Seimo narys prašo Vyriausybės pateikti paaiškinimus dėl laiko keitimo poveikio žmonėms (5)

Moletu Observatorijos Saules laikrodis_alks.lt nuotr

Molėtų Observatorijos Saulės laikrodis | alkas.lt nuotr.

Šį savaitgalį vasaros laikas vėl bus keičiamas į žiemos. Apie laiko keitimo neigiamas pasekmes ne kartą yra kalbėję psichiatrai, o dabartinės valdančiosios daugumos atstovai prieš rinkimus žadėjo, jog sėkmės rinkimuose atveju laiko nekeis. Atlikti laiko keitimo poveikio analizę Vyriausybę įpareigojo dar praėjusios kadencijos Seimas.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas pateikti žinių, ar Vyriausybė (ankstesnioji ar dabartinė), kaip nurodyta minėtame Seimo nutarime, atliko vasaros laiko įvedimo poveikio tyrimą ir, atsižvelgusi į jo duomenis, pateikė/nepateikė Europos Komisijai siūlymą pakeisti Direktyvos 2000/84/EB nuostatas, suteikiant galimybę kiekvienai Europos Sąjungos valstybei narei pačiai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo jos teritorijoje.

„Nors visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad laiko kaitaliojimas gyventojams nepriimtinas, tačiau norėtųsi, kad tai dar kartą pasitikrintų Vyriausybė ir kreiptųsi į Europos Komisiją dėl leidimo nekeisti laiko“, – sako J. Razma.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Kiemsargis:

  Lietuva-laisva,nepriklausoma?Ne velnio,jei jau turi prasyti Briuselio leidimo ,kad tas leistu lietuvisku laikrodziu nesukinet.

 2. ona voveriene:

  Gerb. SEIMO NARY, p. J.RAZMA,

  Nuoširdžiausiai remiame Jūsų pasiūlymą nekaitaliuoti laiko. Ačiū, kad ėmėtės iniciatyvos. Pagarbiai Lietuvos moterų lygos pirmininkė prof. Ona Voverienė, Vilnius, 2017.10.26.

 3. aha:

  Trukt už vadžių – vėl iš pradžių. Taigi jau Kubilas buvo parengęs dokumentus Briuhseliui dėl valandų nesukiojimo. Tik tyčia neišsiuntė. Tuo pasigyrė ir labai džiaugės. Džiaugės, matyt, kad aniems š iknon galėjo eilinį kartą sulįst…

 4. Kas toks ? Razma?:

  Tai čia tas , kuris nuo pasaulio sutvėrimo pradžios seime sėdi? Nu pagaliau pabudo ,nors vieną gerą darbą padarė!

 5. Janina:

  Nu nesuprantu kuo blogas tas laiko sukiojimas. Juk pats biologinis laikrodis vasarą žmogų žadina anksciau. JEI ANKSCIAU ATSIKĖLĘS IŠEISI ANKSCIAU Į DARBĄ IR GRĮŽĘS ANKSCIAU TURĖSI DAUGIAU LAISVO ŠVIESOS LAIKO. Ar prie ežero ar pasivaikščiot. tai kuo čia blogai. Europa jau tai išbandė ir pasitvirtino. tai tik mums viskas negerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: