Visuomenei bus pristatytas Kalnų parko tvarkybos ir pritaikymo lankymui projektas (3)

Vilniaus Kalnų parkas | lrkm.lt nuotr.

Vilniaus Kalnų parkas | lrkm.lt nuotr.

Lapkričio 10 d., penktadienį,  15 val. Vilniuje, Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (211 kab. J. Basanavičiaus g. 5) specialistams ir visuomenei bus pristatytas baigiamas rengti Vilniaus piliakalnio su papiliais ir gyvenviete, vadinamo Kalnų parko, tvarkybos ir pritaikymo lankymui projektas.

Ketinama sutvarkyti visąparko teritoriją, kuri ribojasi su T. Kosciuškos, Olandų gatvėmis, Bernardinų sodu ir Užupio rajonu. Bus sutvarkyta Kreivoji pilis, praėjimas palei Vilnelės upę iki Altanos kalno bei grįžtant per griovą kabančiu tiltu iki Bekešo kalno, Vasaros koncertų estrada, jos prieigos, Karigailos kalnas. Bus sukurta lankytojams reikalingą infrastruktūra, užtikrinanti jų patogumą ir saugumą. Tvarkybos darbai vykdomi Kultūros ministerijos ir Valstybės saugomų teritorijų tarnybos priemonių lėšomis.

Kalnų parką šalia Vilniaus senamiesčio sudaro kelios kalvos: Trijų kryžių (Plikasis kalnas), ant kurio stovi atstatytas Trijų kryžių paminklas, Stalo kalnas, Gedimino kapo kalnas, Bekešo kalnas, kuriame 1580 m. palaidotas Kasparas Bekešas. Nuo kalno atsiveria puiki panorama, matomi atokiausi mikrorajonai. Šiandien parko teritorija įeina į Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą. Parkas užima apie 33 ha. Pavadinimą gavo dėl kalvotos vietovės, kurioje yra išsidėstęs.

Dalies Kalnų parko schema | Alkas.lt nuotr.

Dalies Kalnų parko schema | Alkas.lt nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Žemyna:

    Lukiškių a. nejaukumu, netinkamumu leisti laiką jau pasirūpinta,
    dabar Kalnų parko imsis?

  2. Ženklas:

    Katalikai, pasinaudodami rekonstrukcijos projektu, nori sunaikinti du veikiančius aukurus, ant Gedimino kapo kalno ir Lizdeikos, esantį 200 metrų į šiaurę nuo Trijų kryžių . Kaip kad ir Kaune, Santakos parko rekonstrukcija pasinaudojus naikinamas aukuras. Ar kas nors gina Romuvos interesus aukštu lygiu, Vyriausybėje, Prezidentūroje, toje pačioje Kalnų parko direkcijoje? Vilniečiai, ar jūs taip ir stovėsite nuleidę galvas? Mes Kaune gindami aukurą surikome įteikėme 500 parašų, tik vienas ponas P… sutiko aukurą nugriauti, ir jo sutikimu ,deja, vadovaujasi aukuro nugriovimo iniciatoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *