Valstybinė Jono Basanavičiaus premija įteikta muziejininkei Elvydai Lazauskaitei (nuotraukos, video) (0)

Valstybinė Jono Basanavičiaus premija įteikta muziejininkei Elvydai Lazauskaitei | lrv.lt nuotr.

Valstybinė Jono Basanavičiaus premija įteikta muziejininkei Elvydai Lazauskaitei | lrv.lt nuotr.

Lapkričio 22 d. Valstybinė Jono Basanavičiaus premija, už reikšmingus etninės kultūros tyrinėjimo ir sisteminimo, sklaidos ir aktualizavimo darbus, aktyvią ir rezultatyvią visuomeninę veiklą etninės kultūros srityje, įteikta etnologei, muziejininkei dr. Elvydai Lazauskaitei.

„Etninės kultūros išsaugojimas yra svarbi mūsų atminties politikos dalis. Valstybinė Jono Basanavičiaus premija leidžia įvertinti tuos, kurie svariausiai prisideda prie etninės kultūros puoselėjimo ir pažinimo. Šia prasme, šių metų laureatės daktarės Elvydos Lazauskaitės nuveikti darbaikalba patys už save“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson).

Pasak E. Lazauskaitės, žmonės domisi etnine kultūra, todėl muziejininkų darbas, plėtojant ir puoselėjant tradicijas bei ugdant muziejaus lankytojus yra labai aktualus. Muziejus – puiki priemonė etninės kultūros pažinimui, o jame dirbančių žmonių dėka tradicinė kultūra nėra užmirštama.

„J.Basanavičius ateities Lietuvą įsivaizdavo, kaip kultūringą valstybę, kurios žmonės puoselėja savo kultūrinį paveldą ir tradicijas. Džiaugiuosi galėdama prie to prisidėti savo darbais“, – kalbėjo premijos laureatė.

E. Lazauskaitė yra Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja. Šių metų premijos laureatė yra ypatingų mokomųjų etninės kultūros programų sudarytoja, jau dešimtmetį Lietuvos nacionaliniame muziejuje užsiima tautinių drabužių atkurimu. E. Lazauskaitės pastangomis kiekvienais metais vasario 16-ąją yra rengiami Jono Basanavičiaus skaitymai, kuriuose dalyvauja Jono Basanavičiaus premijos laureatai. Šių metų premijos laureatė rengia paskaitas etninės kultūros specialistams, yra ilgametė tautinio paveldo gaminių sertifikavimo ekspertė.

1992 m. Kultūros ministerijos įsteigta Valstybinė Jono Basanavičiaus premija yra skiriama kasmet už reikšmingus pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat už visuomeninę,kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje. Vyriausybės nutarimu nuo 2018 metų ši premija turėtų įgyti nacionalinės premijos statusą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: