Seimas paminėjo Nepriklausomybės Akto signataro G. Ramono atminimą (video) (1)

Gintaras Ramonas | Alkas.lt koliažas

Gintaras Ramonas | Alkas.lt koliažas

Seimo posėdyje paminėtos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato, jauniausio Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Gintaro Ramono 55-osios gimimo ir 20-osios mirties metinės. Minėjime dalyvaujantys Seimo nariai, Signataro giminės ir artimieji, Nepriklausomybės Akto signatarai, kiti garbingi svečiai tylos minute paminėjo Gintaro Ramono atminimą.

Prisiminimais apie Signatarą dalijosi Seimo narys kraštietis Vitalijus Gailius ir Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

1990 m. kovo 4 d. Joniškio rinkimų apygardoje G. Ramonas buvo išrinktas Aukščiausiosios Tarybos deputatu. 1990 m. kovo 11 d. paskelbus Aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“, jam buvo tik 28-eri. Aukščiausiojoje Taryboje-Atkuriamajame Seime priklausė Sąjūdžio centro frakcijai. Jis aktyviai įsitraukė į tris pagrindines veiklos sritis: Lietuvos valstybės atkūrimo darbus, savivaldos institucijų kūrimą ir žemės ūkio reformą. Dirbo Valstybės atkūrimo, Savivaldybių reikalų, Mandatų ir etikos komisijose. Per savo kadenciją Gintaras Ramonas kartu su kitais deputatais dalyvavo Tarptautiniame taikos kongrese Italijoje, stebėjo Armėnijos Respublikos referendumą.

1992 m. spalio 25 d. balotiravosi Seimo rinkimuose Pakruojo ir Joniškio rinkimų apygardoje, bet išrinktas nebuvo. Po šių rinkimų G. Ramonas visam laikui grįžo į gimtąjį Joniškį. Grįžimas į gimtinę Gintarui buvo ypač sudėtingas, o prisitaikymas prie naujų sąlygų – fatališkai nesėkmingas. Gyvenimo ir likimo išbandymų palaužtas, 1997 m. lapkričio 11 d. pasitraukė iš gyvenimo.

Žiūrėkite minėjimo įrašą (vyksta Seimo posėdžio tiesioginė transliacija, tad minįėjimą žiūrėti reikia nuo įrašo pradžios):

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: