Vaikų saugumas yra tėvų rankose (0)

Pixbay.com nuotr.

Pixbay.com nuotr.

Vien tik per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje dingo 1980 vaikų. Tokią bauginančią statistiką pateikia dingusių žmonių šeimų paramos centras. Dauguma jų tiesiog išvyko su tėvais gyventi į užsienį ir to nedeklaravo, bet, deja, yra ir tokių, kurių nepavyksta rasti nei šeimos nariams, nei policijai. Dingęs vaikas yra vienas didžiausių tėvų košmarų, todėl verta žinoti, ką galima padaryti, kad galima būtų ramiau jaustis išleidžiant savo atžalas į kiemą ar mokyklą.

Specialistai pataria pasikalbėti su vaiku, ką reikėtų daryti, jei jis pasiklystų. Paaiškinkite, kad pasiklydus parduotuvėje reikia ieškoti darbuotojo ir prašyti pagalbos. Jei vaikas pasiklysta per šventę ar kitą visuomeninį renginį – patarkite ieškoti policininko. Su vaiku reikia aptarti įvairias situacijas ir pakartoti tai bent keletą kartų, kad ir patys įsitikintumėte, kad vaikas tikrai suprato, kaip reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje.

Į pagalbą ateina išmaniosios technologijos

Kaip papildomas apsaugos priemones rekomenduojama naudoti GPS seklius. Svetainėje www.gpswox.com galime matyti, kad šiuolaikiniai GPS sekliai gali būti virtualūs (įdiegiami programinės įrangos pagalba į mobilųjį telefoną) arba specialūs prietaisai, kurie gali būti įsiuvami į drabužius, nešiojami kaip apyrankė ar laikrodis. Kai vaikas turės tokį „seklį“, tėvai kompiuterio ekrane visada galės matyti kur duotuoju laiku yra jų vaikas. Tokia vaikų monitoringo priemonė yra itin populiari JAV, Australijoje ir Vakarų Europos valstybėse.

Mobilusis telefonas yra ne prabanga, o būtinybė. Iki mokyklinio amžiaus vaikams specialistai rekomenduoja geriau nupirkti paprastą, mygtukinį telefoną, o ne išmanųjį. Taip vaikas jį naudos pagal paskirtį, o ir baterijos krovimu reikės rūpintis kur kas rečiau. Tam, kad prireikus vaikas galėtų kuo greičiau paskambinti tėvams – jų numerius reikėtų priskirti prie greitųjų mygtukų (kuomet, tiesiog paspaudus vieną mygtuką yra skambinama adresatui). Išmanusis telefonas labiau tiktų vyresniems vaikams, kurie jau savarankiškai galės juo rūpintis ar bent jau laiku įkrauti bateriją. Vienas iš pliusų turint išmanųjį telefoną yra jau minėtas virtualus GPS seklys, kuris gali būti atsisiunčiamas ir kaip programėlė. Taip pat pravartu būtų vaikui mintinai išmokti vieno iš tėvų mobilaus telefono numerį.

Statistika negailestinga

Tarptautino dingusių ir išnaudojamų vaikų centro internetinėje svetainėje icmec.org yra skelbiama išties šiurpinanti statistika. Kasmet pasaulyje yra gaunama milijonai pranešimų apie dingusius vaikus. Vien tik Jungtinėjė karalystėje per metus pagalbos tarnybos sulaukia daugiau kaip 112000 (šimtas dvylika tūkstančių) pranešimų apie dingusius vaikus. Mūsų kaimyninėje Rusijoje per metus vidutiniškai fiksuojama 45000 (keturiasdešimt penki tūkstančiai) pranešimų apie dingusius vaikus. Atrodytų saugioje ir turtingoje Vokietijoje, per metus būna daugiau kaip 100000 (šimtas tūkstančių) pranešimų apie dingusius vaikus. JAV 2016 metais buvo ieškoma 465676’ių vaikų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: