Meno galerijoje „Kauno langas“, bus atidaryta žinomo menininko R. Inčirausko kūrybos paroda (0)

„Du gaideliai, du gaideliai“. Folkloro motyvas. 1999 m. R. Inčirausko kūrinys | Asmeninio archyvo nuotr.

„Du gaideliai, du gaideliai“. Folkloro motyvas. 1999 m. R. Inčirausko kūrinys | Asmeninio archyvo nuotr.

Spalio 27 d., penktadienį, 17 val., meno galerijoje „Kauno langas“, bus atidaryta žinomo menininko Romualdo Inčirausko kūrybos paroda – „Abstrakcija su autoriniu ženklu“.

R. Inčirauskas parodoje pristato keletą darbų iš naujai kuriamo skulptūrų ciklo „Civilizacijos“. Panašiai kaip daugybė senųjų civilizacijų išradimų, technologijų, rakandų joms žlugus nebūtinai išnykdavo, bet įaugdavo į sekančios, naujos civilizacijos gyvenimo audinį, taip Rietavo ir kituose turguose autoriaus įsigytos „senienos“ praranda ar pakeičia savo funkciją, bet fiziškai pratęsia savo gyvavimą naujuose, jau neutilitariniuose objektuose – meno kūriniuose.

Atviraširdis aukštaitis nuolat su parodomis grįžtantis į savo gimtąjį kraštą – Anykščius, meniniais kūrybiniais sumanymais kartu su žmona užkrėtęs visą palikuonių kartą, šiuo metu gyvena ir kuria Telšiuose ir yra bene viena ryškiausių asmenybių, taip glaudžiai susijusių su šio krašto savimone bei istorine praeitim. Baigęs Estijos valstybinį dailės institutą Taline, puikiai įvaldęs metalo plastikos paslaptis, Romualdas išugdė Telšiuose visą būrį juvelyrikos meistrų. Skulptūrinėje plastikoje neapsiribojo vien dekoratyvine formos sklaida, bet nuolat kėlė sau ir žiūrovui konceptualius filosofinius bei istorinius klausimus.

Surengęs daugiau kaip keturiasdešimt autorinių parodų, dalyvavęs daugelyje bendrų meninių sumanymų Lietuvoje bei užsienyje, R. Inčirauskas labiausiai nusipelnęs Telšiams, miesto viešosiose erdvėse bene žymiausi  jo kūriniai – Šv. Antano Paduviečio Katedros durų reljefinė skulptūrinė kompozicija, skirta Žemaitijos krikšto 600-ųjų metinių paminėjimui, skulptūrinės kompozicijos Didžiojoje Žemaičių sienoje, ženklai – skulptūros žydų bendruomenės atminimui senamiestyje, skulptūrinis (20 skulptūrų) sumanymas TELZ (Vilniaus Gaono žydų muziejaus nuosavybė).

Šalia skulptūrų parodoje pristatomi ir linksmieji R. Inčirausko tapyti paukščiai.

„Kaip įdomu, skulptorius imasi teptuko! Kas du trys metai užplūsta koloristinis priepuolis (mėnesio ar dviejų trukmės dvidešimt – dvidešimt penkių drobių gimtis). Parodų metu dažnai klausiamas – „kodėl paukščiai?“. Po atsakymo, kad čia jokio paukščio nėra, žiūrovas sutrinka – „kaip tai?“. Jeigu prisipažinsiu tapąs paukščius, išsiduosiu savo vaikiškumą (tokius piešia vaikai dviejų – trijų metų). Visiškas suvaikėjimas. Taigi, labiausiai jaudina koloristiniai pasiblaškymai atsipalaiduojant drobėje… tai poilsis nuo metalo…“ – Teigia R. Inčirauskas.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

Save

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: