Teismas patvirtino, kad buvęs LNOBT vadovas supainiojo viešuosius ir privačius interesus (0)

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo skundą ir paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo prie išvados, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas teisėtas ir pagrįstas, todėl pareiškėjo skundą atmetė. Teismas konstatuoja, kad G. Kėvišas, būdamas biudžetinės įstaigos LNOBT vadovu, tuo pačiu metu teikė renginių organizavimo paslaugas „Riverside music limited“, kurios akcininkas ir direktorius yra jo sūnus.

Teismas vertino sutartis dėl Londono simfoninio orkestro koncerto ir Karališkojo filharmonijos orkestro koncerto organizavimo. LNOBT sudarė sutartis dėl šių koncertų organizavimo su „Riverside music limited“, nes bendrovė turėjo išskirtines teises atstovauti šiems atlikėjams. Tad, teismo nuomone, G. Kėvišas turėjo asmeninį turtinį suinteresuotumą organizuoti šiuos koncertus, nes LNOBT sudarytos sutartys dėl šių koncertų atnešė piniginę naudą jo sūnui.

„Pareiškėjas, būdamas VšĮ „Vilniaus festivaliai“ darbuotoju, atsakingu už Vilniaus festivalio programos kūrimą, įtraukdamas į programą LNOBT per sūnaus valdomą „Riverside music limited“ organizuojamus koncertus, taip pat pažeidė Interesų derinimo įstatymo nuostatų reikalavimus. G. Kėvišas, kaip LNOBT vadovas, negalėjo sudarinėti sandorių su VšĮ „Vilniaus festivaliai“, mokančia jam darbo užmokestį“, – praneša teismas.

Teismas VTEK sprendimą dėl G.Kėvišo paliko galioti pilnos apimties, nieko jame nekeitė.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Nė viena iš šalių į teismo posėdį penktadienį neatvyko.

G. Kėvišas taip pat bylinėjasi dėl atleidimo iš darbo. Dviejose bylose Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė pareiškėjo ieškinius, sprendimai yra apskųsti. Dėl jų pasisakys aukštesnės instancijos teismas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: