Anykščiuose rengiama pasakojimo šventė (0)

Anyksciu pasakojimo svente_rengeju nuotr1Lapkričio 30 dieną Anykščiuose prasidės net tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje rengiama Tarptautinė Anykščių pasakojimo šventė SEKAS 2017. Jos programoje – renginiai mažiesiems šventės bičiuliams ir jų tėveliams, atviro mikrofono principu rengiami pasakojimo vakarai, neeiliniai svečių iš Suomijos ir Nyderlandų (kartu atstovaujančiais Izraelį ir Iraną) pasakojimo pasirodymai bei praktiniai šiuolaikinio pasakojimo metodo mokymai su garsiais tradicinio ir šiuolaikinio pasakojimo atstovais iš Lietuvos, Latvijos ir Jungtinės Karalystės (Anglijos, Velso ir Škotijos).

„To nesureikšmindamas, kiekvienas iš mūsų kasdien papasakoja dešimtis istorijų, tačiau kodėl pasakojimo menui, teoriniams ir, svarbiausia, praktiniams ieškojimams šiandien neskiriame daugiau dėmesio? Juk pasakojimo praktika sėkmingai taikoma kultūrinėje ir socialinėje plotmėje, edukacijoje, psichologijoje, o taip pat – ir versle. Būtent apie tai diskutuoti ir kviesime lapkričio 30–gruodžio 2 dieną Anykščiuose“, – pasakojo šventės meno vadovė Daiva Ivanauskienė.

Dvi dienas truksiantys mokymai ir metodo taikymas praktiškai prasidės šiuolaikinio pasakojimo metodo praktiniais mokymais „Pasakojimo metodas socialiniam pokyčiui“, kuriuose Vilidž (Village) (Škotija, Jungtinė Karalystė) pasakojimo centro vadovė Klara MakDeid (Claire McDade) pasidalins socialinės srities projektų pavyzdžiais, centro patirtimi dirbant su žmonių grupėmis, įvairaus amžiaus bendruomenių nariais, stengiantis suteikti padrąsinimą, ar net pagalbą atrakinant „tylos“ duris. Antrąją šventės dieną praktiniuose mokymuose „Pasakojimas vaikams“ K. MakDeid pasidalins centro patirtimi dirbant su šeimomis ir skirtingo amžiaus vaikų grupėmis, suteiks pasakojimo – žaidimų, pasakų, užduočių – įrankių, kurie padės sėkmingai dirbti tiek formaliojo, tiek ir neformaliojo ugdymo institucijose.

Šiuos mokymus paskutiniąją šventės dieną užbaigs įkvepiantys pokalbiai su profesionalais konferencijoje „Pasakojimo menas šiandiena“, kurio metu šventės rengėjai dalyvius kvies pakalbėti apie pasakojimo galią šiuolaikiniame  technologijų pasaulyje. Savo patirtimi ir Adverse Camber kompanijos, prodiusuojančios scenos pasakojimo šou, atvejį pristatys pasakojimo šou prodiuserė Naomi Vailds (Wilds) (Jungtinė Karalystė). Apie pasakojimą šiuolaikinėje Latvijoje daugiau papasakos folkloro tyrinėtojas, pasakotojas, dėstytojas Dr. Filol. Guntis Pakalns (Latvijos Universitetas, Literatūros, folkloro ir meno institutas, Ryga, Latvija), o apie nesenstančią folkloro tekstų išmintį, situaciją Lietuvoje ir pasakotojų iššūkius kalbės folkloro tyrėja ir pasakotoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja, etnologė, radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė.

Šventę rengia Pasaulio anykštėnų bendrija.

Anyksciu pasakojimo svente_rengeju nuotr

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: