Kariuomenė – šalies valstybingumo garantas (0)

Prezidentė Lietuvos kariuomenės parade | lrp.lt nuotr.

Prezidentė Lietuvos kariuomenės parade | lrp.lt nuotr.

Lapkričio 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kariuomenės dienos proga pasveikino šalies, sąjungininkų ir partnerių karius. Vilniaus Katedros aikštėje įvyko iškilminga Lietuvos karinių pajėgų rikiuotė ir paradas, kuriuose taip pat dalyvavo krašto apsaugos savanorių pajėgų ir Šaulių sąjungos būriai, NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės padaliniai iš Belgijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir bendros Lietuvos, Lenkijos bei Ukrainos brigados kariai.

Šiemet minimos 99-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. Šią dieną 1918 m. Lietuvos valstybės Ministro Pirmininko Augustino Valdemaro įsakymu pradėtas formuoti pirmasis pulkas.

Šalies vadovės teigimu, prieš beveik 100 metų atkurta šalies kariuomenė tuomet tapo Lietuvos valstybingumo garantu. Todėl su dideliu dėkingumu prisimename visus Tėvynės laisvės gynėjus, jų drąsą ir ištikimybę Lietuvai.

Prezidentė pabrėžė, kad šių dienų kariuomenėje matome tokius pat – be galo Lietuvą mylinčius ir dėl jos kovoti pasirengusius tūkstančius puikių žmonių.  Būti kariu šiandien reiškia labai daug: ne tik fizinę ištvermę, kovinę dvasią, bet ir plačias žinias, pasirengimą ginti Tėvynę ir kitas mūsų partneres.

Šalies karinės pajėgos, anot Prezidentės, kasmet tampa vis stipresnės ir modernesnės. O kartu su sąjungininkų batalionu šalies kariai jau tapo Lietuvos skydu ir kardu, kaip niekada anksčiau tvirtu ir patikimu.

Sveikindama karius Prezidentė palinkėjo jiems išlikti tvirtiems savo apsisprendimu saugoti ir ginti Tėvynę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra Vyriausioji Lietuvos ginkluotojų pajėgų vadė.

Kategorijos: Kultūra, Politika ir ekonomika, Šventės, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: