Bus minimos Oskaro Milašiaus 140-ųjų gimimo metinės (3)

Milasiui-140_plakatasLapkričio 3 d. penktadienį, 17 val. Istorinėje Prezidentūroje bus paminėtos pirmojo Nepriklausomos Lietuvos pasiuntinio Prancūzijoje, aktyviausio lietuvių kultūros propaguotojo Vakarų Europoje, poeto Oskaro Milašiaus (1877–1939) 140-tosios gimimo metinės.

Pranešimą „Oskaras Milašius – poetas ir diplomatas“ skaitys Vilniaus universiteto  prof. Genovaitė Dručkutė. Dalyvaus Prancūzijos garbės konsulas Kaune prof. Remigijus Žaliūnas, garbės ambasadorius Prancūzijoje Ričardas Bačkis.

O. Milašiaus eiles  skaitys aktorė Karolina Paliulis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto moksleiviai. Veiks O. Milašiui skirta parodėlė.

Renginį rengia Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos Kauno skyrius.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

    ”Mūsyse” labai gerbiamas Česlovas Milašius. Jis ap;ie lenkus nieko blogo nepasakė, o štai Oskaras perspėjo lietuvius apie klastingą lenkų būdą….švelniai skant”…. “Alkas’ šia [proga galėtų plačiau apie Oskarą parašynėti šia proga.

  2. Keisti istorijos užtušavimo dalykai vyksta – Oskaras Milašius, kuris nuo pat 1920 m. spalį Lenkijos įvykdyto Vilniaus užgrobimo, kone penkerius metus atkakliai kovojo Europos šalių diplomatiniuose sluoksniuse dėl Vilniaus susigrąžinimo, yra minimas ne Vilniuje, kaip derėtų, o “laikinojoje prezidentūroje”, esančioje istoriškai prolenkuojančiame Kaune… Tai akivaizdus pasityčiojimas iš paties O. Milašiaus ir Vilniaus, kurio atsiėmimo jis ištikimai siekė, o kartu ir simboliškas Vilniaus okupacijos pateisinimas. Tai dar kartą parodo, kad Kultūros ministerijoje ir Viniaus savivaldybėje sėdi kabutiniai lietuviai…

  3. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

    Kas mums svarbiau Oskaras ar Česlovas? Česlovą labai myli kolaborantas Venclovų Tomukas Valadka ir kiti lenkomanai. Neprisimenu, ar tik ne Oskaras patarė saugotis lenkų? Kažkuris iš lenkų tikrai mus perspėjo. O apie Oskarą MILAŠIŲ per mažai rašoma, kalbama mūsuose…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *