią
   matomą ir jau (po paskelbimo trečiu neteisėtu konkursu)
   atvertą nemačiusiems, nesuvokusiems bei “atmuštiems”
   kažkieno Vyčio sumanymu (asmenine, gryn savanaudžia
   a s m e n i n e iniciatyva) ..ties neprivatizuota, neužverta
   ir “gyva” nuotekyno terpe…

   todėl garsiu balsu, ir nuo visos širdies – raskim, susiieškokim
   savo VYČIUI, – savą AIKŠTĘ. VYČIO AIKŠTĘ.

   Jei tam.. jau. Be to … niekaip Lietuva neatsigaus. Ačiū

 8. Žemyna:

  Vilnius kapituliuoja – KM meta lauk Laisvės karį, o Vilnių Šimašiaus rankomis ruošia perduoti kaimynei dovanų?
  Matijošaitis ruošiasi tapti (laikinosios) sostinės meru?

 9. algirdas:

  Jau Algirdas (1345–1377) 1366 m. naudojo antspaudą su raiteliu. Neginčijamai raito valdovo antspaudą turėjo Jogaila (1377–1392). Mūsų protėviai raiti ant žirgų su kalavijais rankose narsiai kovojo su kryžiuočių ir kalavijuočių ordinais, daugelis žuvo, bet didžiausius mūšius, kaip Žalgirio, Salaspilio(sutriuškinta triskart gausesnė švedų kariuomenė), Klušino(sutriuškintos septyniskart gausesnės priešo pajėgos) triuškinančiai laimėjo.

  Už tą išmintingą KARĮ
  ir sargybą jo nemarią
  statome, štai, jam paminklą
  ainiams, o ne bendrai rinkai!

 10. Arūnas:

  ne tai svarbu, kokį pastatys paminklą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui: Vytį ar čiuožinėjimo kalnelį, ar gal net ir abu išsitektų, kad įtikti ir globalistams, ir patriotams. Svarbiausia yra tai, kad pasaulio pilietės Lianos Ruokytės-Jonsson (nežinau ar Jonson, ar Džonson) pastangomis buvo sužlugdytas paminklo pastatymas šimtmečiui- vasario 16 dienai. Nėra sostinėje paminklų ir šimtmečio didžiavyriams. Kas tai- ar ministrės visiškas nesugebėjimas, ar užsakymo vykdymas? Ar viena, ar kita, bet jai turėtų būti apkalta, tik ar atsiras kas išdrįstų…

  • Žemyna:

   Ministrė duoda priesaiką, o jos pavaduotoja kažkaip supainioja, katras projektas daugiau žmonių balsų gavo. Ar gal mūsų nelaiko žmonėmis, nes, kaip LŽ komentatoriai vadino „bulvių kaupo” projektas tik aplink KM surinktos grupelės balsais buvo pasirinktas. Pasak dar ankstesnių pavaduotojos žodžių, balsai už Vytį buvo gerokai „išravėti”, nes jų daug „netinkamų” buvo(!!!). Tai kiek jų būtų buvę be cenzūros?

  • Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

   Manau, užsakymas. Skvernelio vizitas dar net nebūnat valdžioje pas lenką ir pakartotinas pusiau slaptas, nors iš tikrųjų tai slaptas, kelia įtarimą, kad ”reikaliukas” jau sutartas patvarkyti. Pradžiai TRIJŲ raidžių kombinacija, Vilnius be VYČIO, toliau tik gražiau. Ir kaip mums nesiseka su valdžiomis, kaip tik ten patenka taip ir skuba Lietuvą perleisti; ir ESses ir lenkams.

 11. Gerb. Vyatutai, Žemyna, Arūnai ir kt.
  nesuprantama, – badaujate jūs (ar Jūs asmeniškai kiekvienas skyrium…),
  kad badmiriom ant šios garbios ir svarbios Rinkos aikštės užlipe žiaubo
  duonos ar kito kąsnio pamesto lūkuriuojat… (nerašau, kad laukiat, čia
  dar ne dviaukštė požeminė ir centrinė Vilniaus autobusų-metro cenralė)
  tarsi kažkas kažką kažkaip ir … K A Ž K O D Ė L būtent įpaminklint ją
  turi. Taip, sutikt galima dėl Aukų UŽ LAISVĘ atminimo, p a g a r b o s,
  atminties bei t ą s o s per šviečiamojo auklėjimo į p a m i n k i n t ą
  monu-mentą, ar kitą “piramidinę plokštumą” (pagal reikalavimus juk
  įsirodytume, kad piramidė tai vien plokštuma, ar keturlypė, ar penkialypė,
  – čia jau menininkų išmonei 🙂 , tikiuos, kad ne tetraedru išsipildys čia
  …bet gali, – Lietuvoj juk viskas realiatyvu /ypač LR konstitucijos str po
  2014-01-24 net prezidentės “dėka”/), todėl svarbu, kad atsitokt nuo
  postbolševikiškojo įvaizdo “šleifo” per “įleninimą” ir šios miestiečių a.
  (Rinkos ir Aukų atminimo …nuo-iki) nenuvytint “įvytinimu” – šiap, ant
  “bajerio” ka-kieno protužgaidai (ar V.Kavaliausko, ar ir J.Buroko –
  be skirtumo – ką Lietuvos Politinių kalinių suvažavimo dalyvių
  išsakyta TEN spalio 20 d.).

  Yra sumanymų bei sprendimų dėl padoraus, tinkamo bei visai d e r ė t i n o
  visos aplinkos įvedimo iš po “nuleninimo” ir “nublukinimo” galingų apigų
  (prisimink 1996-2000 m. Saulėgrižos kalėdmečio apeigų galią TEN).

  Todėl ir VYČIO AIKŠTĖS klausimas visiškai atviras, kai tuo kiekvienas,
  kuris nukreipia, vengia ar išsišoksta (dvasiažodžiavimu …badmyriop
  /susiprasit/) “permušinėjant’ VYČIO – kaip žymens – esmiško išskirtinumo
  svarbą, ir darko pačio Vilniaus, pačios Lietuvos ateitį.

  Norim(t) VYČIO, – raskim JAM vietą.
  VYČIO a i k š t e i.

  Pastaba iš po sovietteroro smegenų perplovimų visvien niekaip neišbrendančiam lykiui:
  Lukiškių a. ir VYČIO a., tai
  DU DARINIAI
  (pripratus “Trys viename” vartot, suvokt tą bus… gal visgi per sudėtinga).

 12. Tvankstas:

  Kas tie komisijos nariai ?
  Ar galėtų nors vienas iš jų atsisėsti komisijoje dar kartą, jei būtų atlikti sekantys tyrimai ir sėdant į komisiją tokiu atveju paskelbti viešai ?
  1. Dėl oralinio tenkinimosi – testas dėl VPH (Virus papiloma humanis).
  2. Dėl analinio tenkinimosi – testas dėl išangės žiedinių raumenų išplėtimo.
  3. Dėl sado-mazochistinio tenkinimosi – tomografinis esamų ir buvusių žaizdų, sumušimų botagėliu ar panašiai, tyrimas.
  4. Dėl kvaišalų vartojimo – kanabioidais (marihuana, hašišas), kokainu, ekstazi, amfetaminu įvairių atmainų, heroinu,…
  5. Dėl alkoholizmo – kepenų tyrimas dėl pastovaus ardymo alkoholiu.

  Kas galėtų užtikrinti, kad nors vienas komisijos narys po patikrinimų dar kartą galėtų sėstis pakartotinoje komisijoje ?
  Kiek gali ištvirkėliai ir iškrypėliai ar jų dauguma nurodinėti dideliai daliai lietuvių tautos kokį paminklą statyti Lukiškių aikštėje ?
  Kas yra modernusis mienas, kurio taip nesupranta didesnioji lietuvių tautos dalis, žiūrėdama ir matydama paslėptus ištvirkimus ir iškrypimus ?
  Kas yra tas vamzdis į Nerį ?
  Prastai paslėpta impotento nepavykusi pesnio erekcija įmerkti į šlapią vagyną (Nerį) su amžinu laiko kaip ir vandens tekėjimu.
  Kiek toks ištvirkėliškas ‘mieno kūrinys’ gadins Vilniaus miesto, Lietuvos sostinės, vaizdą ?
  Didysis masturbatorius Salvadoras Dalis apie savo ‘mieno kūrinius’ pasakė : (apytiksliai) gerai, kad tiek turtingų idiotų mokėjo pasakiškus pinigus už mano tepliones’.
  Vieša paslaptis, kad CŽV (CIA) užsakymu ir apmokėjimu buvo kuriamas abstrakcionizmas (Rothko ir Co.), kad sužlugdyti sovietinių dailininkų dorovę ir nurodyti kryptį, kokiu būdu turi kautis ‘mieno kūriniais’ su SSSR žlugdant dorovę sovietiniuose žmonėse, sugriauti meno sampratą.
  Šiandieninė vėmalija ‘mieno kūriniais’ ir mieninykų supratimu grubiai kišama Lietuvos žmonėms, pateikiant savo asmeninius ištvirkimus ir iškrypimus kaip neišvengiamybę, net neleidžiant kito supratimo apie tikrąjį Grožį ir Gėrį, laikant nesupratėlius tokio ‘mieno’ visokiausiais profanais, runkeliais, buduliais, atsilikėliais ir dar velniaižin kokiais politkorektiškai užkeikimais niekinant ir linksniuojant tuos, kuriems brangi Lietuva, Dievas, šeima, Grožis, Gėris, ir visas šias sąvokas naikinant iš viešo gyvenimo ir nustumiant į piliečio namų pogrindį, nes MIP, pagal nuorodas iš Seimo, Vyriausybės taipogi užsiima tik šių penkių sąvokų išujimu ir tai matome su Vyčio paminklo statymu Lukiškių aikštėje.

  • Labai teisingai iškeltas klausimas. Kas ta komisija? Žinių laidose parodė, kad jai vadovavo Kuizinas — ŠMC direktorius, didysis modernmeno žynys, ir kelios mergelės, gal dar net iš studentiško amžiaus neišaugusios. Žinia, jeigu komisiją būtų sudarę meno meistrai, nacionalinės premijos laureatai ar šiaip turintys gerą vardą kultūros pasulyje asmenys, tai toks vertinimas būtų autoritetingas, o dabar apgailėtina parodija. Ir balsavimas suktai sudarytas.

  • Kemblys:

   Kažkas ne taip tau, ‘Tvankstai’…

   • Tvankstas:

    Kembly, pačiam turint pastoviąją nepajėgtį ir tokiu atveju galint pasitenkinti tik kažkam pačiulpėjus ar panelės Kumštelytės pagalba, lyg režisieriui I. Bergmanui prie sueitinių filmų, tas amžinas kabinėjimasis prie ‘Saulės arkliukų’ moterų, kitų pasisakančiųjų moterų, tesugebančio pasiprašyti ‘kalafiorų’ dykai pas ponią Ameliją, man labai suprantama, kad pačiam, Kembly, oralinis džiaugsmas yra tikras ir doroviškas pasitenkinimas.
    Suprantu, kam Kembliui reikalingas rėkimas ‘terši Alką’ – kad paslėpti savo pastoviąją negalią, tai lyg demokratijos kritikos užgniaužimas ir cenzūravimas.
    Čia susirenka ne moksleiviai iki 18 metų ir būtina atskleisti gilumines priežastis, kodėl Vytis yra taip slopinamas visokių moderniųjų mieninykų ir politiškai korektiškų politikų, kurių nemažos gyvenimas yra ištvirkėliškas ir iškrypėliškas, o savo įtakojimu įtraukia ir tuo neužsiimančius žmones, paklūstančius rėksmingai daugumai, todėl jie yra labai lengvai valdomi, lyg virvutėmis tampant ir grasinant paviešinti jų nematomą lytinio gyvenimo pusę ir jų priimami sprendimai yra numatomi iš anksto dėl tos pačios giluminės lytinio santykiavimo priprasties, kuri veda į vis gilesnį dvasinio nuopolio liūną ir paklusimui politinei jėgai iš viršaus, kuri įgyja plastilininius veikėjus.
    Kembly, gerai suprantu, kad patį asmeniškai užgauna, kam taip jautriai subruzdėti ir prasitarti, bet niekuo padėti negaliu, galiu patarti :
    -neimk į širdį, imk į burną.

   • Tvankstas:

    Galima pasiskaityti internete, 15 psl. aprašymas apie ŠMC atsiradimą ir jautrų vadovavimą.
    Julia Fomina, Lietuvos kultūros tyrimų institutas : “ŠIUOLAIKINIS MENAS IR JO PUBLIKA:
    SOROSO ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRO METINĖS PARODOS”
    Metinių parodų rengimas – viena iš 1993 m. Lietuvoje filantropo Georgeo Soroso jsteigto SŠMC veiklos krypčių.

 13. Tvankstas:

  Idėjas Vilniaus Lukiškių aikštės memorialui vertino aštuoni komisijos nariai:

  1. dr. Lolita Jablonskienė – dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė;
  2. Virginija Januškevičiūtė – šiuolaikinio meno kuratorė, komisijos pirmininkė;
  3. Andersas Kreugeris – Šiuolaikinio meno muziejaus (MHKA) Antverpene kuratorius;
  4. dr. Giedrė Mickūnaitė – dailėtyrininkė;
  5. Deimantas Narkevičius – skulptorius ir filmų kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;
  6. Algis Narutis – Nevyriausybinių organizacijų Lietuvos valstybės gynybiniams interesams stiprinti koordinacinės tarybos pirmininkas;
  7. Mindaugas Pakalnis – urbanistas, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius;
  8. Salvina Taukinaitienė – LR Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja.

  9. prof. Alfredas Bumblauskas – istorikas, VU Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, balsavime nedalyvavo.

  Kaip gali kažkoks Anders Kreuger iš Antverpeno (Belgija) spręsti apie Vytį Lukiškių aikštėje. Kaip MHKA akys ir ausys iš Open Society diriguoti ‘teisingam procesui’ ?
  A. Bumblausko elgesys keistas, galėtų tautai pasiaiškinti dėl savo nedalyvavimo.
  Kitų pareigos – kam jie atstovauja, kokia teise atima iš tautos suvereno teisę spręsti Vyties likimą Lukiškių aikštėje.

 14. Tvankstas:

  Tarp kitko, plėtojant temą, kas iš komisijos narių yra tėvas ar motina ?
  Kiek komisijos narių bent nominaliai gyvena šeimose pagal Visuotinės Žmogaus Teisių Deklaracijos 16 straipsnio apibrėžimą ? Su kelintu partneriu ?

  “16 straipsnis
  1. Moterys ir vyrai, sulaukę pilnametystės, turi teisę be jokių apribojimų dėl rasės, pilietybės ar religijos tuoktis ir kurti šeimą. Sudarydami santuoką, gyvendami susituokę ir nutraukdami santuoką jie turi lygias teises.
  2. Santuoka sudaroma tik laisva būsimų sutuoktinių valia ir visišku abiejų sutarimu.
  3. Šeima yra natūrali ir pagrindinė visuomenės grupė, ir ji turi teisę būti visuomenės ir valstybės saugoma.”

  Seimo rinkimų kandidatai eidami į rinkimus viešai skelbia savo šeimos padėtį, vaikus.
  Kodėl tai netaikoma komisijos nariams ir yra įslaptinta ?
  Jie aukščiau už Seimo narį ar netgi Prezidentę D. Grybauskaitę ?

 15. Tas:

  Premjerui ir kitiems vadovas pats laikas atsibusti ir sustabdyti isisiautejusius modernistus ir liberastus.Negi jus ir toliau leisit zeminti ir niekinti lietuvos patriotus ir atminti tu, kurie amziais kovojo uz musu valstybe ir jos egzistavima.Tik pagalvokim, tautos ir valstybes istorijos iprasminime lemiamus zodzius taria SMC(siuolaikinio modernaus centro) “specialistai”.Taip ir norisis si raidziu derini uzrasyti atitinkama prasme.Jeigu valstybes vadovai nesutvarkys sito jovalo, grasis jiems verte.

 16. PERVERSMAS?:

  Pasirodo, pasitarimas ne paveldosaugininkų viduje, o pačioje Vyriausybėje!
  Ar galima įtarti vyriausybę nežinant, jog buvo priimtas įstatymas dėl Vyčio?
  Ar vyriausybė perima valdžią, nustumdama Seimą?

 17. Aldona:

  Si aikste yra visu laiku uz Lietuva kovojusiu ir zuvusiu patrijotu vieta. Tai reiskia ir sukilimu dalyviu Caro laikais Muravjovo isakimu buvo pakarti sioje aiksteje ir po daugisu kaip simtmecio KGB kaliniu ir partizanu. Bunkeris nieko neturi bendro su daugeliu siu kankiniu aukomis. Manau Vytis pastatytas ant pedestalo ant kurio yra pamineti sie skirtingi Lietuvos kovotojai ir laikai, paliudytu ir pagerbtu juos. Mano galva aikste nebutu kokia niuri ir apgailetina, o kaip tik dziaugsminga ir isdidi su ikilusiu Vyciu bilojanti amziams, kad Lietuva ir lietuviai laimejo.

 18. Kas čia daros?:

  Dabar jau reikia ginti Seimą nuo ….. . Kur dingot tie, kurie balsavote 2017 gegužės 2d. V.Pranckieti – aūūūūūūūūūūūū.? 92 Seimūnai aūū? Ar jau jūs nebeatstovaujate rinkėjų? Už kiek jus visus nupirko? Aūūū

 19. Žemyna:

  Skaitytojo laiškas: Priešas nebūtinas, mes patys save sugraušim
  Algimantas Lelešius
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/skaitytoju_laiskai/skaitytojo_laiskas_priesas_nebutinas_mes_patys_save_sugrausim/

  Ketvirtadienio „Respublikoje“ skaitykite: Gegužiuko, vardu ŠMC, apetitas
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/ziniasklaida/ketvirtadienio_respublikoje_skaitykite_geguziuko_vardu_smc_apetitas/

 20. Nesupratau:

  kieno skundą dėl ,,kalvelės” atmetė apeliacinis teismas…

  • Žemyna:

   ,,Lietuvos apeliacinis teismas antradienį atmetė „Vyčio“ memorialo kūrėjų skundą ir nusprendė, kad skulptoriaus Andriaus Labašausko paminklas „Laisvės kalva“ pagrįstai laimėjo Lukiškių aikštės memorialo konkursą.”
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/apeliacinis-teismas-paskelbe-sprendima-laisves-kalvos-byloje.d?id=85590225

   Toliau – painus nutarimas… Diplomatiškas, turint galvoje rinkimus laimėjusią pseudo liberalią koaliciją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: