ES paramą Švietimo ir mokslo ministerija perskirsto ir nukreipia į švietimo pertvarką (0)

zum.lt

zum.lt

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), įvertinusi ankstesnės Vyriausybės suplanuotų 2014-2020 m. ES fondų investicijų tikslingumą ir atitikimą šalies prioritetams, perskirsto ES paramą. Šios lėšos nukreipiamos į pradėtas bendrojo ugdymo, aukštojo mokslo ir profesinio mokymo pertvarkas.

„ES lėšų panaudojimo tempą lemia šiuo metu vykdomos kompleksinės švietimo pertvarkos. Peržiūrėdami dar anos Vyriausybės suplanuotas ES investicijų lėšas, sutelkiame dėmesį į ilgalaikę investicijų naudą. Todėl vienu metu spaudžiame ir akseleratorių, ir stabdį. Siekiame, kad finansavimas būtų skiriamas efektyviai, kad nebūtų skubaus ES lėšų įsisavinimo vardan įsisavinimo arba tik dėl to, kad taip jau buvo anksčiau suplanuota. Perskirstydami ES lėšas, atsižvelgiame į EBPO rekomendacijas ir koncentruojamės į švietimo ir mokslo kokybės gerinimą bei investicijų prasmę”, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Pasak ministrės, revizavus anksčiau į sektorinius praktinio mokymo centrus suplanuotų 49 mln. eurų ES fondų investicijų tikslingumą ir veiksmingumą, ŠMM planuoja skirti iki 18,2 mln. eurų projektams, kurie realiai pagrįsti ir perspektyvūs. Iš perskirstytų profesinio mokymo srities lėšų 9 mln. eurų papildomai planuojama skirti universitetų sujungimui. Kitos lėšos bus perskirstytos atsižvelgiant į rengiamą profesinio mokymo įstaigų pertvarkos planą, nukreipiant finansavimą perspektyviausioms įstaigoms ir mokymo sritims.

Taip pat peržiūrėtos ES lėšos mokslo ir studijų institucijų infrastruktūrai koncentruoti. Aukštojo mokslo pertvarkai iš viso planuojama skirti 106 mln. eurų ES fondų lėšų. Sutelkti ES ištekliai bus nukreipiami į aukštojo mokslo ir studijų kokybės gerinimą, mokslo ir studijų tarptautinio konkurencingumo didinimą.

Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į Finansų ministeriją dėl galimybės ES investicijų lėšomis papildomai finansuoti neformalųjį švietimo krepšelį, geltonųjų autobusiukų įsigijimą, tikslines stipendijas, skiriamas universitetų pedagogų rengimo programų studentams, ir kitas priemones. Tam būtų skiriama 35 mln. eurų ES lėšų.

ES parama svietimui_smm.lt

Švietimui ir mokslui iš viso skirta 866 mln. eurų 2014–2020 m. laikotarpio ES fondų lėšų. Šiuo metu pasirašyta sutarčių su projektų vykdytojais už 180 mln. eurų, iš jų – mokslo srities už 74 mln. eurų, studijų – už 41 mln. eurų, bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo – už 32 mln. eurų, profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą – už 33 mln. eurų.

Jau išmokėta 60 mln. Eur nuo bendros ŠMM skirtos ES lėšų sumos. Iki 2018 m. I ketv. bus paskelbti konkursai už 80 proc. visos ministerijos administruojamos ES investicijų apimties. Visos ŠMM administruojamos lėšos tikslingai bus investuotos iki periodo finansavimo pabaigos.

Šiuo metu yra paskelbtas kvietimas mokslininkų, tyrėjų kvalifikacijos tobulinimui ir bendradarbiavimo vystymui. Artimiausiu metu bus skelbiami kvietimai mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros tarptautiškumo skatinimui, mokslininkų iš užsienio pritraukimui vykdyti mokslinius tyrimus, suaugusiųjų, nebaigusių bendrojo ugdymo programos, mokymui ir kt. 

ES parama svietimui_smm.lt1

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: