Katalonija – paskelbė nepriklausomybę (video, tiesioginė transliacija) (2)

Katalonija – paskelbė nepriklausomybę | Youtube.com stop kadras

Katalonija – paskelbė nepriklausomybę | Youtube.com stop kadras

Spalio 27 d. Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos. Parlamento opozicijai atsisakius balsuoti nepriklausomybė buvo paskelbta 70-ties parlamento narių balsais, prieš pasisakė – 10 parlamentarų. Katalonijos parlamentą sudaro 135 nariai.

Centrinė Ispanijos valdžia tą pačią dieną, nepraėjus nė valandai po katalonų sprendimo, panaikino regiono autonomiją ir priėmė sprendimą įvesti tiesioginį valdymą nepriklausomybę paskelbusiame regione. Ispanijos premjeras Marianas Rachoi (Marian Rajoy) nusprendė paleisti regiono parlamentą, vyriausybę ir skelbti priešlaikinius rinkimus. Jis taip pat paskelbė atstatydinąs Katalonijos prezidentą Karlesą Pučdemoną (Carles Puigdemont) ir visą jo valdžios kabinetą.

Kol kas dar neaišku, kaip bus įgyvendinti Katalonijos ir centrinės Ispanijos valdžios sprendimai.

Kataloniją nepriklausomybę paskelbė įgyvendindama spalio 1-ąją vykusio referendumo dėl nepriklausomybės rezultatus.

Tiesioginė transliacija iš Barselonos – žmonės švenčia nepriklausomybę:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Tvankstas:

    G. Soroso planas vyksta normaliai : kiekvienam kaimui po Perlojos respubliką.

  2. Skalvis:

    Dvija Rastis : ” Užvakar stebėjau katalonų parlamento diskusijas dėl susidariusios padietės. Net neįsivaizuojat kiek ten buvo skelta-akių, kumpanosių, kurie griežtai tvirtino, kad katalonai be Madrido pražus. Kai kalbėjo laisvės ir nepriklausomybės šaukliai – kameros rodydavo keletą pamaivų, kurios Jų kalbas nuleisdavo ant durniaus. Tikrai nemaniau, kad katalonų parlamente tiek ” stribų”. Šiandien, Vakrų žurnalistai, kuriems , akivaizdu, nurodyta ” teisingai” informuoti pasaulį – rijo ašaras melą kalbėdami, negalėdami tokios neteisybės ir išdavystės nuslėpti. Katalonai – paskutinė Euopos Kregžė, pakilusi kovai už išlikimą. Tai tikras stebuklas. Tikiu, kad katalonų Harry Potter turi Dieviškų galių Tamsos jėgas nugalėti. Airių nebėra, baskų nebėra, samių nebėra, baltų nebėra… – Senosios Gerosios Europos nebėra. Katalonai, senoji Baltų diaspora, rodo stebuklus. Kai iš mūsų atėmė litus, mano sūnui buvo ketveri. Ir jis pasakė: ‘Kai aš užauksiu, mes atsiimsim litus.” Man tai šventas priesakas ir gyvenimo variklis.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *