Verslo kaime pradžiai skiriama ES ir valstybės parama (2)

Verslas kaime | zum.lt nuotr.

Verslas kaime | zum.lt nuotr.

Nuo lapkričio 13 d. pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“. Paraiškas galima teikti iki gruodžio 15 d. Šiam paraiškų priėmimui skirta 10 mln. Eur iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir valstybės biudžeto lėšų.

Šios priemonės prioritetas – socialinės įtraukties skatinimas, skurdo mažinimas ir ekonominė plėtra kaimo vietovėse. Parama teikiama ne žemės ūkio verslui kurti – ja siekiama įvairinti veiklą, kurti mažas įmones ir darbo vietas.

Parama skiriama fiziniams asmenims, nevykdžiusiems ekonominės veiklos nuo 2014 m. gegužės 2 d. iki 2017 m. gegužės 2 d., privačiam ne žemės ūkio verslui kurti; naujai įsteigtiems (registruotiems ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo) privatiems juridiniams asmenims privačiam ne žemės ūkio arba socialiniam verslui kurti; naujai įsteigtoms viešosioms įstaigoms (registruotoms ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo) socialiniam verslui vykdyti.

Didžiausia paramos suma verslo planui įgyvendinti – 40 000 Eur. Finansuojama iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Tinkamomis finansuoti pripažįstamos šios išlaidos: statinių statyba, rekonstravimas ir (arba) kapitalinis remontas, naujos technikos ir (arba) įrangos įsigijimas, verslo infrastruktūros kūrimas, bendrosios išlaidos.

Paramos paraiška ir papildomi dokumentai turi būti pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos per ŽŪMIS. Kitais būdais (pvz., paštu, per kurjerį, faksu arba elektroniniu paštu ir kt.) pateiktos paraiškos nepriimamos.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos srities „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ įgyvendinimo taisykles, taikomas 2017 metais pateiktoms paraiškoms, galima rasti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pagirtina programa „Ūkio ir verslo plėtra“. Turime vis labiau kreipti dėmesį į verslą ir jo finansavimą jei norime teigiamų pokyčių.

  2. Kaimo Jurgis:

    16000 EUR yra juokingi pinigai-kapeikos-pradėti kurti verslą kaime. Vien tik patalpos pastatyti kiek kainuoja. Išsinuomoti galimybių nėra, nes dar Landsbergis su vagnoriumi suvertė visas fermas, mechanines dirbtuves ir viską ką tik galima. Reikia statyti naujas. Kur dar įranga, algos darbuotojams, mokesčiai, kuriuos reikia mokėti vos tik įregistravus įmonę ir negavus jokio pelno. O pasiseks arba ne irgi niekas nežino, nes konkurencija didžiulê. Ta “parama” – tai spąstai patikliems valstiečiams. Kaimietis pripratęs prie žemės ir persikvalifikuoti į miesčioniška verslą nêra taip paprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: