E. Jovaiša. Konservatoriai politizuoja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos sudarymą (47)

dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 9 d. vakare Seimo opozicijos narys Gabrielius Landsbergis išplatino viešą pranešimą, kuriame siūloma ir vėl atidėti naujos kadencijos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) ir jos vadovo patvirtinimą Seime. Siūlymas grindžiamas tuo, kad VLKK sudarymas esą politizuotas, o Seimo Švietimo ir mokslo komiteto slaptu balsavimu išrinktas kandidatas į pirmininkus Audrys Antanaitis, nors ir yra lituanistas, bet nėra mokslininkas, todėl esą neturi reikiamos kompetencijos.

G. Landsbergis šį viešą pasiūlymą Seimo Pirmininkui grindė aštuonių kandidatų į naujos kadencijos VLKK narius nuomone, kurioje tik dar kartą buvo pakartoti Seimo nario Manto Adomėno motyvai, pateikti Švietimo komiteto posėdyje renkant VLKK kandidatus ir VLKK pirmininką. Įstatymas nenumato, kad VLKK pirmininkas privalo turėti mokslo laipsnį, o ir pati VLKK, vykdydama Konstitucijos ir įstatymų nustatytas funkcijas, veikia kolegialiai ir nėra mokslo institucija.

Tačiau kaltinimas komitetui, kad esą „VLKK šiais metais buvo formuojama ir jos pirmininkas renkamas ne remiantis narių kompetencija bei autoritetu lituanistų bendruomenėje, o politiniais motyvais“ yra stebinantis, žinant, kad kaip tik opozicijos atstovai komitete stengėsi išbraukti visus mokslininkus, netgi habilituotus lituanistikos mokslų daktarus, kad nebūtų sudaryta konkurencija opozicijos proteguojamai kandidatei, ir nė nesislėpdami mėgino primesti liberalius kandidatus, net ir visai ne lituanistus, taip atsiribodami nuo pagrindinės VLKK misijos. 

Audrys Antanaitis | Asmeninė nuotr.

Audrys Antanaitis | Asmeninė nuotr.

Opozicijos veikėjų susirūpinimas komisijos ir jos vadovo kompetencija yra keistas, nes jų veiksmai ir sukūrė situaciją, kai iš aštuonių opozicijos įkalbėtų kandidatų, pasirašiusių po nepritarimu dėl siūlomo kandidato į pirmininkus, tik keturi yra lietuvių kalbos mokslininkai (VLKK sudaro 17 narių). Taigi iš kandidato į VLKK pirmininkus lingvistikos mokslinio laipsnio esą reikalauja opozicijos balsais išrinkti anglistas, muzikologė ir dvi literatės. Žinia, jų profesiniai gebėjimai taip pat nusipelno pagarbos, tačiau tokios pagarbos šį kartą jiems pritrūko kolegų lituanistų atžvilgiu. Tik trys iš aštuonių pasirašiusiųjų anksčiau dirbo komisijoje, tad kažin ar kol kas derėtų remtis jų nuomone dėl to, kaip geriau organizuoti komisijos veiklą. Komisija puikiai susiorganizuos, o konservatorių pareiškimai yra skirti vien klaidinti žiniasklaidą.

Tenka pabrėžti, kad opozicija, įpainiodama tiek šiuos, tiek kitus VLKK kandidatus į savo politinius žaidimus, elgiasi neetiškai taip pat ir dėl to, kad Seimas aukščiau paminėtų kandidatų, kurie įsitraukė į opozicijos organizuojamą „nepritarimo akciją“, dar net nėra patvirtinęs komisijos nariais. Jeigu šie asmenys iš tiesų nebenori vykdyti įstatymo nustatytų VLKK funkcijų, kiekvienas iš jų turi teisę atsisakyti šios veiklos. Tikime, kad Seimo dauguma nepasiduos mėginimams blokuoti VLKK sudarymą ir artimiausiu metu patvirtins visą naujosios kadencijos VLKK ir jos pirmininką.

Nepaisant visų pastangų sutrikdyti komisijos sudarymą, jos sudėtis yra pakankamai kvalifikuota, kad užtikrintų savarankišką ir kokybišką šios komisijos veiklą. Politikai, gaudami šios VLKK išvadas, galės pasitikėti, kad jos grindžiamos Konstitucija ir lietuvių kalbos puoselėjimo tikslais, ekspertų argumentais, o ne suinteresuotų politikų iš šalies primetama valia. Reikia taip pat tikėtis, kad naujoji komisija deramai pristatys ir argumentuotai paaiškins įgyvendinamą kalbos politiką plačiajai visuomenei, o to jai iki šiol akivaizdžiai pritrūko. 

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

47 komentarai

 1. aha:

  O tas G.Landsbergis mokyklą baigė? Rašoma pora eilučių, kad mokėsi universitete, bet nieko nepasiekė. Slėptis jam po lapais, o ne apie kitų kompetenciją postringauti….

 2. Bartas:

  Anukėlis nerimsta. Suprantu , kad vaikams reikia dėmesio. O jei suaugusieji , per rūpesčius užmiršta. Tada anūkas primena.
  Gabrieliau, vaikeli mielas, netrukdyk . Pasaką paseksim vėliau. Tikrai.

 3. markas:

  Senelis išugdė “tikrą” Lietuvos patriotą…

 4. Šiaip:

  Demagogas – pats supolitizavo ir toliau politizuoja šį reikalą, o išverčia atvirkščiai. Bet šiaip tekstas geras – jau įtraukiau į žurnalistikos ir politologijos studentų skaitinius, kai pavasarį nagrinėsime šiuolaikinės demagogijos prigimtį. Manau, bus neprasti seminarai. Apskritai valstiečių Seimas šia prasme buvo labai vaisingas – per pusmetį prisirinkau daugiau tokių tekstų nei per penkerius ankstesnius metus.

  • Karolis:

   O į šiuolaikinės demagogijos prigimties diskusijų medžiagą neįtrauksite kitos pusės (TS-LKD) kaip puikaus pavyzdžio?

  • Tvankstas:

   Gerb. Šiaip, atkreipkite dėmesį į gerb. Karolio pastabą.
   Tiek socialdemokratai, tiek liberalai, tiek konservatoriai užsiima demagogija, ne tik Lietuvoje, bet kurioje šalyje, o žalieji valstiečiai Lietuvoje – tiesiog draugų sambūris aplink oligarchą, labai sėkmingai pasinaudoję žmonių pykčiu rinkimuose, neturintys jokio ideologinio ir dorovinio elgesio kodo. Apgavo nors pusmečiui, nors metams, o toliau ?
   Labai lengva atskirti demagogiją pagal kelias temas :
   1. Klimato kaita – tai šiandienos tamsybininkų religija (ištirpus visiems ledynams, vanduo vandenynuose pakiltų apie 5 m, o kiek skelbiama ?).
   2. Vėjinė ir kita ‘žalia’ energetika – visada visame pasaulyje dotuojama iš mokesčių rinkėjų.
   3. Progresiniai mokesčiai – žmogui atimamas noras gerai dirbti ir užsidirbti.
   4. ‘Briuselis reikalauja …’ – V. Kudirkos posakis – ‘lietuvį inteligentą pažinsi iš kinkų drebėjimo’- tebėra nepasenęs, tai baudžiauninko sielos drebesys.
   5. Kas sveiku protu nenaudinga Lietuvai, prieštarauja jos Konstitucijai, tas pristatoma kaip pažangus reiškinys, atnešiantis neįsivaizduojamą gerovę Lietuvai.
   Man pačiam Seimo posėdžių kalbos panašios į psichiatrinių narkosanatorijų klientų raišką savąja išmintimi, kuriems nėra nei Žmonijos dvasinės – kultūrinės patirties, nei ekonomikos išmanymo, vien tik įgeidžiai, dėl kurių netenkinimo kyla aistros – vien tik šia diena gyvi.

   • Šiaipp:

    Taip, visi, bet vieni subtilesni, kiti atlapašiknesni, dar kiti durni, o ir demagogijos visokių rūšių esama. Todėl su studentais esame susidarę reitingus. Beje, pirmauja visai ne Jovaiša (jis labiau prie durnesnių). Pirmoje vietoje – Mazuronis vyresnysis. Tiesa, pastaruoju metu mažiau reiškiasi.

   • Bartas:

    “Tvankstai” – jei pasakyčiau ; vagi mano mintis nenaudėli .
    Užpykai? Nepyk. Tamsta ,- teisus.

    • Tvankstas:

     Alke dauguma yra bendraminčiai ir nieko stebėtino, kad kuris pasisako anksčiau, išreikšdamas kito ar kitų mintis. Man labiau patinka, kai kuris anksčiau už mane išsireiškia, tuo būnu pradžiugintas, tada lieka padėkoti, pagirti.

     • Gustavas:

      1 klimato kaita. Jus, vyrukai, žiūrėkit ne į gaunamas sąskaitas už šildymą, o pro langą. Dėl kitų punktų nesiginčiju.

      • Kęstutis:

       Kalba eina ne apie tai – ar šylą, o kodėl šylą? Kaip per Discovery išsprūdo, mokslininkas ten pasakė tiesiai šviesiai – daugiau kaip 9/10 laiko žemėje visada buvo šilčiau, dabar gyvename poledynmečio laikotarpiu, klimatas neabejotinai šils, nežiūrint jokių žmonijos pastangų…

      • Tvankstas:

       Dėl klimato kaitos.
       Man tenka daug metų domėtis ir klimato kaita, apimančia paskutinius 100 tūkst. metų ir jos įtaką žmonėms.
       Keletas minčių.
       1. Paskutinius 8 tūkst. metų laikotarpis yra idealiausias anksčiau minėtuose 100 tūkst. metų. Prieš 6 tūkst. metų nustojo tirpti ledynai ir susidarė El Ninjo srovė, prasidėjo Arabijos pusiasalio dykumėjimas, išplitęs iki šiandieninės padėties.
       Ledynai tirpsta dėl metų laiko kaitos ir dėl Žemės ašies svyravimų – jei tirpsta viename Antarktidos krašte, kitame priauga ledynų, tas pat su Grenlandijos ledynais, priaugant Kanadoje.
       Jei ištirptų visiškai VISI ledynai Žemėje, tai vandens lygis vandenynuose pakiltų apie 5 metrus.
       Turėkime omeny, kad prieš 18-13 tūkst. metų vandenynų lygis buvo 130-150 metrų žemiau už dabartinį ir prarasta apie 25 mln. kv. km sausumos plotų.
       Apytiksliai prieš 9600 m. į Žemę trenkėsi 7 kometos galvutės, sukėlė pasaulinį Tvaną (liko gal 1 žmogus iš 6 ar 10 tūkst.), nuo smūgio pasikeitė Žemės ašis apie 2,5 – 3 tūkst. km į beveik dabartinę padėtį, neabejotinai pasikeitė ir Žemės orbitos inklinacija Saulės atžvilgiu.
       Klimatas tapo šiandienišku.
       2. Prieš 70 tūkst. m. +- 3 tūkst.m. įvyko Toba ugnikalnio išsiveržimas, išžudęs beveik visą Žmoniją.
       1970-1990 m. vis aršėjo kalbos apie pasaulio klimato atšilimą. 1991 m. Filipinuose išsiveržė Pinatubo ugnikalnis ir dešimčiai metų nutilo kalbos apie atšilimą. Pereita prie klimato kaitos, kai ‘mokslinykai’ persirikiavo.
       ‘Šiltnamio efektas’ yra didžioji apgavystė, kurią paneigia ir Pinatubo veikla – kažkodėl nesusidarė ‘šiltnamio efektas’, o įvyko visuotinis temperatūros kritimas Žemėje, sugrįžti reikėjo minėto dešimtmečio.
       Tokios pat apgaulės yra CO2 kiekiai, metanas, ozono skylės ir dar visokiausi išvestiniai marazmai, kaip kad, reikia mažinti atrajojančių naminių gyvūnų kiekį, kuris gamina daug metano ir ardo ozono sluoksnį. Kiek išskiria metano pasaulio vandenynai, tai žmogaus veikla yra žaidimas smėlio dėžutėje.
       CO2 kiekis kenkia patiems žmonėms, patys save išsimarina, o štai augalams tik nauda – dar labiau žaliuoja. Iškerta liepas gavėse – tai nebesurinks kenksmingų automobilių dalelių savo cukringo skysčio lašėjimu, ir lietus nebenuplaus (ypač pavojingų stabdžių trinkelių dulkių), nebenaudos CO2.
       3. Klimato kaitos pramonės naudingumą pripažįsta 97 % pasaulio mokslininkų, tai virto mokslo religija, bet nieko ten moksliško nėra – nepakyla aukščiau suvalgytų kiaušinių lukštų vertės amžinybės požiūriu.
       4. Kolumbijos mąstytojas Nicolas Gomez Davila : ‘Ekologija yra piemenų kalbos rimtais tekstais.’

  • Pikc:

   Na, jei tokie padarai, kaip “šiaip”, studentams smegenis plauna, nėra ko stebėtis, kad, pasak Zeppelinus, “konvejeriniu būdu gamina[mi] leftistini[ai] komjaunuoli[ai] spindinčiomis pavlikų morozovų akutėmis”. 🙂

   • Šiaipp:

    Taip, studentų smegenai – viršiausias mano darbo tikslas. Jie privalo pradėti mąstyti, atskirti melą nuo tiesos, argumentą nuo demagogemos, patriotizmą nuo niekšybės. Jei to nepadaro – veju lauk. ir visiški nesvarbu ar melas, demagogija ir niekšybė yra leftistinė ar raitistinė.

    • Kęstutis:

     … politika šiaipprr ir yra demagogija. Jei žmogus prisistato politiku, vadinasi demagogas, tik klausimas koks jo sugedimo laipsnis… Jei dėstytojas jau žino ir dar moko, kas yra melas ir tiesa, vadinasi jo “diagnozė” – “profesorius”…

    • Pikc:

     Pagal “2017 11 10 15:55” komentarą, labai aišku, kokį “melą” nuo kokios “tiesos” vargšai studentai (čia su sąlyga, kad “šiaip(p) nemeluoja – dėl ko nėra jokių garantijų) mokomi “skirti” – dėl to ir mano ankstesnė Zeppelinus citata apie gaminamus “leftistinius komjaunuolius spindinčiomis pavlikų morozovų akutėmis”. Iš patirties galiu pasakyti, kad tokie homjaunuoliai – reto bukumo ypatos (kas visiškai nekeista, atsižvelgiant į jų indoktrinavimo ypatumus).
     P.S. Tai, kad visokie kiauri liberastai, kurie iš esmės yra NIEKAS, leidžia sau (šiuo atveju nesvarbu – tikrovėje ar “žydrose” svajonėse) akademikus skirstyti “prie durnesnių”, yra LABAI iškalbingas faktas, DAUG ką pasakantis apie tų padarų lygį. 😉

 5. Tvankstas:

  Kai senelis slapta dirbdamas Lietuvos ištautinimui dėl ES betautiškumui užsitarnavo Coudenhove-Kalergi premiją, tai anūkui nėra ko slėpti savo krikščioniškojo sionizmo – kas ta lietuvių kalba pagal lenkų ir anglų kalbas.
  Socialistų, liberalų, konservatorių vadovams ir su kiekviena diena jų seimūnams vis labiau smirda lietuvių kalba – išrinktieji aristokratai nori atsikratyti chamų (lietuvių) kalbos paveldo.
  Tą turi suprasti ir įsisąmoninti mužikai Žemaičių ir Lietuvos.

 6. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Jeigu jau Gabrielius Landsbergis kažką kalba, tai tikrai prieš Lietuvos interesus, už tai, kad įvesti tas begėdiškas raides į Valstybės dokumentus.
  Sakyčiau, kad tas politinis MŪŠIS viso labo vyksta dėl to, kad įvesti tas špyga susuktas tris raides į Valstybės dokumentus. Taigi čia ne kompetencija reikalinga, o politinė, teisinė nuostata. Konstitucija to neleidžia.
  PRIVALO kiekvienas VLKK narys atsakyti į paprastą klausimą: ar palaiko tų špyga susuktų trijų raidžių įvedimą į Valstybės dokumentus? Jei atsako taip, tai tokį lauk reikia varyti….
  Tai norėčiau, kad ir ponas Audrys Antanaitis ATSAKYTŲ į šitą klausimą. Tie, kurie cenzūruos mano komentarą, tai privalo apie tai pranešti savo darbuotojui Audriui Antanaičiui to ko prašau, jo pozicijos dėl tų raidžių įvedimo. Tarp kitko, jei A.Antanaitis nori tas raides įvesti į pirmą ar antrą Valstybinio dokumento puslapį, tai sakau aiškiai….. LAUK iš tos VLKK komisijos, kad nė znoko nebūtų. Smirdėsi visą laiką. Taigi laukiu atsakymo. Pasižiūrėsim, kaip čia alko cenzūrastai suveiks?

 7. AISTIS:

  Lietuvių tauta ilgus tūkstanmečius kalbėjo ir rašė savo prigimtine Lietuviška kalba. Kiek kartų buvome okupuoti ir engiami, kiek kartų okupantai bandė sunaikinti mūsų kalbą ir vargais vertė mūsų protėvius, bet vis išlikome. Gi dabar, alkoholiko sūnus Adomėnas, Gabrielius Landsbergis, nė nesuvokdamas savo protėvių prigimties ir esmės, elgiasi kaip nutautėjusių – Vergiškuoju sindromu sergantieji pataikūnai vakariniams ar gyvatėmis už ančio lietuviams sėdintiems litvakams, be jokio sąžinės griaužimo ir be absoliučios pagarbos sav0 protėviams, bando susikurti pataikūnų, šliaužiantiems į Lietuvą okupantams, Komisiją. Bendrai, tautos klausimai turėtų būti sprendžiami ne seime ar vyriausybėje, o tik LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOJE, Lietuvių tautos ir kalbos departamente, kuriame vyrauja tautiškas protas ir moksliška mąstysena, pagarba protėviams ir mūsų senajai, vienai gražiausių ir skambiausių kalbų pasaulyje. Tik Lietuvių kalbos akademikams gali būti suteikta teisė spręsti mūsų tautos ir kalbos likimas ir to PRIVALO SIEKTI VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGOS DAUGUMA SEIME. .

 8. Rimas:

  Kas pasirašė tą nesutikimą? Anglistas yra A. Utka iš VDU, o kas kiti / kitos?

  • Žemyna:

   Pasak © Lietuvos žinios
   Šį kreipimąsi pasirašė
   kalbininkai Albina Auksoriūtė, Andrius Utka, Lina Murinienė, Rasuolė Vladarskienė,
   vertėjai Daiva Daugirdienė, Laimantas Jonušys,
   muzikologė Jūratė Katinaitė,
   rašytoja Danutė Kalinauskaitė.
   Iš viso VLKK sudaro 17 narių.
   /lzinios.lt/lzinios/Lietuva/puse-vlkk-nariu-praso-pirmininku-neskirti-audriaus-antanaicio/254039

  • Žemyna:

   Tikslas – apskritai panaikinti komisiją!
   Giedrius Subačius, Loreta Vaicekauskienė: Ar reikia valstybinės lietuvių kalbos bastilijos?
   15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/giedrius-subacius-loreta-vaicekauskiene-ar-reikia-valstybines-lietuviu-kalbos-bastilijos-500-875972?comments
   Kad Seimo dievams būtų paprasčiau tvarkyti savo reikalus. Nugriaudžia iš tribūnos Geduko, Gabriuko ar Andriuko komanda nuo rytojaus Marso kalba čia rašyti ir kalbėti, ir visa tauta nuolankiai puola ant kelių.
   Mažu Andriuko sūnaus karjera nuo to priklauso? Ar gal Gabriukas sau kokią vietą numatė?

   • Tvankstas:

    Koks gilus neapykantos slypėjimas savo kalbai, savo tautai, savo Lietuvai, koks apmaudas šių pasirašiusiųjų tarpe, kad dar neišnyko chamų (lietuvių) kalba, tai jie nusprendė imtis priemonių – stop lietuvių kalbos savarankiškumui (pradžiai).

 9. Bartas:

  Kazakstano valdovas Nazarbajevas, viešai pasakė; ” nuo …. metų mes pereiname į lotynišką raidyną”. Maskovija – fašistai, atimsim šiaurines Kazakstano žemes , ten “ruskij mir”. Darom išvadas lietuvaičiai.

  • Šiaipp:

   Ne, tikratikiai lietuviai prie lotyniškos raidyno nepereis niekada. Net jei reikės sunaikinti lietuvių kalbą.

   • Kęstutis:

    …”melas, tiesa ir demagogija”… tereikėjo šiaipp parašyti tris sakinius ir kaip mat “demagogijos” bezdalai pasklido. Savo atsiliepimus Alke būtinai įtraukite į studentų seminarus, tik nesakykite kas tai parašė, neabejotinai stosite greta Mazuronio… Lietuviai kokį raidyną naudoją? Ką bendro turi lietuvių kalbos išsaugojimas ir šveplų garsų-raidžių įtraukimas, kurių net nėra lietuvių kalboje? Čia Lietuvos piliečiai prašo tas raides įtraukti? Dalis Lietuvos puspiliečių ir piktas “strateginis” kaimynas. Tada per artimiausius rinkimus skelbkime referendumą dėl trijų-šveplų raidžių… Dėl pilietybės, dėl raidžių, koks skirtumas referendume vienas ar du klausimai bus, o lėšos sutaupytos ir tokie švepliai-smegenų plovėjai bus pritildyti… O tai tas šlykštukas “šiaipp”, matyt ….rastas bus koks…

 10. Žemyna:

  Jaunėlis viską daro tik „po mnogočislennym prosbam trudiaščichsia” O gal ženy?

 11. Balys:

  Pritariame Švietimo komiteto pirmininkui, reikia kuo greičiau patvirtinti naują Kalbos komisiją, kad greičiau galėtų dirbti. Konservatoriai su Adomėnu ir G. Landsbergiu persistengė įžūliais skundais nes bijo, kad Kalbos komisija nevykdys jų politinių užsakymų. Toks sąmoningas konservatorių trukdymas normaliai išrinkti naują Kalbos komisiją ir skundų organizavimas, turint partinių interesų yra gėdingas. Kabinėjasi, trukdo dirbti, lyg neturėtų rimtesnių darbų. Nusmuko iki tokio žemo lygio, kad jau nėra kur toliau kristi.
  Švietimo komitetui ir valdantiesiems reikia ryžtingiau spręsti svarbius klausimus ir nelaukti kol opozicija prirašys skundų.

 12. Nu jo:

  O man vėl dingtelėjo mintis palaidūnė – anūkėlis – žydo palikuonis…

 13. Lietuvai, tos trys raidės, tikrai nepakenks.

  • Pikc:

   Bandau įsivaizduoti, kokio “kiaurumo” reikia būti, kad toje problemoje tik tris raides matytum. Reik pasakyt, neužtenka fantazijos. 🙂

  • Žemyna:

   O kaip kažkur anapus sienos pavardės „komercine” kalba ir abėcėle padės pasų klastojimo bizniui… Kaip suklestės jų BVP! To verslo asociacijos prezidentas turėtų prezidentei ir vyriausybei asmeninius apdovanojimus įteikti!
   Tik gaila, kad komercine abėcėle nutautintos pavardės nė kiek nepalengvins į užsienius nutekėjusių mūsų seselių bei dukrelių įv. šeiminių ar kitų reikalų tvarkymą, nes damų ir ponų su taip parašyta pavarde bus tūkstančiai. Kadangi šia abėcėle parašyta pavardė anoks tapatybės įrodymas, notarai ir kiti nepraleis progos vaikyti jas lygiai taip pat, kaip jas vaiko ir melžia pinigus su pasu, kuriame pavardė įrašyta pagal skambesį lietuviškai 🙂 🙂 🙂 Tai ar apskritai verta švaistyti pinigus tokiam pasui?
   Ar pasas, kurio įrašai nepatvirtina neginčijamai tapatybės yra SOLIDUS??? Ir kam jis atneš naudos? A, tiesa, mes remiame verslą. Ypač – stambų. Pvz., kaip pasų klastojimo verslas….

 14. Marta:

  Neatmestina, kad pati dabartinės komisijos pirmininkė ir parašė šį žeminantį skundą. Kas gali paneigti, kad konservatoriai taip kelia savo “įvaizdį”?

 15. Tvankstas:

  Stebint nenutrūkstamą prievartavimą įvesti QWX ar atliekant kitus antikonstitucinius veiksmus, siekiant priimti Seime įstatymus, menkinančius Lietuvos ir lietuvių tautos ir kalbos nepriklausomybę, nejučia kyla mintis – ar nereikia viešai reikalauti Seime esančiųjų partijų laikytis priešrinkiminių programų, kuriose nei žodžiu neminėjimo ištautinimo veiksmų išrinkus, pvz. QWX.
  Suprantu, kad tai tegali būti savanoriška piliečių Seimo darbo stebėjimo santalka, tikėtina, tinkanti prie “Talkos” kaip padalinys.

 16. Algimantas:

  Turbūt vaikystėje Gabrielius diržo skonio nepatyrė, todėl dabar pelnytai gauna pylos iš komentatorių. Taip ir reikia elgtis su politikieriais gabriukais, mantukais, andriukais. Lašas po lašo…

 17. Žemyna:

  Kitaip tariant, 2K+LG сообразили QWX на троих…
  Akytės tik blizga, kai įsivaizduoja save ant nugalėtojų pakylos ir apdovanojimus ir plojimus…
  O kieno nors sūneliui gal ir karjeros laipteliai taps lengviau įveikiami… Tačiau labai svarbu, kad VLKK ar Konstitucinis teismas kiaulės nepakištų. Tada viską, apie ką tiek svajota, lyg vėju iš panosės nupūs…
  Kažin, o tauta gali pareikalauti apkaltos sulaužiusiems priesaiką Konstitucijai? Peticijomis ar kaip kitaip?

  • Tvankstas:

   Kad ir peticijomis, kad ir mitingais, kad ir referendumu, surinkus 300.000 parašų, kad ir visuomeniniu stebėjimu, surašant antikonstitucinius pažeidimus.
   Tautos apgaudinėjimai nesitęs iki begalybės, kaip ir ES eurobiurokratų diktatas, eurofederastinė nomenklatūra stengsis išlaikyti esamą padėtį, tikėtina, nevengdama ir politinių žmogžudysčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: