Nacionalinėje premjeroje pagrindinį vaidmenį kurs operos solistas Liudas Mikalauskas (0)

Liudas Mikalauskas | Asmeninio archyvo nuotr.

Liudas Mikalauskas | Asmeninio archyvo nuotr.

Lapkričio 21 d., Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje ir gruodžio 12 d., Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyks nacionalinė Tezių operos „Liuterio durys“ premjera.

Tarsi prieš penkis šimtus metų Martyno Liuterio ant durų kaltos tezės, išskirtinis operos sumanymas „Liuterio durys“, galingais dūžiais sudrebins teatrų Vilniuje ir Kaune scenas: ryškūs šalies kūrėjai ir atlikėjai ruošiasi artėjančiai nacionalinei premjerai – Giedriaus Kuprevičiaus tezių operos „Liuterio durys“ pastatymui.

Pagrindinius vaidmenis operoje kurs ir pripažintos, ir kylančios operos žvaigždės – Liudas Mikalauskas (Martynas Liuteris), Viktorija Miškūnaitė (Katerina von Bora), Rafailas Karpis (Tecelis, indulgencijų prekeivis), Eugenijus Chrebtovas (Vienuolis Juodasis), Tomas Pavilionis (Vienuolis Rudasis), Vilija Mikštaitė (Miestietė), Žygimantas Jasiūnas (Saksonijos valdovas) bei kiti. Solistams pritars ir nuolat veržliais sumanymais stebinantis profesionalus choras „Vilnius“.

„Nacionalinė premjera – visada džiugus, išskirtinis ir laukiamas įvykis. Nepaprastai smagu, kad šį kartą esame ne tik dalyviai, bet ir šio įvykio krikštatėviai ir rengėjai“ – kalbėjo choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas bei tezių operos „Liuterio durys“ muzikos vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas. „Prisiliesti prie dar neskambėjusios muzikos, būti pirmuoju atlikėju – visada ypatinga atsakomybė. Tad nekantriai laukiam įtempto kūrybinio proceso rezultato ir dėkojame kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui už pasitikėjimą“ – sako dirigentas A. Dambrauskas.

Pagal Herkaus Kunčiaus libretą sukurta tezių opera – tai naujas žvilgsnis į reikšmingą istorinį tarpsnį, išryškinant ir šiandien svarbius klausimus. Operą režisuoti patikėta per 100 spektaklių pastačiusiam Gyčiui Padegimui, kuris į savo statytojų komandą pakvietė ištikimas bendražyges – scenografę Birutę Ukrinaitę bei choreografę Indrę Puišytę.

„Statyti istorinę operą – visada didelis iššūkis. Čia iššūkis dvigubas, nes tai – neeilinis europinės reikšmės įvykis, Reformacijos 500 metų jubiliejus. Siekiame, kad tai būtų ir meniškai brandus, ir svarbus, įdomus kūrinys. Nesame protestantiška šalis, bet esame tolerantiška šalis. Todėl norisi, kad po šio spektaklio daugybė žmonių, kurie vaikšto į katalikų bažnyčią ir yra krikščionys, pamąstytų, kuo Liuteris ir protestantizmas praturtino mūsų tikėjimą ir mentalitetą“, – sakė režisierius G. Padegimas.

Vietoj operoje įprasto orkestro „Liuterio duryse“ reikšmingą vaidmenį atliks instrumentinis ansamblis: koncertų salių lankytojams puikiai pažįstamos talentingų virtuozų gitaristo Saulius S. Lipčiaus, perkusininko Sauliaus Auglio, akordeonininko Tado Motiečiaus, violončelininkės Elenos Daunytės bei pianisto Vincentas De Martinas (Vincenzo de Martino) pavardės. Nauja ir kiek netikėta ansamblio sudėtis pasirinkta ir siekiant sukurti aliuziją į liuteronybės kuklumą bei santūrumą, ir siekiant išryškinti ir pagrindinį dėmesį skirti žmogaus balso grožiui.

Save

Save

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: