A. Zolubas. Žydų metai – primityvus pataikavimas ar politinis apakimas? (32)

Rūta Vanagaitė | Rusijos URM FB paskyros įrašo nuotr.

Rūta Vanagaitė | Rusijos URM FB paskyros įrašo nuotr.

Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose.

Nuo pirmųjų okupacijos dienų naciai pradėjo rasinių ir politinių priešų žudynes. Pirmosiomis aukomis tapo žydai ir komunistai, sovietinės valdžios talkininkai, čigonai ir psichiniai ligoniai. Žiauriausiu genocidu Lietuvoje laikytinas čigonų fizinis naikinimas, nes šios tautybės asmenų Lietuvoje nebeliko jau 1942 m. Visoje Europoje buvo išžudyta 500 tūkst. čigonų.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių Manto Adomėno, Gabrieliaus Landsbergio, Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, Andriaus Kubiliaus ir Edmundo Pupinio siūlymas 2019 metus paskelbti Lietuvos Žydų metais, teikiant šiai tautybei išskirtinumą labiau panašus  ne į kokią rimtą kampaniją (gal rinkiminę?), bet į primityvų  pritarimą Vanagaitės ir Zurofo postringavimams.

Juk metus skelbiame už ypatingus nuopelnus ar dėl tradicijų palaikymo. 2011-ieji jau vuvo paskelbti Holokausto aukų atminties metais, o visų žydų neturėtume garbinti – buvo ir griovusių laisvos Lietuvos pamatus, buvo glaudžiai bendradarbiavusių su sovietais lietuvių tautos budelių, ir su naciais, kai apiplėšinėjo ar siuntė į mirtį ne tik svetimus, bet ir savus gentainius.

Beje, per 25 metus netekome ir beveik trečdalio lietuvių. Kuriuos metus paskelbsime  išmirštančios lietuvių tautos metais?..

Jei jau siūloma skelbti tautybių metus pagal genocido santykinį mastą, logiška būtų pirmiau skelbti Čigonų metus.

Siūlymas nelogiškas, prilygstantis pataikavimui išsišokėliams ir politiniam apakimui.

Autorius yra TS-LKD narys

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

32 komentarai

 1. kaunietė:

  Labai protingas paaiškinimas.

 2. seimo išsišokėliai:

  Konservatorių partijoje, beje, kaip kiekvienoje partijoje yra blaiviai mąstančių žmonių ir jų pasiūlymai bei sprendimai atitinka daugelio lietuvių nuomonę, tačiau šie straipsnyje išvardinti konservatoriai, tai išsišokėlių grupelė su partijos pirmininku priešakyje, kurie taip nori atkreipti visuomenės dėmesį į save nevykusiais pasiūlymais. Tai jie palaiko gėjų judėjimą ir vienalytes santuokas, tai jie šlykščiai pataikauja lenkams, dabar žydams. Ar jie pamiršo, kad pirmiausia jie turi atstovauti Lietuvos rinkėjams. Ar jie atsiklausė savo rinkėjų, kad daro vienas už kitą kvailesnius pasiūlymus? Į seimą papuolę tik pagal sąrašą ir kas jiems suteikė tokią teisę spręsti ką mes turime švęsti ir kokie turi būti paskelbti sekantys metai?

 3. Vilnietis:

  Žydų metai (?!)… Tai čia būtų taip pat ir čekisto Dušanskio bei į jį panašių žydų metai? O tai gal imkime ir tiesiog paskelbkime Čekistų metus? Vova Kremlinis bei jo chebrytė, manau, būtų pamaloninti… Kažin, kuriam čia iš mūsų valdžiažmogių taip stipriai “pavažiavo stogas”?

 4. markas:

  // “…narių Manto Adomėno, Gabrieliaus Landsbergio, Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, Andriaus Kubiliaus ir Edmundo Pupinio siūlymas…” // ———– Dušanskio metus skelbti, matyt, dar pasidrovėta.

 5. Taip:

  Puikus straipsnis,-ačiū Gerb.A.Zolubui. O žiauriai sulibėralėjusiai TS-KD partijai vadovauja išties politiškai ir doroviniai apakę ir prolenkiški veikėjai.Tai jie vis sukurpia Lietuvai ir lietuviams nepageidaujamus ir apakusius politinius siūlymus,deja.

 6. Žemyna:

  Ačiū autoriui už tiesų žodį.
  Atrodo, kai kas iš seimūnų griebėsi šio sumanymo, lyg skęstantis šiaudo – reikia gi ir į save dėmesį atkreipti…

 7. Tvankstas:

  Gal kada ateis laikas vadinti tikrais vardais :
  – naciai – (Vokietijos) nacional-socialistai,
  – fašistai – (Italijos) socialistai fašistai,
  – pilsudskininkai – (Lenkijos) tautiniai socialistai,
  – sionistai – (Izraelio) socialistai sionistai,
  – bolševikai – (Rusijos žydai) international-socialistai.
  Būtų tikras aiškumas.
  Tada ir Lietuvos komunistai, socialistai, socialdemokratai ir jų atplaišos būtų aiškiai suprantamos su savo tikslais.

 8. Tvankstas:

  Gal kada ateis laikas vadinti tikrais vardais :
  – naciai – (Vokietijos) nacional-socialistai,
  – fašistai – (Italijos) socialistai fašistai,
  – pilsudskininkai – (Lenkijos) tautiniai socialistai,
  – sionistai – (Izraelio) socialistai sionistai,
  – bolševikai – (Rusijos ž….) international-socialistai.
  Būtų tikras aiškumas.
  Tada ir Lietuvos komunistai, socialistai, socialdemokratai ir jų atplaišos būtų aiškiai suprantamos su savo tikslais.

 9. Tvankstas:

  Gabrieliaus Landsbergio priklausymas Jehovos liudytojams (krikščionims sionistams) labai aiškiai pasako apie grupės tikslus.

 10. EJ:

  Konservatoriu dievas- doleris. Dolerius spausdina amerikos bankininkai (zydu kilmes). Jie valdo ne tik Vilniu, bet ir Briuseli. Buti arciau pinigu ir arciau valdzios- va ir visa paslaptis. Kas moka angliskai ir nori zinoti realias naujienas- paziurekite visegradpost.com : …….visegradpost.com/en/2017/10/25/viktor-orban-designates-globalization-and-financial-speculators-as-threats-for-identity/……

 11. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Oooo, konservatoriuose dar yra mąstančių? Bet jau vienetai.

 12. markas:

  “…teikiant šiai tautybei išskirtinumą labiau panašus ne į kokią rimtą kampaniją (gal rinkiminę?), bet į primityvų pritarimą Vanagaitės ir Zurofo postringavimams.” // ————– Tai ką, mūsų polonofilai jau nebe polonofilai? Kažkaip keistai skamba noras siekti paskelbti 2019 m. žydų metais ir tuo pačiu neatsižvelgti į žydų abėcėlę, o propaguoti tik ICAO su WQX. Kažkaip viskas nenuosekliai pas juos. Gal, sakau, jei ketinama parsiduoti, tai būtų sąžininga ir tolerantiška visiems tuo pačiu, o ne vienu kažkuo žydams ir kitu kažkuo lenkams.

 13. pagarba:

  kaip visada, p. Algimantas taiklus ir teisus.

 14. Skalvis:

  Kas moka – tam ir šoka ! Lietuvoje viskas perkama , viskas parduodama. Juk mes pažangūs kapitalistai.

 15. Žemyna:

  Mielieji, reikia pagalbos, reikia eiti į Delfi, į straipsnio
  „A. Jakavonytė. Tiesa išryškėja faktų šviesoje partizano J. Jakavonio-Tigro reakcija į R. Vanagaitės žodžius” kometarus!
  delfi.lt/news/ringas/lit/a-jakavonyte-tiesa-isryskeja-faktu-sviesoje.d?id=76212909
  Kitur per komentuotojus troliai neprasiveržia, tai čia masiškai puolė šmeižti ir autorę – jo dukrą, ir patį Jakavonį apšmeižė, nes… šis likęs gyvas, vadinasi, pats buvo kgb-istas.
  Šmeižia net už tai, kad jaunimas slapstėsi nuo tarnybos sovietų armijoje…
  Net baisu pagalvoti, kaip jausis senukas, jei perskaitys tai, ko ten prirašė!
  Nors jiems tik to ir reikia – greitesnės liudininkų mirties

 16. Milda:

  Tai gal paskelbkime 2019-us prūsų – išnaikintos ir pagal kalbą mums giminingos tautos – metais. Būtų logiškiau.

  • EJ:

   Logiskiau butu tuo atveju, jeigu kons-er-vatoriams rupetu lietuviu tautos ir kalbos islikimas. Kadangi jiems rupi kaip itikti turtingiems zydams- jusu gera ideja apie prusu tautos metus liks nesuprasta ir nepastebeta…

 17. Nikolaj:

  Leisk velnia i baznycia tai jau ir ant altoriaus uzsilips. Si patarle tinka ir mums kurie pasirenge zydams laizyti uzpakalius. AntanasImpulevicius apsivers kape.

 18. Seniau ir dabar:

  Iš geros šeimos buvo Laukminiškių k. (Kupiškio apskr.) Jurgis Vosilkavičius, tačiau gal dėl pomėgio velnio lašeliams antros pusės taip ir nesusirado, tėvų ūkį išpardavė, pasiliko nedideliame sklypelyje mažoje gryčiutėje prie vieškelio gyventi. Joje buvo įsirengęs smulkių prekių parduotuvėlę, nebūdamas didelių poreikių, gal iš tokio verslo ir pragyveno, nors tokias prekes žmonės rodžiau pirkdavo iš Pandėlio su savo arkliuku atvykstančio tiesiog į namus Leibuko, kuris atveždavo muilo, adatų, šviežių silkių, o mums vaikams dar ir po saldainiuką duodavo.
  Jurgis mėgdavęs skaityti iš kažkur ištrauktą talmudą, rodydavęs turgaus dieną Pandėlio prekybininkams žydams bei sugėrovams. Kai susikivirčijęs su kažkuo Jurgis gerai gavęs lupti, Leibukas jam paaiškinęs: „gavai turbūt už kortas, padaugintą šnapsę ir talmudo aiškinimą“.
  Radosi toks panašumas ir šiomis dienomis.
  Iš tikinčiųjų teko sužinoti, kad Seimo narys Mantas Adomėnas bažnyčiose Žodžio liturgijos metu skaito Šventojo Rašto ištraukas, o Senasis Testamentas drauge yra ir žydų tautos istorija. Dar daugiau, – Vanagaitės ir Zurofo postringavimų metu jis pasiūlė 2019-uosius Letuvoje skelbti Žydų metais! Tarp bendrapartiečių Seimo narų keletas ir pritarėjų radosi. Ar nepanašu, kad TS-LKD rinkiminę kampaniją per Bažnyčią ir žiniasklaidą jau pradėjo?
  Prekijus ir muitininkus Kristus iš šventovės išvijo, Jurgį sugėrovai už raštų aiškinimą išpėrė. Ar už primityvius siūlymus ir veiksmus karjeros labui nevertėtų tuos seimūnus nuo patogių seimo laktų pasiųsti į politikos patvorį?
  Stebėkime, laiko dar turime.

 19. Ūla:

  Siūlymas – primityvus pataikavimas. Tik keista, kad patys to nesuvokia

 20. Žemyna:

  Pataikavimų padariniai:
  Plačiai nuskambėjo karališkas Skvernelio mostas – iškirpo iš Vilniaus visą kvartalą ir mestelėjo po kojų kitažemiams.
  „Aha”, – dingtelėjo kitapus balos dabar karaliaujančiam tokiam visai netrumpam verslininkui, kurio prabočiai gilioje senovėje irgi nuo čia kilę buvo, – „aha, jei jau tokiomis dovanomis švaistosi, vanas, jau atkutę, jau gali ir mūsiškių žalas užglostyti, užuot šiaip, dėl paklapčiukavimo švaistęsi”… Ir iškėlė sąlygą: „Mes jums, bet ir jūs mums, t.y., mūsiškiams!”
  Štai taip, per karštakošišką patirties neturinčio, bet dėl staiga įgytų galių azarto pagauto vieno iš vadovų galvą, žalas, prieš 75 m. patirtas per dviejų banditų grumtynes, padengs ne banditai, o viena auka kitai… Tai vadinama teisingumo pergale…

 21. Ir vėl:

  Šitie konservatoriai, bėgdami pirma traukinio, mano renkantys sau populiarumo taškus.Tačiau…nori kaip geriau, o gaunasi kaip visada. Vilties, kad šie “spartuoliai” kada nors įgis proto, mažai. O autoriaus logika pagirtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *