Vėlinių dieną keliuose dirbs daugiau policijos pareigūnų, ugniagesiai ragina pasirūpinti savo saugumu (0)

Vėlinės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vėlinės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lapkričio 1 d. minėsime Visų Šventųjų dieną, lapkričio 2 d. – Vėlines. Daugelis žmonių lankys artimųjų kapus, dėl to transporto priemonių srautai, palyginus su įprastomis dienomis, bus gerokai intensyvesni visuose šalies keliuose. Policija, atsižvelgdama į tai ir siekdama tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, eismo dalyvių saugumą, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs maksimalias policijos pareigūnų pajėgas dirbti gatvėse ir keliuose. Ypatingas dėmesys bus skirtas patruliavimui prie kapinių, kur pareigūnai daugiausia dėmesio skirs saugaus eismo priežiūrai, tinkamam eismo reguliavimui, kad nesusidarytų transporto priemonių spūstys ir taip būtų išvengta žmonių nepasitenkinimo.

Prireikus, policijos pareigūnai teiks visokeriopą pagalbą asmenims, vykstantiems lankyti artimųjų kapų, atkreips vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesį į eismo sąlygas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas į eismo sąlygas, kultūringą vairavimą, tvarkingą automobilių statymą.

Policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti savo turto sauga: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš jų – užrakinti, išvykstant iš namų, nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų prisiminti žuvusius gaisruose ir kitose nelaimėse. Ir ne tik prisiminti, bet ir pasirūpinti artimųjų saugumu. Beje, skubantys pagerbti mirusiųjų, neturėtų pamiršti saugumo. Ugniagesiai pataria, kad prieš išvykstant iš namų, reikėtų išjungti iš elektros tinklo elektrinius šildymo prietaisus, nepalikti besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per dešimtmetį Lietuvoje gaisruose žuvo 1 081 gyventojai, tarp jų 36 vaikai.

„Už kiekvienos žūties – skaudžios netektys. Net visko matę ugniagesiai sunkiai tramdo ašaras, kai iš gaisravietės tenka nešti apdegusių mažylių kūnus. Neretai gaisruose žūsta ir vieniši, garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Ugnis dažniau pasiglemžia tuos, kurie negeba pasirūpinti savo saugumu, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas. – Štai mūsų pareigūnams, besirūpinantiems gaisrų prevencija, nuolat tenka girdėti, kai žmonės prisipažįsta, kad  kelis metus nevalė kamino, o gaisras dar nekilo…  Būna ir taip, kad ugniagesiai dėl netvarkingos instaliacijos išjungia elektrą, bet gyventojai, užuot ją sutvarkę, vėl ją įsijungia. Ir, žinoma, gaisras atima iš šeimos namus.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per dešimtmetį Lietuvoje gaisruose žuvo 1 081 gyventojai, tarp jų 36 vaikai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: