Vilniuje pristatyta šiaurės šalių lietuvių surengta Lietuvos 100-mečio paroda (nuotraukos) (0)

Konkurso nugalėtojai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Konkurso nugalėtojai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre surengtas finalinis parodos „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“ renginys. Ekspozicija tris mėnesius keliavo per keturias Baltijos jūros regiono šalių sostines: Stokholmą, Kopenhagą, Oslą, Helsinkį. Dabar ji atvyko į Vilnių.

Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, lietuvių jaunimo organizacijomis Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje, Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio proga surinko pasaulio lietuvių idėjas apie Lietuvą ir įprasmino jas keliaujančioje fotografijų parodoje, kurioje – veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva pasaulio lietuvių akimis.

Fotografijas konkursui siuntė 11–59-erių metų amžiaus lietuviai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse bei Lietuvos miestuose ar kaimuose. Parodai atrinkta 18 nuotraukų. Tarp jų ir „Alko“ fotografo Arūno Sartanavičiaus nuotrauka „Laisvė“.

Šis skaičius simbolizuoja 1918-uosius, kai Vasario 16-ąją Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir atkurta Lietuvos valstybė.

Parodą VU Gyvybės mokslų centre bus galima apžiūrėti iki lapkričio 20 dienos. Vėliau ji keliaus į Maltos pagalbos ordino tarnybos rankas. Organizacija pasirūpins, kad nuotraukos pasiektų jų autorių gimtuosius miestus ir kaimus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: