Laisvės kovų komisija dalyvavo paminklo projekto pristatyme (9)

Laisvės kovų paminklo projektas | Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Laisvės kovų paminklo projektas | Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Lapkričio 8 d. Seimo Laisvės kovų komisija dalyvavo skulptoriaus Jono Jagėlos projektinio siūlymo pristatyme, pagal kurį prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų, ant grindinio planuojama įamžinti sušaudytų buvusių Lietuvos Respublikos ministrų atminimą, t.y. išrašyti žuvusiųjų ministrų pavardes. Taip iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo planuojama įamžinti represuotus ir sušaudytus 1918–1940 metų Vyriausybės Ministrų kabineto narius.

Lėšos sumanymo įgyvendinimui yra, tik Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija nėra priėmusi sprendimo dėl vietos skyrimo ir skulptūrinės kompozicijos išraiškos.

Pristatyme dalyvavę Laisvės kovų komisijos nariai, Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai ilgai diskutavo dėl įamžinimo estetinės raiškos, vietos tinkamumo, deramos pagarbos žuvusiesiems. Po susipažinimo su projektiniu maketu ir nuomonių pasikeitimo bus laukiama Vilniaus miesto savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos sprendimo dėl buvusių Lietuvos Respublikos ministrų atminimo įamžinimo vietos ir kompozicijos raiškos.

Laisvės kovų paminklo projektas | Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Laisvės kovų paminklo projektas | Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Ženklas:

  Pagerbti reikia tinkamai, bet čia visai nupušimas. Ant šaligatvio! Visi kojoms mindys, kancarais ir kramtoškėm spjaudys. Primena seną bažnytinį žmogaus paniekinimo paprotį, kai kokį poną palaidodavo po bažnyčios slenksčiu, kad visi mindytų. Koks nors pano Vyriausybės vestibiulyje ar dar kaip nors padoriau….

 2. Skalvis:

  Nei tai nebūtų trans-atlantinės mafijos, blokuoti Europą nuo ne amerikietiškų energijos šaltinių, projekto dalis – būtų visai nieko. Ypač turint omenyje, kad tame pastate ir sėdėjo šaudytojai.

 3. Regis norima NUSIŠLUOSTYTI PURVINAS KOJAS į nukankintų nepriklausomos Lietuvos ministrų atminimą. Gėda.

 4. Žemyna:

  Pons premjere su visais ministrais bei modernusai pons Šimašiau, ar tamstos įsivaizduojate ateity mano anūkus per tamstų pavardes lakstančius, ar gal net ir kamuolį ten spardančius – juk papročiai tik pažangėja, ar ne?…

  • Dronas:

   Aš tai šiuolaikinius “pagerbčiau”, ju vardus surašes kokioje viešoje išvieteje. Gal net unitazo viduje. Pažadu, i toki tualeta eisiu su malonumu, net jeigu tokio šikinyko naudojimas, kainuos trigubai.

 5. Skalvis:

  Tai turėjo būti tik anti rusiška akcija, o išėjo taip, kad tik savo požiūrį į Lietuvą išreiškė ?

 6. Nusivažiavo:

  Ir kuriam čia kilo tokia durna mintis sušaudė anie tai mes ir ateinančios kartos dar ir sutrypkim.

 7. Patyčios iš patriotų...:

  Vamzdžio lygio sumanymas- aukų išniekinimui….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: