Laiku neapmokėtos sąskaitos gali sugadinti Jūsų kredito istoriją (1)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Planuojantiems kreiptis į banką ir gauti paskolą būstui rekomenduojama labai atidžiai stebėti, ar laiku apmokamos sąskaitos už komunalines paslaugas. Vėluojančios įmokos gali sugadinti kredito istoriją. Nereikėtų tikėtis, kad bankas į vėlavimus pasižiūrės pro pirštus, nes kredito istorija rodo finansinįžmogaus drausmingumą ir riziką, kad paskolą bus delsiama grąžinti laiku. Bloga kredito istorija gali nulemti prastesnes paskolos suteikimo sąlygas arba visiškai apriboti galimybes skolintis.

Kredito istorija yra renkama net jei Jūs niekada nesiskolinote iš komercinių bankų, ar smulkiųjų kreditorių. Į kredito istoriją patenka ne tik turėti kreditai, bet ir visi kiti ilgalaikiai sutartiniai įsipareigojimai. Gera kredito istorija formuoja geras kreditingumas ir pagal jį yra sudaromas reitingas, ir žmogus yra priskiriamas vienai ar kitai kreditingumo grupei. Besiskolinančiojo reitingas priklauso nuo skolinimosi dažnumo, paskolų adekvatumo, savalaikio mokestinių įsipareigojimų vykdymo. Dažnai manoma, kad kredito reitingą lemia tik paskolų ar lizingo įmokų mokėjimas ar pradelsimas. Tokia nuomonė yra klaidinga, kadangi kredito istorija priklauso ir nuo laiku sumokėtų komunalinių mokesčių. Delsiant laiku atsiskaityti su paslaugas teikiančiomis įmonėmis, jos gali šią informaciją perduoti kreditų biurui, o tai reikš sugadintą kredito istoriją.

Dėl vėluojamų apmokėti sąskaitų dažniausiai kredito istoriją susigadina jaunesnio amžiaus žmonės. Jaunimui greitieji kreditai dažnai tampa elementaria savaitgalio ar atostogų finansavimo priemone, o ir į komunalinių mokesčių mokėjimą jaunuoliai žiūri ganėtinai atmestinai. Jaunimas ne visuomet susimąsto, kokią įtaką pradelstas mokėjimas turės ateityje, todėl atėjus laikui imti paskolą būstui ar automobiliui dažnai susiduriama su netikėtumu – pablogėjusiomis finansavimo sąlygomis dėl sugadintos kredito istorijos. Imant paskolą būstui net puse procento didesnė banko marža lemia, kad per visą paskolos laikotarpį bus permokėta tūkstančiai eurų, kuriuos galima sutaupyti išlaikant nepriekaištingą kredito istoriją.

Siekiant išvengti pradelstų mokėjimų rekomenduojama planuoti laiką, skiriamą mokesčių mokėjimui. Planuojant reguliariai, t.y. mokesčius mokant tą pačią mėnesio dieną, susiformuojas įprotis, todėl sumažėja rizika pamiršti apmokėti sąskaitas. Nuolat susiduriantiems su lėšų trūkumu mėnesio pabaigoje, rekomenduojama mėnesio pradžioje atsidėti sumą, skirtą mokesčiams sumokėti ir ją naudoti tik numatytoms reikmėms. Pamiršus apmokėti sąskaitą, paslaugų tiekėjai paprastai siunčia priminimus. Rekomenduojama šių priminimų neignoruoti ir nedelsiant padengti susidariusią skolą. Paprastaipaslaugų tiekėjai informaciją apie skolą perduoda ne iš karto, o tuomet kai jų priminimai yra ignoruojami.

Neturint galimybės skolą padengi laiku, visuomet reikėtų susisiekti su paslaugos teikėju ir susitarti dėl skolos padengimo sąlygų. Kreditoriai dažnai būna linkę tartis, nes nemokus klientas visada reiškia nuostolius ir papildomas išlaidas. Priešingai visuomenėje vyraujančiai nuomonei – kreditoriai neuždirba iš pradelstų paskolų, tokiu atveju uždirba tik teismai, teisininkai ir antstoliai.  Tiems kas susiduria su sunkumais mokant kelis kreditus vienu metu, finansų ekspertai rekomenduoja pasinaudoti paskolų refinansavimo galimybe. Refinansavus paskolą galima sutaupyti palūkanų sąskaitą, taip pat pratęsti grąžinimo laikotarpį ir mokėti mažesnius mėnesinius mokesčius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: