„Aktualioji istorija“: Lietuvos viltys atgauti valstybingumą žlugo kartu su Napoleonu (video) (2)

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Algis Kasperavicius | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ istorikas Tomas Baranauskas ir istorikas, Vilniaus universiteto docentas Algis Kasperavičius kalba apie Napoleono žygį per Lietuvą į Maskvą 1812 m. Praėjusioje laidoje aptarėme Napoleono valdymo ypatybes ir jo pergalių priežastis. Kodėl šį kartą Napoleoną ištiko katastrofa.

Kodėl Napoleonas išsirengė į žygį prieš Rusiją? Ko jis siekė? Ko iš Napoleono tikėjosi Lietuvos ir Lenkijos patriotai ir kodėl jie su entuziazmu parėmė Napoleoną? Kodėl užėmęs Maskvą Napoleonas turėjo atsitraukti? Kodėl traukimasis tapo katastrofa? Kur buvo jo lemtinga klaida? Ar Napoleono patekimas į nelaisvę galėjo išgelbėti Prancūziją? Kokios buvo jo žygio pasekmės Lietuvai ir Vilniui? Kaip galutinai žlugo Napoleono imperija?

Šiuos ir kitus klausimus aptariame laidos metu.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

2 komentarai

  1. Žmogus:

    Tai kaip ten buvo su Lietuvos valstybingumu .apie kurį kalbama pokalbio antraštėje. 3kartus perklausiau pokalbį ir taip nieko nesupratau , kur čia buvo Lietuvos viltys atgauti valstybingumą ir kaip jos žlugo?

  2. Liudas:

    Ponai, labai daug gerb. A. Kazperavičiaus klaidų, nė neįmanoma klausyti: pradedant nuo “labai stataus kalno” ir nė nebaigiant apie tai, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė nebuvo laikinosios vyriausybės valdomos teritorijos pavadinimas. Kur dar prapuolė Antrasis lenkų karas?… daugoka marksistinių vadovėlių įžvalgų ir išvadų, jau XXI a.!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: