Mažiausias algas gaunantiems kvalifikuotiems biudžetininkams – gera žinia iš vyriausybės (0)

finmin.lt nuotr.

finmin.lt nuotr.

Nuo sausio didėjant minimaliajai mėnesinei algai (MMA), Vyriausybė siūlo padidinti ir minimaliuosius pareiginės algos koeficientus kvalifikuotiems biudžetinių įstaigų darbuotojams.

Nuo 2018 metų sausio MMA padidės 20 eurų ir sieks 400. Siūlomais pakeitimais siekiama, kad pareiginės algos pastoviosios dalies dydžiai nebūtų mažesni už nustatytą MMA.

Dėl MMA didėjimo 20 eurų kils maždaug 27 tūkst. biudžetininkų, kuriems netaikomi išsilavinimo ar profesinės kvalifikacijos reikalavimai, algos. Todėl numatoma vidutiniškai 20 eurų padidinti minimaliuosius pareiginės algos dydžius kvalifikuotiems darbuotojams, specialistams ir struktūrinių padalinių vadovams bei jų pavaduotojams, kad šis dydis nesusilygintų su nekvalifikuotais darbuotojais.

Taip pat siūloma didinti pareiginės algos dydžius pedagogams.

Vyriausybė nurodo, kad priėmus šį įstatymą, darbo užmokestis padidėtų apie 60 tūkst. mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų. Mažiausiems pareiginių algų koeficientams padidinti 2018 metų valstybės biudžeto projekte papildomai numatyta 3,8 mln. eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: