Ispanijos valdžia imasi tiesioginio valdymo nepriklausomybę paskelbusioje Katalonijoje (9)

Katalonija balsuoja dėl nepriklausomybės | Twitter.com, FutbolSnob nuotr.

Ispanijos valdžia imasi tiesioginio valdymo nepriklausomybę paskelbusioje Katalonijoje | Twitter.com, FutbolSnob nuotr.

Spalio 27 d. Katalonijai oficialiai paskelbus nepriklausomybę, Ispanijos valdžia priėmė sprendimą įvesti tiesioginį valdymą šiame regione. Naktį iš spalio 27 į 28 d. Ispanijos valdžia internetiniame vyriausybės leidinyje paskelbė nepaprastąsias priemones ir atleido nepaklusnią šio regiono nepriklausomybės šalininkų vyriausybę.

Ispanijos premjeras Marijanas Rachoji (Mariano Rajoy) oficialiai atleido Katalonijos prezidentą Karlesą Pučdemoną (Carles Puigdemont) bei, perėmęs jo pareigas, paleido Katalonijos parlamentą ir paskelbė, kad gruodžio 21 d. bus surengti  priešlaikiniai Katalonijos parlamento rinkimai. Jei K. Pučdemonas ir Katalonijos vyriausybės nariai nepaklus Ispanijos centrinės valdžios sprendimui, jie gali būti apkaltinti pareigų užgrobimu.

Ispanijos valdžia perėmė vadovavimą taip pat ir Katalonijos policijai. Atleistas Katalonijos  policijos vadovas  paskelbė ketinantis paklusti šiam Ispanijos valdžios sprendimui.

Atsiliepdama į įvykius Ispanijoje Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbė gerbianti ir reminti Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą bei suverenitetą: „Lietuva gerbia ir remia Ispanijos Karalystės teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Kviečiame Ispanijos vyriausybę ir institucijas konstruktyviu dialogu ir teisinėmis priemonėmis ieškoti konstitucinio sprendimo. Lietuvą ir Ispaniją sieja draugiški dvišaliai santykiai, Ispanija yra svarbi Lietuvos partnerė Europos Sąjungoje ir NATO“, – rašoma šeštadienio rytą URM išplatintame pranešime.

Nušalintas Katalonijos prezidentas K. Pučdemonas per televiziją  paragino Katalonijos piliečius taikiai priešintis Ispanijos valdžios sprendimui perimti Katalonijos kontrolę į savo rankas. Jis nepaaiškino, ar ir toliau ketina vadovauti Katalonijai, kurios kol kas nepripažįsta ne tik Ispanija, bet ir kitos valstybės, bet pažadėjo, toliau dirbti, kad kuriant laisvą šalį.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Jonas Mažintas:

  Įdomu ką galvoja dauguma Lietuvos žmonių apie Katalonijos Nepriklausomybės paskelbimą, ypač tie, kurie save laiko tautininkai? Nematau nei vieno komentaro. Aš esu įsitikinęs, kad katalonų tauta gali ir turi būti nepriklausomi, ir turėti savo tautinę valstybę. Kas nuo to ES ir pasaulyje pasikeistų? Atsirastų dar viena valstybė, turinti 8 mln. gyventojų. Kas čia blogo? Juk katalonai Nepriklausomybės siekia taikiu būdu, o Ispanijos valdžia nori jėga priversti katalonus būti Ispanijos sudėtyje. Prisiminkime savo kovą už Nepriklausomybę. Kai kas teigia, kad katalonai niekada neturėjo savo valstybės. Na ir kas? Jei dabar panoro turėti tai ir tegul ją kuria. Jau 1917 metais tarptautinė bendruomenė pripažino tautų apsisprendimo teisę kurti savo tautinę valstybę. Mažutėlės valstybės, tokios kaip Liuksemburgas, Islandija ir t.t. gali egzistuoti, nes liuksemburgiečiai ir islandai nori būti orūs ir gerbiantys save, o kataloniečiai ne. Kai dėl p. D. Tusko ir jo nuomonės tai suprantama – jis jau ne Lenkijos atstovas EU, o paprasčiausias EU biurokratas. Malonūs tautiečiaI – TAUTININKAI išsakykite bent savo nuomonę šiuo klausimu.

 2. Tvankstas:

  Jei prilyginti Kataloniją atitinkamai Lietuvoje Suvalkijai ( bet ne Sūduvai su Alytumi) – kaip tada ?
  Katalonija jau 300 metai siekia nepriklausomybės. Kas tai įkvėpė ? Aiškiai matomas tų laikų Prancūzijos tikslas.
  Nuo 20 amžiaus pradžios anarchistai su savo idėjomis labai stipriai prigijo ir įsišaknijo Katalonijoje ir šiandien turi labai didelę įtaką nepriklausomybės judėjimui.
  Nekeista, kad Europoje ištisai vykstant valstybių dalijimuisi ar kylant balsams už naujų dalių atsiskyrimus (Škotija, Š. Airija, Baskija), kažkodėl nesigirdi tokių minčių Vokietijoje ( o susideda iš 16 žemių, galėtų stipriausioji Bavarija pradėti nepriklausomybių karnavalą Vokietijoje), Prancūzijoje ( Bretanė, Š. Baskija, Korsika, Elzasas, Lotaringija), Italijoje ( Sardinija, Vale d’Aosta, Pietų Tirolis).
  Nekeista, kad Ispanijoje norima atskirti Kataloniją ir Galisiją, aiškinama, kad tikrovėje ispanų kalbos katalonų ir galisiečių tarmės yra ‘savarankiškos kalbos’, ieškomas bet koks kabliukas, kad tik įrodyti atsiskyrimo neišvengiamumą.
  Grįžtant prie Ispanijos islamizacijos rekonkistos, tai tokia gabalais sudraskyta Ispanija yra labai patogi papirkti nedidelių valstybių vadovus, parlamentarus, dalį inteligentijos ir paversti juos penktąja islamo kolona.
  Tai trumputis pranešimas (vokiškai) iš voltairenet org, supažindinantis su Katalonijos atsiskyrimo rėmėjais-švonderiais ir jų kurstomais šarikovais – sudraskyti bet kokia kaina Ispaniją.
  Die Open Society Stiftungsinitiative für Europa von George Soros finanzierte in 2014 Organisationen die für die Unabhängigkeit Kataloniens kämpfen, hat La Vanguardia letztes Jahr enthüllt.
  Nach internen Dokumenten bezahlte sie:
  – $ 27049 dem Consell de Diplomàcia Pública de Catalunya (Kataloniens öffentlicher Diplomatie-Rat); ein Organismus von der Generalitat von Katalonien kreiert und mit privaten Partnern;
  – $ 24 973 dem Zentrum d’Informació i Documentació Internacionals in Barcelona (CIDOB – Barcelona internationales Dokumentations- und Informationszentrum), eine separatistische Denkfabrik.
  Der CIDOB spielt die Rolle des Vor-Ministers für Auswärtige Angelegenheiten der Generalitat von Katalonien. Er verteidigt in allen Dingen die gleichen Gesichtspunkte wie Hillary Clinton.
  Vilniaus autonomininkus irgi remia Open Society – sprendžiant pagal lietuvių inteligentų pritarimą visoms galimoms nuolaidoms dėl vis dar pažeidžiamų liankų teisių gyventi Lietuvoje be lietuvių kalbos kaip Lenkijoje, tai G. Soros gerai įtakojo.
  Įdomesnis pasakymas iš vokiečių interneto dalijantis mintimis.
  In Katalonien wird die Islamisierung durch Katar forciert, Katar gehört der FC Barcelona, Katar will für 2,2 Milliarden Euro die drittgrößte Moschee der Welt in Barcelona bauen. Chefs von Industriebetrieben erwägen, schon jetzt aus Katalonien wegzugehen. Die katalanische Regierung, das Personal dort, angeführt von Carles Puigdemont, ist unfähig, einen Staat zu regieren, und wenn der noch so klein wäre. Es ist eine korrupte, mit katarischen Interessen verwobene Mannschaft.
  Google vertėjas mūsų paslaugoms (gerb. Žemynos pastangmis):
  Kataras skubina Katalonijos islamizaciją, Kataras priklauso laisvajai Barselonos bažnyčiai. Kataras Barselonoje nori pastatyti 3-ią pagal dydį mečetę pasaulyje (už 2,2 mlrd. €). Pramonės įmonių vadovai jau dabar rengiasi trauktis iš Katalonijos. Karlo Pudždemono (Carles Puigdemont) vadovaujama Katalonijos vyriausybė nepajėgtų vadovauti valstybei, net jei ši būtų dusyk mažesnė. Šios korumpuotos komandos interesai susipynę su Kataro.
  Neturiu laiko, tai pasiremsiu iš lebionka blogspot :
  “Globalizacija vyksta skaldymo keliu, o iš mažų „Perlojos respublikų“ lengviau statyti pasaulinę valstybę, negu iš stambių valstybių, kokiomis buvo TSRS, Jugoslavija, Sudanas, Etiopija. Šiuo metu faktiškai jau suskaldyta Sirija, Irakas, Libija. Naujai suskaldytos valstybės tapo JAV, ES, NATO ir TVF, Pasaulio banko ir kitų Vakarų jėgos centrų marionetėmis.”
  Matome gerai, kaip Lietuvoje ‘pelėsio taktika’ einama prie jau Jedinstvo skelbtos autonomijos Vilnijoje, kaip lenkakalbiai lietuviai yra paruošiami jungtis prie Lenkijos, atstatyti 1920 -1939 m. Vilnijos priklausymą Lenkijai.
  Jei Rusija užsiims gerai finansuoti Žemaitijos alaus bravorus ir gėrovus, pinigų nepritruks knygų leidybai apie Žemaitijos savarankiškumą ir Lietuvos okupaciją, bus prirašyta sunkvežimiai knygų, pristeigta interneto portalų apie Žemaitiją, žemaičių kalba taps tuose portaluose savarankiška kalba – nesunku nupirkti kelis ‘pasiaukojančius’ kalbininkus, netgi profesorius, ‘vardan tuos Žemaitėjuos’.
  Kadangi skaitau ispaniškai, portugališkai, prancūziškai, tai pasiskaitau ir kataloniškai – tai katalonų ‘kalba’ tėra tik ispanų kalbos tarmė, turinti ir vieną kitą prancūzų kalbos įtakėlę. Katalonai Ispanijoje tokia pat tauta, kaip žemaičiai Lietuvoje.
  Labai aiškiai keletą metų karštai užsiima G. Soros per savo The Open Society Foundations katalonų kiršinimu sukurti nepriklausomą Kataloniją.
  Trumpai noriu priminti istoriją.
  709 m. Ispanijoje gyvenę ž…. atkėlė musulmonams užkariautojams miestų vartus, buvo gidais užpuolikų kariuomenei, labai klestėjo kelis šimtmečius.
  1492 m. buvo įvykdyta rekonkista (atsiimtos paskutinės maurų musulmonų žemės Iberijos pusiasalyje) ir išvaryti ž…. iš Ispanijos, kurių dauguma persikėlė į Žemąsias Žemes.
  1566 m. Antverpeno ž…. finansavo sukilimą, kurio pergalė įsitvirtino Amsterdame ir šiaurinėse žemėse, kur buvo pervežamas kapitalas tolesniai veiklai – piratuoti Ispanijos laivus su auksu, sidabru, brangakmeniais vakarų Atlante.
  1588 m. Ispanijos ‘nenugalimoji armada’ sudužo audrose prie Anglijos krantų, likusi dalis buvo sumušta ir likučiai pro Škotiją šiaip ne taip pasiekė Ispaniją.
  Ispanija pateko po amžinuoju ž… kerštu ir dabartiniai G. Soros veiksmai tėra tęstinumas – sunaikinti Ispaniją ir islamizuoti.
  Mano žinojimas šiomis temomis yra galimas papasakoti keliomis knygomis, tačiau abejoju, ar nors vieną kada parašysiu – man lietuviui rūpi Lietuvos ir lietuvių tautos praeitis, dabartis ir ateitis ir aš ją matau tokioje laikmečio eigoje ir pasaulio įvykių virsmuose.
  Gal pakaks, gerb.J. Mažintai ?

  • Jonas Mažintas:

   Ne, nepakaks gerb. Tvankstai. Atsiverskite google Katalonija – Vikipedija. Pažvelkite kas vyko 411 m, 711, 795, 988, 1137, 1359, 1952 metais, kaip katalonai ir su kuo kovojo už savo Nepriklausomybę (kur laimėjo, o kur pralaimėjo). Jau vien 1917 m. Katalonijos nepriklausomybės šalininkų sukilimas ir ir tas faktas, kad generolas Franko tik 1939 m. užėmęs Barseloną ėmėsi represijų, uždraudė mokyklose katalonų kalbą daug ką pasako. Tik po Franko mirties (1975 m.) buvo leista vartoti katalonų kalbą ir suteikta autonomija. Taigi, gerb. pone, katalonai kaip tauta jau pusantro tūkstančio metų kovoja už savo kalbą ir Nepriklausomybę. O Jūs katalonus lyginate su mūsų kalbinėmis grupėmis ir darote analogą tarp Ispanijos ir Lietuvos. Siaurokas požiūris. O bijoti kad mūsų kalbinės grupė suskaldys Lietuvą…tai juokinga. Baimės akys didelės. Argi nematote, kad lietuviai palieka Lietuvą ne dėl dzūkų, suvalkiečių, aukštaičių, žemaičių ar net lenkų tarpusavio nesutarimo (kurio visai nėra), o dėl panašaus, kaip ir Katalonijoje, Ispanijos valdžios diktato. O gal aš klystu? Manau, kad esu arčiau objektyvios tiesos negu Jūs. Sėkmės Jums.

   • Tvankstas:

    Kodėl Jūs nepradedate nuo 707 m. maurų įsiveržimo ir ž… pagalbos jiems – atkelti miestų vartus, ko gi bijote, pakenkti sau ložėje ?
    G. Sorosas turėjo savo auksinę burną H. Klinton, perdėm visa MIPP yra jo įtakoje, o jam reikia, tam aukoja 18mlrd., dar 2 mlrd. žada, įvykdyti Europos islamizaciją, tai ir atkelia vartus Katalonijoje.
    Visas politinis korektiškumas šiandien yra nukreiptas į katalonų kančią, išugdytą G. Soroso pinigais.
    Jūs minite 1939 m. Franco prievartą, bet kodėl Jums nesvarbūs 1936 m. ar 1938 m. ir katalonų vaidmuo juose, to žinoti nereikia ?
    Dėl Lietuvos – tai užtenka kelių milijonų knygoms išleisti per metus, kelis samdytus lietuvius darbuotojus pasodinti už jiems gerą atlyginimą. Po dešimtmečio būtų referendumas atsiskyrimui, pirmas gal dėl plačios autonomijos, po dešimtmečio ir dėl nepriklausomybės. Tai suvokiau dar 2001 m., numatydamas arabų revoliucijas kurstant iš Izraelio.
    Linkiu sėkmės Jums likti savo iliuzijose, kurios atitinka G. Soroso islamizacijos planus Europai.

   • Tvankstas:

    Platesniam požiūriui galiu pasiūlyti pradėti gilintis į Čilės kardinolo J.M. Caro Rodriguez 1926 m. parašytą knygą ‘El Misterio de la Masoneria’, kurios įtakoti stabdė raudonąjį tvaną A. Pinocheto Čilėje 1973 m. ir Argentinoje J. R. Videla 1976 m.
    Toks pat raudonasis tvanas, kaip paprastai apmokamas didžiųjų bankininkų (ar Maskvos, Pekino, kaip nesenoje praeityje ir dar dabartyje), dabar užtvindęs Kataloniją, turinčią senas anarcho-sindikalizmo tradicijas ir chaosą sukelti jiems ten tapę savastimi, dar įdomiau, kad įvairių nepriklausomybės organizacijų nariai yra afrikiečiai ir arabai, netgi beveik VIEN, vienu žodžiu, musulmonai, trumpai tariant, jei dalis katalonų dar dvejoja, tai tikrojo tikėjimo naujakuriai iš Afrikos dvejonių neturi.
    Kodėl taip draskosi Katalonijoje gyvenantys musulmonai už Katalonijos nepriklausomybę ? Pasidomėkite. Bus tikrai įdomu, lyg detektyvą skaitysite.

 3. Skalvis:

  D.R: ”Ar gali kiaulė suprast šerną? Ar gali kiaulė gyventi kaip šernas? Ar gali šernas gyventi kiauliškai? Juk tokie išoriškai panašūs. Todėl aš suprantu tuos, kurie bijo Laisvės. Ir nepykstu ant jų – tokia jų prigimtis ir jie dėl to nekalti. Jie negali laisvai mąstyti, laisvai kalbėti , laisvai mylėti …”‘
  Kaip sakė tarybų lietuvos komjaunimo sekretorius: lyginti Lietuvos nepriklausomybę su Katalonijos – ne etška. Žinoma, juk subankrutavus vienam šeimininkui, tereikėjo Lietuvos UAB pakeisti iškabas , įstatiminę bazę ir Lietuva perėjo į turtingesnio šeimininko rankas. Kas buvo kompartijos ar komjaunimo klerkas ir vykdė nurodymus iš rusijos, patapo kito šeimininko klerku ir aklai paklūsta jo nurodymams. Katalonai nori tikros, ne ant durniaus, Laisvės. O tai, kaip tik, ir yra niekam nevalia norėti. AR LIETUVOJE KAM NORS LAISVĖ BRANGESNĖ UŽ PILNĄ LOVĮ IR ŠILTĄ KINĮ ?

 4. Skalvis:

  ”Skalvis:
  Jūsų komentaras laukia patvirtinimo.
  2017 10 28 15:51 | IP adresas: 80.187.105.37 ”

  O kokie laukimo terminai ? Juk savaigalis – iki pirmadienio ? Taip supranta Žodžio ir Spaudos laisvę Lietuvos patriotai ? Ko jūs bijot ? Nebebijokit – visi vilkai miške ! Niekas jūsų valdžiai negresia ! Atsipeikėkit! Pabuskit iš komos, jau kiti laikai !

 5. Pikc:

  Reik pasakyt, nesidomėjau per daug, kas tas Lebionka (kiek mačiau, jis vatnykų-koloradikų “matiūgalnyke” “Laisvas laikraštis” publikuojasi), bet tas faktas, kad jis sovietų sajūzo subyrėjimą laiko blogiu (nes, mat, globalistams naudinga), yra LABAI iškalbingas. 😉

  • Tvankstas:

   Dr. Algimanto Lebionkos blogas yra geras informacija, faktų išdėstymu, kurių nelabai rasi MIPP, dalis informacijos taip pat pritraukta prie jo pasaulėžiūros, bet tai nekenkia turinčiam savo supratimą ir nuomonę.
   Taip pat labai daug išrinktos informacijos iš AfD šaltinių, kitų šalių šaltinių, stovinčių prieš ES unitarinės valstybės liberalhomunizmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *