VRK sprendimu Liberalų sąjūdis netenka pusmečio dotacijos (3)

Eugenijus Gentvilas Saulius | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Eugenijus Gentvilas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu, Liberalų sąjūdis dėl šiurkštaus finansavimo įstatymo pažeidimo praranda pusmečio dotaciją – maždaug 395 tūkst. eurų.

VRK sprendimo projekte siūlyta liberalams dotaciją atimti metams, tačiau komisijos nariai pasiūlė švennesnų sprendimą, terminą sutrumpinti iki pusės metų. Šiam siūlymui pritarta „už“ balsavus dvylikai komisijos narių, „prieš“ balsuojančių nebuvo, liberalų atstovas pagal įstatymą susilaikė.

Komisijos pirmininkės pavaduotojas Vincentas Vobolevičius pažymėjo, kad iškart skirdama didelę baudą komisija prarastų lankstumą.

„ Jei mes iš karto pradėsime nuo tokios didelės baudos, iškart nuo metų, mes prarandam lankstumą. Mintis yra – už didesnius pažeidimus didesnės baudos, už mažesnius – mažesnės, ir jei mes už šitą konkretų pažeidimą skirsime didesnę baudą, mes kaip komisija save spaudžiam į kampą, nes tada už kitus mažesnius pažeidimus irgi turėsime taikyti gana dideles baudas“, – sakė V. Vobolevičius.

Liberalų sąjūdžio laikinasis vadovas Eugenijus Gentvilas kaltės nepripažino ir teigė, kad partija nesutinka ir su švelnesne sankcija nei siūlyta sprendimo projekte .

Rugsėjį Liberalų sąjūdžiui buvo pateikti įtarimai politinės korupcijos byloje.Taip pat prokurorai VRK perdavė medžiagą dėl liberalų finansavimo, ją įvertinusi  VRK praėjusią savaitę pripažino, kad partija šiurkščiai pažeidė įstatymą finansuodama praėjusių metų Seimo rinkimų kampaniją. Liberalai su tuo nesutinka ir šį sprendimą skundžia teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: