Kaune vyks Lietuvos sveikuolių sąjungos finalinis konkursas (0)

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Lapkričio 19 d. nuo 10 val., Kaune, Lengvosios atletikos manieže, vyks prieš 27 metus įkurtos Lietuvos sveikuolių sąjungos, kasmet rengiamas „Euro Sveikas“ („Euro Fit“) finalinis konkursas, kuriame įvairaus amžiaus žmonės galės ne tik sužinoti savo fizinio kūno būklę pagal šio konkurso vertinimo skalę, bet ir pasivaržyti tarpusavyje.

Nugalėtojams skirtingo amžiaus grupėse, bus teikiamos Lietuvos Respublikos prezidento taurės.„Nepaprastai džiugu, kai 86 metų senjoras nepamiršta paklausti ar jo svarbiausias konkurentas, bendraamžis iš kito rajono, irgi dalyvaus konkurse. Juk pernai jis liko antroje vietoje, tad metas revanšui!“, – juokiasi S. Kriaučiūnienė.

Šventėje laukia ne tik testai, bet ir šiaurietiško ėjimo pamokos, Dainiaus Kepenio, Lukrecijos Augustaitytės ir Sigitos Kriaučiūnienės paskaitos. Renginyje ypač laukiamos šeimos su vaikais.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Kalba ne apie sportą

Namai, darbas, namai, sofa – ar ne tokiu režimu gyvena daugybė tūkstančių žmonių? Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia pavojaus signalą, nes pagal šių metų duomenis per mažai juda 1 iš keturių suaugusiųjų.

Fizinis aktyvumas dažnai maišomas su sportu ir tik užsiimantys tam tikra sporto šaka save priskiria prie aktyvių žmonių. PSO fizinį aktyvumą apibrėžia, kaip bet kokį kūno judėjimą, kurį sukelia raumenys ir kuriam reikia energijos sąnaudų. Tai ne tik sportas, bet ir mankšta ar tokios veiklos, kaip žaidimai, vaikščiojimas, sodininkavimas, namų ruošos darbai, šokiai. Net ėjimas ar važiavimas dviračiu į darbą yra naudinga sveikatai.

Paskutiniai duomenys rodo, kad per mažai juda ne tik suaugę, bet ir vaikai – net 81 proc. besimokančių paauglių nėra pakankamai aktyvūs. Gaila, bet moterys ir mergaitės fiziniu aktyvumu atsilieka visose amžiaus grupėse.

„Kol žmogus pats asmeniškai su tuo nesusiduria, tol jam tai atrodo tolima statistika, tačiau kai paaugliui vaikui dėl skoliozės reikia montuoti metalą, laikantį stuburą, tai tampa šeimos tragedija. Pasižvalgius po mokyklinius suolus – tokių būsimų tragedijų skaičius tik auga“, – teigia Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

2,5 valandos per savaitę

Dažnai fizinis aktyvumas siejamas su nutukimu: jei nejudėsi, tai sustorėsi. Iš tiesų nutukimas yra tik viena mažiausių problemų, su kuria susiduriama vien dėl to, kad per dažnai gulinėjama ant sofos. Nuolatinis judrumas mažina širdies ligų, diabeto, insulto, hipertenzijos, įvairių tipų vėžio (įskaitant krūties ir gaubtinės žarnos), depresijos susirgimus. Tai padeda išlaikyti kūno svorį ir leidžia pasijusti energingesniems.

PSO pataria vaikams ir jaunuoliams nuo 5 iki 17 metų per dieną mažiausiai 60 minučių skirti fiziniam aktyvumui.

18-64 metų žmonėms reikia bent 150 minučių vidutiniškai aktyviai veiklai arba 75 minučių aukšto intensyvumo veiklai.

Vyresniems nei 65 metai senjorams galioja tie patys patarimai, kaip suaugusiems, tik būtina pasitarti su gydytoju dėl sveikatos būklės. Vyresniems žmonėms ypač svarbu daryti pusiausvyrą gerinančius pratimus. Tris ir daugiau kartų per savaitę atliekami balansą gerinantys užsiėmimai sumažina griuvimo ir lūžių tikimybę.

Daugiau informacijos ir paraišką registracijai rasite www.sveikuoliai.lt

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Sportas visiems | sveikuoliai.lt nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: