Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė „Magnickio“ įstatymo iniciatyvai (0)

Seimo Užsienio reikalų komiteto biuras | I. Milašiūtės nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komiteto biuras | I. Milašiūtės nuotr.

Seimo Užsienio reikalų komitetas posėdyje svarstė ir pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymo projektui (Nr. XIIIP-533), kuriuo sukuriamas papildomas teisinis pagrindas, uždraudžiantis užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką.

21 Seimo nario inicijuotas įstatymo projektas buvo parengtas siekiant Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje nustatyti politines sankcijas asmenims, susijusiems ne tik su dėl falsifikuotų kaltinimų Rusijoje suimto, įkalinimo įstaigose kankinto ir ten mirusio advokato, atskleidusio finansines Rusijos Federacijos pareigūnų machinacijas, kai apgaulės būdu buvo pasisavinta 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų, Sergėjaus Magnickio byla, tačiau ir kitais atvejais, kai užsienio valstybių valdžios toleruojami žmogaus teisių pažeidimai, susidorojant su asmenimis, atskleidusiais korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba atvejus, prieš politinius kalinius ir pan., tose valstybėse yra nebaudžiami. Asmenys, kurie užsienio valstybėse įvykdė, kurstė ar kitaip dalyvavo korupcinėje ar pinigų plovimo veikloje, neturi likti nebaudžiami vien todėl, kad yra susiję su nedemokratinėmis valdžios institucijomis. Jiems turi būti iš anksto žinoma, kad piktnaudžiavimas valdžios galiomis pažeidžiant tarptautinės teisės normas, jei toks nusikaltimas užtrauktų atsakomybę demokratinėje valstybėje, reiškia, jog tokiam asmeniui demokratinėse valstybėse bus taikomos sankcijos.

Pagrindiniu įstatymo projekto svarstyme paskirtas Užsienio reikalų komitetas pasiūlė Seimui Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 133 straipsnį papildyti nauja 4 dalimi, kurioje ir išdėstomas teisinis pagrindas politiniu lygiu priimti sprendimą uždrausti užsieniečiui iki penkerių metų atvykti į Lietuvos Respubliką. Užsienio reikalų ministrui suteikiama iniciatyvos teisė teikti siūlymą vidaus reikalų ministrui dėl politinės sankcijos pritaikymo užsieniečiui, kuris užsienio valstybėje yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką, kaip tai apibrėžta Lietuvos Respublikos įstatymuose ar tarptautinėse sutartyse, arba kad kurstė ar kitaip dalyvavo darant tokias nusikalstamas veikas ir (ar) dėl šių priežasčių užsienietis yra įtrauktas į kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Europos laisvosios prekybos asociacijos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės nacionalinį užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti, sąrašą. Sprendimą uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką, gavęs užsienio reikalų ministro siūlymą, priimtų vidaus reikalų ministras.

Komitetas taip pat pasiūlė Seimui įstatyme numatyti atvejus, kada užsienietis nėra informuojamas apie jo atžvilgiu priimtą sprendimą, draudžiantį atvykti į Lietuvos Respubliką. Informacija apie priimtą sprendimą nebūtų teikiama, jei tai pakenktų valstybės saugumo, gynybos, visuomenės saugumo, nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, nustatymo ir baudžiamojo persekiojimo interesams. Europos Sąjungos piliečių atveju, informacija apie priimto sprendimo motyvus galėtų būti neteikiama, jei tai pakenktų valstybės saugumo interesams.

Komitetas patobulintam įstatymo projektui pritarė bendru sutarimu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: