Štirlicas. Nežinomos bylos. Misija – Lietuva. ANTISEMITIZMAS (3)

Štirlicas. Nežinomos bylos | Alkas.lt koliažas

Štirlicas. Nežinomos bylos | Alkas.lt koliažas

– Tiesos neužčiaupsi, štai Lenkijoj išleido Vanagaitės knygą „Mūsiškiai“, kur parašyta „Autorzy, Efraim Zuroff i Ruta Vanagait, opisuja swoja podroz po Litwie w poszukiwaniu zyjacych swiadkow masowych egzekucji na ludnosci zydowskiej w latach 1941–1944.“ – triumfavo psichiatras K. Masiulis.

– Kam tą Lenkiją gąsdint? – susidomėjo Štirlicas.

– Nežinau. Tik nesuprantu, kodėl ant viršelio dvi pavardės Efraimas Zurofas ir Vanagaitė.

– Spėju, kad ji banali buitinė antisemitė, taip sakant, nagais nuobliavo Zurofo pavardę nuo lietuviško leidimo viršelio.

– Vadinas, „Alma litera“ teisingai išima iš prekybos?

– Aišku, kam leidyklai tie teismai? Zurofas pamatys, kad jis opisuje opisuje, o jo pavardės ant knygos niema , ir – į teismą ginti savo autorinių teisių. – dėstė Štirlicas.

– Ir aš galvoju, kad XXI amžiuj autoriaus nenurodymas ant knygos – demokratijos pabaiga, Stalino ir Hitlerio metodai. Tai mūsų šaliai netinka. – sutiko daktaras.

– Kaip žvalgas, pasakysiu – tokie žmonės labai naudingi. Kas nenurodo autoriaus ant knygos, tas mielai parodys, kur partizanai slepiasi, – nusižiovavo Štirlicas.

Kategorijos: Linksmai, Skaitiniai, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

3 komentarai

 1. Arūnas:

  būtų tiesiog nesuprantama, jei “strateginis partneris” neišleistų rašliavos, kur “surašyta visa tiesa apie lietuvius”

 2. Žemyna:

  Štirlicas tobulai perėmė čia priėjusio Kindziulio stilių! Šaunu.
  O jei kitu kampu klausimą pastačius?
  Ilgus metus lietuviai buvo fašistai, nes okupantų nemylėjo ir išvadavimo bei valdymo faktus viešino.
  Tarptautinei atmosferai Kremliaus atžvilgiu subjurus, skubiai reikėjo griebtis ko nors skandalingo, kad pasaulio dėmesys būtų nuo juodų Kremliaus darbų nukreiptas ir sutelktas ties kuo nors kitu. Kas tas kitas, ant ko srutas pilti būtų lengviausia ir pigiausia? – ogi nusmuktkelnių valdžių valdoma, kaip baudžiauninkai kantri šalis. O kieno rankomis tai būtų galima daryti? Ogi štai – pionieriško „vsegda gotov” ryžto kupina, pinigų ir dėmesio ištroškusi moteriškė ir amžinasis medžiotojas, kuriam būtinai reikia medžioklės objekto. Kad ir dirbtinio. Taigi, Kremlius „ne prie ko”, o mąstyti nepratusi moteriškė nesupranta(?) ir nesivargins gilintis, kieno naudai darbuojasi. Svarbu, kad knyga bus išversta į daug kalbų, todėl „principinga, teisinga ir dora” moteris negali praleisti tokio šanso…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *