Seimo narys L. Balsys sulaukė įtarimų dėl girtumo (2)

Alkotesteris. A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkotesteris. A. Sartanavičiaus nuotr.

Įtarimų dėl girtumo sulaukusiam Seimo nariui Linui Balsiui Seimo vadovybė norėjo kviesti policiją. Tai patvirtino Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė. Anot jos, jei pasitvirtins, kad parlamentaras darbe yra neblaivus, jam gresia apkalta.

Linas Balsys sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio.

„Žinau, kad jis savanoriškai sutiko papūsti į alkotesterį ir pripažįsta turbūt tą normą, kad ji negalima. Mes besąlygiškai turėtume neleisti ir turėtų jis nedirbti tokiu metu“, – apie situaciją sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Kartu jis pabrėžė, kad reikia ieškoti būdų, kaip padėti parlamentarui, nes alkoholizmas yra liga.

Linas Balsys žurnalistams prisipažino į Seimą atvykęs automobiliu. Jis nepripažino, kad yra girtas ir teigė, kad tikrintuvas greičiausiai yra sugedęs.

Netrukus po to Seimo narys iš parlamento dingo, jo padėjėja žurnalistams sakė, kad jis išvyko, tačiau ji negalėjo pasakyti, ar jis pats vairavo mašiną. L. Balsiui išvykus, policijos pareigūnų į Seimą nutarta nekviesti.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašūnienė vylėsi, kad L. Balsys daugiau neblaivus nebus Seime ir jo nediskredituos. Jos teigimu, kad būtų pradėta apkalta Seimo nariui, reikėtų fiksuoti šiurkštų Konstitucijos pažeidimą.

Tuo metu policija pranešė tikrinanti Vadovybės apsaugos departamento (VAD) budėtojų perduotą informaciją, jog Seimo narys Linas Balsys iš Seimo išvyko savo automobiliu, kaip manoma, neblaivus.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius informavo, kad komisariatas gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus.

Lietuvos žaliųjų partijos  pirmininkas Remigijus Lapinskas teigė, kad partija žada visokeriopą pagalbą L. Balsiui „sprendžiant sveikatos problemas“, tačiau taip pat žada svarstyti jo tolesnį bendradarbiavimą su šia politine jėga.

Priminsime, kad Linas Balsys atsistatydino iš Seimo narių Mišrios grupės vadovų. Seimo narių Mišri grupė savo vadovu išrinko Bronislovą Matelį, pavaduotojo poste ir toliau lieka Aušra Maldeikienė.

Linas Balsys iš Mišrios grupės vadovų pasitraukė, kai A. Maldeikienė pranešė atsistatydinusi iš mišrios Seimo narių grupės seniūno pavaduotojos, nes šios grupės vadovas, anot jos, pusmetį beveik nesilankė Seime ir neatliko frakcijos seniūno funkcijų. Ji taip pat iškėlė abejones dėl L. Balsio blaivumo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žemyna:

  Šiaip tai ši istorija atskleidė dar vieną pasibaisėtiną dalyką: mūsų seimo nariai NESAUGŪS, nes nerandami, kaip ir ta miške sudeginta mergaitė … Policininkai tiek valandų lakstė ieškodami, nes vis dar neįmanoma nustatyti net ir parlamentaro(!) buvimo vietos?
  Tai visai ne juokai. Juk galimos ir visai kitos situacijos, žinant mūsų į pavojingus „žaidimus” linkusią kaimynę.
  Taip pat žinant, kad įsilinksminę ar po vakarykščios besikankinantys parlamentarai ne tokia jau retenybė LT Seime, ir tik laiko klausimas buvo, kada kuris pradės automobiliu „baltus arklius” gatvėse gaudyti…

 2. Tvankstas:

  Tęsinys maždaug toks :
  1. Alkotesterio galiojimo laikas pasibaigęs – mėginys niekinis.
  2. Alkotesterio sertifikavimo laikas pasibaigė viena diena prieš įvykį – mėginys niekinis.
  3. Prieš seimūną buvo panaudota prievarta – neleido pasikviesti advokato prieš pučiant – mėginys niekinis.
  4. Kas skambino į policiją – atleistas iš darbo už grubų darbo instrukcijų pažeidimą.
  Komisija kruopščiai ištyrusi ir pabrėžtinai skubiai per 8 mėnesius, įnirtingai pasitarusi 7 savaites, priėmė sprendimo išvadą.
  Išvada galutinė ir neapskundžiama :
  -seimūnas gėrė ryte daug kefyro, nes jam buvo nesveika iš vakaro, kas sukėlė indikacijas – veido paraudimą, akių apsiblausimą, nerišlų kalbėjimą, judesių motorikos sutrikimus, ir tai gali atsitikti su kiekvienu, pervargstančiu savaitgaliais nuo tarnavimo tautai ir valstybei;
  -darbuotojai, viršiję pareigybines instrukcijas ir suorganizavę šmeižto akciją, turi būti atleisti iš darbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: