Klaipėdoje tarptautinė konferencija – „Klaipėdos pilies atkūrimo perspektyvos“ (0)

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Lapkričio 8-9 dienomis. 9.30 val. Klaipėdoje, Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje (Pilies g. 4) prasidės tarptautinė konferencija „Klaipėdos pilies atkūrimo perspektyvos“, kurioje bus ieškoma naujų sumanymų, kaip toliau vystyti piliavietės atnaujinimo darbus. Dalyvauti renginyje, prisidėti prie miesto tvirtovės atkūrimo kviečiami miestiečiai. Juk būtent klaipėdiečiams ir norima atstatyti šį istorinį statinį. Renginyje laukiami ir verslininkai, ir nekilnojamo turto vystytojai, ir paprasti klaipėdiečiai, kuriems svarbi miesto ateitis.Šioje Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamoje konferencijoje bus pristatytas piliavietės projektas. Dalyviai galės ne tik išgirsti apie jo svarbą, istoriją, esamą padėtį, bet ir pažvelgti į ateitį, kaip galėtų atrodyti atkurta tvirtovė iš įvairių miesto pusių, pasivaikščioti po statinio vidų. Sukurtą virtualų Klaipėdos pilies 3D modelį pristatys įmonė „Uostamiesčio projektai“.

Konferencijoje bus aptartos kultūros paveldo atkūrimo galimybės Lietuvoje, savo patirtimi dalinsis svečiai iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Renginio dalyviai išgirs, kokių klausimų kyla, atkuriant Vilniaus Aukštutinę pilį, kaip buvo atkurta Daugpilio tvirtovė, išnaudota Panemunės pilis, kodėl Ščecinas pasirinko ne pilies atstatymą, o pastarosios vietoje įrengė modernų muziejų, kokios veiklos čia vykdomos.

Svečiai iš Vokietijos apžvelgs įvairias istorinių pastatų pritaikymo galimybes, bandys atskleisti, kodėl vienose tvirtovėse, pilyse klesti viešbučiai, o kitose ši veikla nėra sėkminga. Bus pateikti konkretūs pavyzdžiai iš visos Europos.

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Bus aptartos viešojo sektoriaus ir privataus verslo bendradarbiavimo galimybės, atkuriant piliavietę, pateikta Lietuvos patirtis šioje srityje. Skirtingų sričių specialistai grupėse aptars miesto tvirtovės atkūrimą ir pritaikymą įvairiems poreikiams, svarstys kokios veiklos čia galėtų būti vykdomos.

Klaipėdos pilies ir bastionų kompleksas yra viena svarbiausių Klaipėdos ir viso Pajūrio regiono išlikusių kultūros paveldo vertybių. Ši teritorija įvertinta kaip išskirtinė nacionalinė vertybė, turinti architektūrinę, urbanistinę, istorinę-asociatyvinę vertę bei teikianti savitumą uostamiesčiui.

2012 m. įmonė „Uostamiesčio projektas“ parengė pirmojo piliavietės atnaujinimo etapo techninį projektą „Šiaurinės kurtinos atkūrimas; rytinės kurtinos atkūrimas, pritaikant esamą dažų sandėlį; pilies ir bastionų komplekso teritorijos sutvarkymas“.

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Klaipėdos pilis | Rengėjų nuotr.

Išankstinė darbų kaina tuometinėmis kainomis siekė 13,3 mln. eurų. Kadangi projektas sudėtingas, o reikalingos investicijos didelės numatyta, kad jį būtų galima įgyvendinti etapais.

Pirmiausia buvo restauruotos princo Karlo ir princo Frydricho bastionų ir šiaurinės bei rytinės kurtinos atraminės sienutės, konservuoti ir restauruoti tyrimų metu atkasti archeologiniai mūrai ir grindinių atodangos, suremontuotos juos dengiančios stoginės, sutvarkytas pilies kiemas, klojant dangą, žyminčią pilies rūmų bei išorinių bastionų ir kurtinų kontūrus, įrengtas Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus informacijos centras. Šie darbai atsiėjo 968,4 tūkst. eurų. Dalis lėšų skirta iš ES fondų.

Toliau sekė Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso rytinės kurtinos atkūrimas, Antrojo pasaulinio karo laikų dažų sandėlio restauravimas, pritaikant jį visuomeninių renginių ir turizmo reikmėms. Atgaivintame pilies ir bastionų komplekse sudarytos sąlygos kultūrinio-pažintinio ir konferencinio turizmo plėtrai. Bendra šio projekto vertė beveik 4,5 mln. eurų. Dalį lėšų taip pat skyrė ES.

Klaipėdos savivaldybė tęsia piliavietės atnaujinimo darbus. Siekiama atkurti šiaurinę kurtiną, pritaikant turizmo reikmėms, princo Karlo bastioną, restauruoti didįjį bokštą, įrengti vidaus ir lauko inžinerinius tinklus. Šio projekto vertė per 4,5 mln. eurų. Jis finansuojama miesto biudžeto lėšomis.

Į tarptautinę konferenciją atėję klaipėdiečiai galės ne tik pažvelgti, kaip atrodytų atkurta pilis iš įvairų miesto vietų, bet ir virtualiai pasivaikščioti po jos vidų.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: