Prasideda ilgai laukta nacionalinė čekių loterija (1)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Lietuvoje prasideda pirmoji šalies istorijoje nacionalinė čekių loterija. Nuo šiandien ne jaunesni nei 14 metų šalies gyventojai jau gali dalyvauti loterijoje, žaidimo interneto svetainėje registruodami gautus kasos aparato kvitus, ir laimėti savaitinius bei mėnesinius piniginius prizus. Numatytas metinis prizinis fondas siekia 173 tūkst. Eur. Čekių loterija inicijuota kaip viena iš plačiajai visuomenei patrauklių šešėlinės ekonomikos mažinimo priemonių.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas sako, jog šioje loterijoje laimės visi valstybės piliečiai.

„Visuomenės indėlis į šešėlinės ekonomikos mažinimą yra labai svarbus. Kiekvieno iš mūsų paprasti ir daug sąnaudų nereikalaujantys veiksmai, kaip reikalavimas prekių ir paslaugų pardavėjams išduoti kasos aparato kvitą ar kitą pinigų sumokėjimą patvirtinantį dokumentą, efektyviai pakeičia kontroliuojančių institucijų veiksmus, atitinkamų sankcijų taikymus. Štai todėl, skelbdami kvitų loterijos pradžią, kviečiame tapti pirmosios Lietuvos istorijoje kvitų loterijos dalyviais ir aktyviai dalyvauti žaidime, tuo pačiu prisidedant, kad nuo apskaitytų pajamų papildomai sumokami mokesčiai didins šalies gyventojų gerovę“, – sako VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Loterijos projekto vadovas Rolandas Puncevičius sakė, kad loterija orientuota į verslą, kur yra didžiausia neapskaitytų pajamų rizika.

„Sritys pasirinktos būtent turgavietės ir susijusios su paslaugų teikimu, tai yra, tos, kuriose dažniausiai yra nustatoma pajamų neapskaitymo rizika. Kvitų loterija orientuota į rizikingiausias sritis. Kalbant apie paslaugas, tai yra visuomeninis maitinimas, automobilių remontas, grožio paslaugos ir kita“, – kalbėjo R. Puncevičius.

Pasak jo, po metų, įvertinus piliečių aktyvumą ir kitus rezultatus, bus sprendžiama, ar loterija bus tęsiama.

SMS trumposios žinutės apie laimėjimą sulaukęs gyventojas per 20 darbo dienų turėtų kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį, pateikti laimėjusio kvito originalą bei užpildyti prašymą dėl laimėjimo išmokėjimo. Piniginis prizas laimėtojui bus išmokamas į laimėtojo nurodytą banko sąskaitą ne vėliau kaip per 14 darbo dienų nuo prašymo pateikimo.

 
VMI taip pat atkreipia dėmesį, kad gyventojai, kurie neturi galimybės naudotis kompiuteriu ar internetu bei kuriems nedrąsu savarankiškai registruoti kvitus žaidimui, visuomet pagalbos gali kreiptis į VMI aptarnavimo padalinius, kuriuose prie įrengtų kompiuterio darbo vietų su specialistu užregistruos kvitus žaidimo interneto svetainėje https://kvituzaidimas.vmi.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Vilnietis:

    Pasak protingų žmonių – tai dar viena valdžios durnystė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *